TYLKO W VIVIE!

Rafał Królikowski o synach: „Będziemy nad nimi czuwać, ale są na tyle silni, że sami chcą walczyć”

„Przychodzi ten moment, kiedy będę musiał zweryfikować swoje życie”

Redakcja VIVA! 27 lipca 2021 10:35

Spłacam dług, bo mnie los dał tak wiele. To, że przeżyłem 55 lat i nadal żyję, że mam wspaniałych synów i żonę, że zwiedziłem kawał świata, bo uwielbiam podróżować. Dzięki mojemu zawodowi byłem w Ameryce, w Afryce, w Australii, zjeździłem Europę. I mam swój dom, do którego zawsze mogę wrócić”, zdradza Rafał Królikowski w wywiadzie z Krystyną Pytlakowską. Aktor przyznaje też, że pewne rzeczy zmieniły się w jego życiu, ponieważ synowie są już dorośli. Teraz ma więcej czasu... dla siebie.

Rafał Królikowski o synach i rodzinie w wywiadzie VIVY!

„Myślę sobie tak: moi synowie są już odchowani. Piotrek ma 23 lata, a Michał 18 i za chwilę pewnie wyjedzie na studia. Oczywiście będziemy nad nimi nadal czuwać i starać się im pomóc. Ale są na tyle silni, że sami chcą walczyć. Będą żyli swoim życiem, a my z Dorotą zostaniemy sami”, tłumaczy aktor na łamach VIVY!.

Jacy są synowie Rafała Królikowskiego? „Różni, ale mają podobną cechę wspólną – wrażliwość na drugiego człowieka. No i mają swoje pasje. Lubimy razem przebywać i razem jeździć na wakacje. Niech się wszystko wali i pali, ale przez dwa tygodnie w lipcu czy sierpniu musimy być wszyscy razem”, przyznaje w rozmowie.

Zobacz też: Rafał Królikowski o pandemii: „Tylko optymizm i humor mogły nas wtedy uratować”. Aktor zdradził, co zmieniło się w jego życiu

Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Na pytanie Krystyny Pytlakowskiej o to, czy jest dobrym ojcem, odpowiada wprost: „Starałem się. I byłem, na ile praca mi na to pozwalała. A teraz przychodzi ten moment, kiedy będę musiał zweryfikować trochę swoje życie i pójść w jakieś szaleństwo, poświęcić więcej czasu mojemu zawodowi, wymyślić coś nowego”.

Zobacz też: Rafał Królikowski ma za sobą trudny czas: „Zdiagnozowano u mnie depresję. I wtedy mnie trzepnęło”. Aktor opowiedział nam o swojej walce z chorobą

Dorosłość synów uświadomiła mu pewne kwestie. „Jest to taki moment w życiu rodzica, kiedy musi trochę inaczej poukładać swoje klocki. Dzieci staja się bardziej samodzielne, nie wymagają codziennej opieki. My, rodzice, mamy więcej czasu dla siebie i musimy zagospodarować tą przestrzeń, chociaż rodzicami będziemy do końca. Zawsze będziemy wspierali nasze dzieci, może rzadziej się kontaktując, ale będziemy to robić przez cały czas”, dodaje w wywiadzie, który powstał na planie sesji dla magazynu VIVA!.

Co jeszcze Rafał Królikowski opowiedział nam o swoich synach? I jak wykorzystał czas, jaki zyskał wraz z nadejściem pandemii? Dowiecie się po obejrzeniu naszego wideo. 

Cały wywiad z Rafałem Królikowskim ukazał się w nowym numerze magazynu VIVA! – dostępny w punktach sprzedaży w całej Polsce!

Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.