Dj Adamus, sesja dla VIVY!
Fot. Bartek Wierczorek/LAF AM
Wywiady Piotra Najsztuba

"Tak, jestem kundlem". Niezwykłe wyznanie DJ Adamusa

10 października 2015 15:28
Dj Adamus, sesja dla VIVY!
Fot. Bartek Wierczorek/LAF AM

DJ Adamus, juror popularnego show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w wywiadzie z Piotrem Najsztubem opowiedział nie tylko o urokach swojego zawodu, o kobietach i zdradach.

Ujawnił "Vivie!" również historię swojej rodziny i swojego pochodzenia:

Tak, jestem tak zwanym kundlem, uwielbiam to słowo. Psy rasowe mają ten problem, że są słabe zdrowotnie. I niedorozwinięte umysłowo trochę.

Co muzyk miał na myśli? Szybko wyjaśnił, że chodzi mu o wyjątkowe pochodzenie jego przodków.

Jestem rzeczywiście skundlony, moja babcia była rodowitą Niemką, jeden z dziadków był krakusem, od strony taty znów to są korzenie żydowsko-polskie. Więc chyba najlepsza mieszanka, jaka może być – Żydo-Niemiec.

Dj Adamus, sesja dla VIVY!
Fot. Bartek Wierczorek/LAF AM

 

DJ Adamus ceni sobie swoje korzenie. Uważa, że od strony niemieckiej ma w sobie pracowitość i zamiłowanie do porządku. A krew żydowska zapewnia zmysł samoakceptacji. Wybuchowa, twórcza mieszanka.

Gdzieś mi to imponuje, że nie jestem jednoznaczny, z jednej gliny ulepiony, tylko z różnych gatunków. Może dzięki temu strasznie lubię podróżować, wszędzie czuję się dobrze.

Muzyk jest ciekawy historii własnej rodziny. Stara się ją jak najlepiej poznać.

Mój dziadek zmarł w tamtym roku, ostatni z dziadków, i zdążyłem jeszcze wypytać go dosyć konkretnie. Dziadek był ze swoim ojcem zesłany na Sybir. Jesteśmy bardziej w pełni, kiedy wiemy, skąd pochodzimy. Bo kiedy nie znamy swojej historii, podobnie dzieje się w odniesieniu do narodu, to stajemy się bezpaństwowi, bez historii, to ona dodaje nam wartości.

Dj Adamus, sesja dla VIVY!
Fot. Bartek Wierczorek/LAF AM

 

Dużo podróżuje. Raz w miesiącu na trzy, cztery dni gdzieś ucieka - Madryt, Lizbona, Dubaj. Śmieje się, że prowadzi światowe życie za 300 złotych tanimi liniami. Jeździ też raz na dwa miesiące do rodzinnego Opola, gdzie mieszkają jego rodzice.

Kiedy przejeżdżam przez miasto, z dużym sentymentem jeżdżę ulicami, które mnie wychowały. Ale nie wyobrażam tam sobie powrotu. Swoją przyszłość widzę w cieplejszym klimacie.

Więcej o życiu DJ Adamusa w najnowszej "Vivie!", już w kioskach.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.