TYLKO W VIVIE!

„To nie jest tak, że dostałam coś na tacy...”, przyznaje Karolina Pisarek

„Walczę do końca”, mówi nam w najnowszej VIVIE! Co jeszcze w numerze?

Redakcja VIVA! 23 czerwca 2020 14:05

Finalistka 5. edycji programu Top Model. Zostań Modelką. Najpiękniejsza twarz świata Anno Domini 2019. Rozchwytywana modelka. Zwyciężczyni popularnego telewizyjnego formatu Ameryka Express. Czy coś w niej zostało z kruchej, ślicznej 17-latki, która przed laty przyjechała do Warszawy z małego miasteczka? Karolina Pisarek zwierza się Beacie Nowickiej.

Nowy numer VIVY! pojawi się w punktach sprzedaży w całej Polsce już 25 czerwca, także w formie e-wydania na stronie hitsalonik.pl

Karolina Pisarek w VIVIE!

[...]

Pamiętam, jak krucha, śliczna 17-latka po raz pierwszy przyjechała do Warszawy z małego miasteczka.

Kiedy wyszłam z Dworca Centralnego, zobaczyłam miasto, pomyślałam: Jezu, ten świat jest taki wielki, jak ja się tu odnajdę? (śmiech). Ale mama zawsze mnie ładowała pozytywną energią, wierzyła we mnie: „Zobaczysz, daleko zajdziesz, będziesz kimś”, mówiła.

I udało Ci się. Ten rok zaczął się dla Ciebie wyjątkowo. Wzięłaś udział w dużych kampaniach reklamowych, sesjach zdjęciowych, eventach... Latałaś po Stanach, Europie i Azji. 

Rzeczywiście weszłam w 2020 rok z przytupem. Nowa ja, skupiona na akceptacji siebie jako kobiety, z postanowieniem, że chcę być lepszym człowiekiem. Zawodowo wystartowałam w wielkich kampaniach, zostałam ambasadorką takich marek jak Pantene, Calzedonia oraz Coca-Cola, jestem z tego bardzo dumna.

Masz poczucie, że na to zasłużyłaś?

Mam poczucie, że ten rok jest zwieńczeniem mojej niemal pięcioletniej pracy. To nie jest tak, że ja dostałam coś na tacy. Krok po kroku musiałam sama do tego dojść [...]

[...]

„Kiedy jestem najszczęśliwsza na świecie, ubieram kolorową sukienkę w kwiatki i jestem dzieckiem kwiatem, a kiedy jestem skupiona, mogę włożyć czarny dres”, powiedziałaś mi kiedyś. Dziś masz...

... symboliczną sukienkę w kwiaty i... czarny dres (śmiech).

Z powodu rozstania?

Rozstałam się, ale takie jest życie. [...] Kwarantanna, pomimo wszystkich strasznych rzeczy, uświadomiła mi, że wolę skupić się na karierze i szczęściu moich bliskich. W wieku 23 lat uznałam, że to jest to, co daje mi najwięcej satysfakcji. Za mną stoją moi rodzice, Gosia Leitner i Julia Słowikowska. Z tymi kobietami mam do czynienia od pięciu lat i one zasługują na największą atencję, ponieważ zawsze przy mnie trwały, czy było dobrze, czy było źle. 

Ale przyjaźń nie zastąpi miłości.

Wiem. Uważam, że o związek należy zawsze dbać. Każdy potrzebuje atencji, miłości i zaangażowania, ale kiedy żyjecie na dwóch półkulach, a ty masz wielkie zobowiązania zawodowe, to po co komuś sprawiać przykrość? Żal, że „znowu cię nie ma, za dużo pracujesz, nie masz dla mnie czasu...” potrafi zniszczyć miłość. Trzeba odciąć swoją przeszłość i żyć dalej. Skupić się na pozytywach i dobrych ludziach.

Dobrych, czyli...

... takich, którzy o ciebie dbają, starają się. Uważam, że w uczuciach, w miłości trzeba być racjonalnym i mądrym, wybierać sytuacje, które są najlepsze dla nas samych.

[...]

Życie pisze nam zaskakujące scenariusze. Sama tego doświadczyłaś.

No właśnie. I nie da się tego przewidzieć. Ale uważam, że lepiej być szczęśliwym i żyć w zgodzie ze sobą, niż cierpieć. Podeszłam do tej sprawy w ten sposób, że jak teraz nie podejmę radykalnego kroku, to później obudzę się z płaczem i będzie jeszcze gorzej. Staram się podejmować racjonalne decyzje, ale nigdy nie było tak, że wystarczyła jedna kłótnia i koniec związku. O, nie! Jestem waleczna jak lew.

Raczej jak lwica...

Jestem lwicą (śmiech). To, że jestem kobietą, że jestem drobna, wrażliwa i na dodatek jestem modelką, nie znaczy, że nie mam siły i że poddaję się. Walczę do końca.

Karolina Pisarek, VIVA 12/2020
Fot. Agnieszka Kulesza, Łukasz Pik / DAS Agency

Co jeszcze w nowej VIVIE! 12/2020?

„Dwa razy nawet medialnie mnie prawie pochowano. Pierwszy raz, gdy podczas treningu zginął Leszek Korzanowski. Podano tylko, że Leszek K. Jak ja. I wiesz, co się działo? Rozdzwonił się telefon”. Całe życie ocierał się o śmierć, nie liczył wypadków, które miał podczas rajdów. O tym, co robi na sportowej emeryturze, Leszek Kuzaj opowiada Katarzynie Piątkowskiej.

Leszek Kuzaj, VIVA 12/2020
Fot. Łukasz Kuś

Guru fitnessu – Mariola Bojarska-Ferenc – wybiera najskuteczniejszą dietę i sprawdza... dietę cud Adele!

Mariola Bojarska-Ferenc, Aleks Ferenc, Viva! kwiecień 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

A także Chodakowska, Herbuś, Lewandowska, Skura... czyli najbardziej fit polskie gwiazdy! Co je motywuje do regularnych ćwiczeń, uprawiania sportu, praktykowania jogi i dbałości o dietę? 

Karolina Pisarek, VIVA 12/2020
Fot. Agnieszka Kulesza, Łukasz Pik / DAS Agency

Nowy numer VIVY! pojawi się w punktach sprzedaży w całej Polsce już 25 czerwca, także w formie e-wydania na stronie hitsalonik.pl

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.