VIVA! MODA 25 grudnia 2016 19:45
1/8
Copyright @
1/8

Kobieta instytucja. Sarah Jessica Parker 
nie jest aktorką jednego serialu. Stała się ikoną popkultury, która kreuje modową rzeczywistość. Tym razem czas na kolekcję luksusowej biżuterii.

 

Polecamy też: Viva! Moda w Tyrolu. Jak powstawały sesje na wysokości 3440 metrów? Lodowiec nie był nam straszny!

 

Dziś jej imperium to odnosząca sukcesy marka obuwnicza SJP, linia perfum, kolekcja sukienek SJP LBD, a teraz także prawdziwa perełka – kolekcja 100 wyjątkowych projektów biżuterii „The Flawless Diamond Collection”, stworzona we współpracy z londyńską designerką Kat Florence. To jeden z najbardziej ambitnych projektów, przy których Parker miała okazję pracować. Parker to… samouk. Lata doświadczenia w świecie mody sprawiły, że nie jest jedynie „znaną aktorką”, sygnującą swoim nazwiskiem kolekcje stworzone przez innych. Jak udało jej się osiągnąć tak wiele w branży, która słynie z bezwzględnej konkurencji? Rola Carrie Bradshaw w kultowym „Seksie w wielkim mieście” zapewniła Sarah status gwiazdy. Oryginalny styl bohaterki stał się wzorem, a Parker błyskawicznie zyskała opinię modowej wyroczni. Jak się okazało, aktorka jest też świetną bizneswoman, która umiała wykorzystać swoją popularność. Już nie Carrie, ale SJP była ikoną nowojorskiego szyku – kobiecej elegancji z nutką szaleństwa. Choć serial i jego filmowe wersje przeszły do historii, Sarah zaczęła projektować. Założyła własną markę odzieżową Bitten, która choć nie przetrwała długo, pozwoliła artystce nabrać doświadczenia. Parker wsparła też markę Halston Heritage, która borykała się z problemami po śmierci projektanta. W 2010 roku została jej dyrektorem generalnym. I choć przygoda trwała tylko 18 miesięcy, była to dla Sarah dobra lekcja modowego biznesu. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z George'em Malkemusem, człowiekiem stojącym za sukcesem Manolo Blahnika. W efekcie w 2014 na półki trafiły buty z metką SJP. Teraz czas na najbardziej wysublimowany produkt. Nowa kolekcja biżuterii podzielona jest na cztery części (The Heritage, Opulence, Art Deco, Symmetry) – każda reprezentuje inny styl. Ceny poszczególnych elementów zaczynają się od ok. 6500 zł! Projekt został pomyślany 
z rozmachem godnym Hollywood, a Sarah zachwyca oczywiście także w kampanii zdjęciowej. W obiektywie Petera Lindbergha lśni jak diament! 

 

Na zdjęciu Sarah Jessica Parker ze słynnym niemieckim fotografem, Peterem Lindberghiem.

 

Całość w najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA

2/8
Copyright @
2/8

Sarah na zdjęciach Petera Lindbergha prezentuje modele z kolekcji biżuterii stworzonej we współpracy z designerką Kat Florence.

 

Polecamy też: Zapraszamy do światowych stolic mody! Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia z sesji do magazynu VIVA! MODA

3/8
Copyright @
3/8

Do produkcji biżuterii wykorzystano diamenty z Botswany oraz 18-karatowe żółte i białe złoto. Poszczególne elementy dostępne są w limitowanych seriach 10-15 sztuk.

 

Zobacz też:  Dyrektor kreatywna magazynu VIVA! MODA Agnieszka Ścibior o... wielkiej rewolucji w świecie mody!

7/8
Copyright @
7/8

"The Flawless Diamond Collection" dostępna jest w sprzedaży od 8 listopada.

 

Polecamy też:  Viva! Moda w Tyrolu. Jak powstawały sesje na wysokości 3440 metrów? Lodowiec nie był nam straszny!

8/8
Copyright @
8/8

Parker i Florence pozują razem na planie sesji zdjęciowej.

 

Zobacz też: Dyrektor kreatywna magazynu VIVA! MODA Agnieszka Ścibior o... wielkiej rewolucji w świecie mody!

 

Całość w najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.