Dj Adamus, sesja dla VIVY!
Fot. Bartek Wierczorek/LAF AM
Wywiady Piotra Najsztuba

"Tak, jestem kundlem". Niezwykłe wyznanie DJ Adamusa

10 października 2015 15:28
Dj Adamus, sesja dla VIVY!
Fot. Bartek Wierczorek/LAF AM

DJ Adamus, juror popularnego show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w wywiadzie z Piotrem Najsztubem opowiedział nie tylko o urokach swojego zawodu, o kobietach i zdradach.

Ujawnił "Vivie!" również historię swojej rodziny i swojego pochodzenia:

Tak, jestem tak zwanym kundlem, uwielbiam to słowo. Psy rasowe mają ten problem, że są słabe zdrowotnie. I niedorozwinięte umysłowo trochę.

Co muzyk miał na myśli? Szybko wyjaśnił, że chodzi mu o wyjątkowe pochodzenie jego przodków.

Jestem rzeczywiście skundlony, moja babcia była rodowitą Niemką, jeden z dziadków był krakusem, od strony taty znów to są korzenie żydowsko-polskie. Więc chyba najlepsza mieszanka, jaka może być – Żydo-Niemiec.

Dj Adamus, sesja dla VIVY!
Fot. Bartek Wierczorek/LAF AM

 

DJ Adamus ceni sobie swoje korzenie. Uważa, że od strony niemieckiej ma w sobie pracowitość i zamiłowanie do porządku. A krew żydowska zapewnia zmysł samoakceptacji. Wybuchowa, twórcza mieszanka.

Gdzieś mi to imponuje, że nie jestem jednoznaczny, z jednej gliny ulepiony, tylko z różnych gatunków. Może dzięki temu strasznie lubię podróżować, wszędzie czuję się dobrze.

Muzyk jest ciekawy historii własnej rodziny. Stara się ją jak najlepiej poznać.

Mój dziadek zmarł w tamtym roku, ostatni z dziadków, i zdążyłem jeszcze wypytać go dosyć konkretnie. Dziadek był ze swoim ojcem zesłany na Sybir. Jesteśmy bardziej w pełni, kiedy wiemy, skąd pochodzimy. Bo kiedy nie znamy swojej historii, podobnie dzieje się w odniesieniu do narodu, to stajemy się bezpaństwowi, bez historii, to ona dodaje nam wartości.

Dj Adamus, sesja dla VIVY!
Fot. Bartek Wierczorek/LAF AM

 

Dużo podróżuje. Raz w miesiącu na trzy, cztery dni gdzieś ucieka - Madryt, Lizbona, Dubaj. Śmieje się, że prowadzi światowe życie za 300 złotych tanimi liniami. Jeździ też raz na dwa miesiące do rodzinnego Opola, gdzie mieszkają jego rodzice.

Kiedy przejeżdżam przez miasto, z dużym sentymentem jeżdżę ulicami, które mnie wychowały. Ale nie wyobrażam tam sobie powrotu. Swoją przyszłość widzę w cieplejszym klimacie.

Więcej o życiu DJ Adamusa w najnowszej "Vivie!", już w kioskach.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.