Chanel
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images
Moda 2022

Chanel tworzy nowe stanowisko dla osoby odpowiedzialnej za ubrania dla VIPów

Takiej posady jeszcze nie było

Aleksandra Frankowska 2 sierpnia 2022 12:27
Chanel
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Marka Chanel postanowiła nieco zmienić strukturę swojej firmy i stworzyła nowe, nieistniejące do tej pory stanowisko. Tym razem będzie to VIP Dressing, czyli osoba odpowiedzialna za stroje dla VIPów. Zalicza się do nich oczywiście najbogatszych klientów marki, takich jak celebryci, politycy czy milionerzy.

ZOBACZ TEŻ: Chanel czy Dior - pojedynek na kreacje haute couture

Nowe stanowisko w szeregach Chanel

Virgine Viard, dyrektor kreatywna domu mody Chanel zatrudniła w szeregach marki nową osobę. Alexandre Morgado, który do tej pory przez 9 lat pracował dla Givenchy, zostanie nowym ekspertem ds. strojów dla VIP w Chanel. Wspólnie z Viard będą tworzyć specjalne projekty na zamówienie najlepszych i najbogatszych klientów. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Kim jest Alexandre Morgado?

Do tej pory Morgado pracował dla Givenchy i był odpowiedzialny za modę haute couture. W 2013 roku dołączył do Louis Vuitton, również zasilając ten sam dział. W Chanel będzie sprawował pieczę nad indywidualnymi, specjalnymi projektami dla najważniejszych klientów. Marka dość późno zdecydowała się na stworzenie takiego stanowiska. Wiele innych domów mody premium od dawna zatrudnia na takim stanowisku najlepszych ekspertów na świecie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niewiarygodny pokaz kolekcji cruise 2022/2023 Chanel w Monako!

Ambasadorzy Chanel

Wśród najwierniejszych Klientów i ambasadorów marki, możemy wyróżnić Penelope Cruz, Kristen Steward, Charlotte Casiraghi oraz Jenny z Blackpink. Stroje Chanel noszą gwiazdy z całego świata, wybierając je na czerwony dywan i nie tylko. Nie brakuje ich również wśród polityków, koronowanych głów i najbogatszych ludzi świata. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.