MaRina Łuczenko-Szczęsna, MaRina, VIVA! marzec 2023, 6/2023, jamnik z okładką
Fot. Marlena Bielińska/MOVE Picture
TYLKO U NAS!

Marina Łuczenko-Szczęsna przerywa milczenie! Tak mówi o małżeństwie, samotności i sile rodziny

„Niewiele osób jednak wie, jak naprawdę wygląda życie z piłkarzem światowej sławy”

Katarzyna Piątkowska Konrad Szczęsny 21 marca 2023 14:11
MaRina Łuczenko-Szczęsna, MaRina, VIVA! marzec 2023, 6/2023, jamnik z okładką
Fot. Marlena Bielińska/MOVE Picture

Najważniejsza jest dla niej rodzina. Ale Marina Łuczenko-Szczęsna potrafi połączyć życie prywatne z zawodowym bez straty dla nikogo. Ma na koncie kilka krążków, złote i platynowe płyty. Za chwilę premierę będzie miał jej nowy singiel „Forever 21”. Katarzynie Piątkowskiej opowiedziała o życiu „żony czekającej”, macierzyństwie, o tym, co dają pieniądze. I o podróżach do Dubaju, gdzie odbyła się nasza sesja.

Marina Łuczenko-Szczęsna o małżeństwie, samotności i sile miłości

Katarzyna Piątkowska: Póki co całe Wasze życie podporządkowane jest pracy Wojtka?

Marina Łuczenko-Szczęsna: W dużym stopniu. Jednak nie rezygnuję ze swojej pracy, a to wymaga dobrej organizacji. W miarę możliwości wszystko udaje się pogodzić. Miłość, rodzina od zawsze była moim marzeniem. Ale rodzice od dziecka uczyli mnie, że muszę być niezależna, również finansowo. Uważam, że ma to ogromny wpływ na samopoczucie kobiety. Kobieta spełniająca się zawodowo buduje zupełnie inną relację. Dlatego staram się logistycznie połączyć pracę z życiem prywatnym, bo to klucz do fajnego związku. Jak widać, jestem skuteczna, bo obchodzimy z Wojtkiem w tym roku 10. rocznicę (śmiech). [...] Z moim mężem jesteśmy zupełnie inni i teoretycznie z różnych światów. Udało nam się jednak stworzyć swój odrębny, mały świat, w którym jesteśmy tacy zwyczajni i normalni.

Jak wygląda Wasza normalność?

Gdy jesteśmy w Turynie, jeśli Wojtek akurat nie nocuje w hotelu, zawsze razem jemy śniadanie. Potem w drodze na trening mąż odwozi Liama do przedszkola. Popołudnia spędzamy razem we trójkę. Liam uwielbia golfa. Tą pasją zaraził go Wojtek, więc sobie razem grają. Czasem idziemy na basen, a czasem na lody włoskie. Spacerujemy po parku z naszym psem. Liam szaleje na hulajnodze albo na rowerze. Niestety Wojtka nie ma w każdy weekend i w środku tygodnia, bo gra mecze. Wtedy jesteśmy z Liamkiem sami.

Dlaczego Wojtek nocuje w hotelu?

We Włoszech tak jest, że noc przed meczem piłkarze spędzają w hotelu. Na zgrupowaniach reprezentacji Polski piłkarze też śpią w hotelu i niestety rodzina nie może ich odwiedzać (śmiech).

Brzmi trochę, jakby byli w wojsku.

Bo trochę tak jest. Chciałabym czasem móc sobie zaplanować, że w weekend zrobimy coś fajnego we trójkę, albo gdzieś polecieć na majówkę. Niestety Wojtek o dniu wolnym dowiaduje się dzień przed. A i tak musi wtedy przeznaczyć go na regenerację.

W Turynie więcej czasu jesteś sama niż z mężem?

Niestety. Wojtek jest świetnym ojcem i mężem. Gdy jesteśmy razem, mamy cudowny czas, ale przez nasze życie zawodowe tak naprawdę są to momenty. Nauczyliśmy się nimi cieszyć. Łapiemy te wspólne chwile. Bardzo doceniam to, co mam. Wiem, że są miliony osób na świecie, dla których los nie był łaskawy. Niewiele osób jednak wie, jak naprawdę wygląda życie z piłkarzem światowej sławy. I ile trzeba poświęcić, żeby to mogło „działać”. Gdy poznałam Wojtka, grał w Arsenalu, mieszkał w Londynie. Tam panowały zupełnie inne zasady niż we Włoszech. Jak choćby ten jeden dzień wolny po meczu. Poza tym znam język angielski, miałam tam znajomych, producenta. W Turynie jest zupełnie inaczej.  

Cały wywiad w nowym numerze VIVY!, dostępnym w punktach sprzedaży od czwartku 23 marca.

Czytaj także: Nowotwór, problemy z drugą ciążą i operacja strun głosowych. MaRina Łuczenko-Szczęsna od wielu lat walczy o swoje zdrowie

MaRina Łuczenko-Szczęsna, MaRina, VIVA! marzec 2023, 6/2023
Fot. Marlena Bielińska/MOVE Picture

Co jeszcze w nowym numerze VIVY! 6/2023

Dorota Pomykała – laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę.

Dorota Pomykała, VIVA! marzec 2023, 6/2023
Fot. Rafał Masłow

Krzysztof Zanussi – mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.

Krzysztof Zanussi, VIVA! marzec 2023, 6/2023
Fot. Olga Majrowska

Mika Urbaniak – wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…

Mika Urbaniak, VIVA! marzec 2023, 6/2023
Fot. Łukasz Kuś

A także VIVA! podróże: Kopenhaga kojarzy się z baśniowymi klimatami i pomnikiem Małej Syrenki, ale także z Wolnym Miastem Christiania – enklawą hipisów i artystów.

Czytaj także: Przez druzgocącą diagnozę Marina Łuczenko-Szczęsna nie mogła zajść w drugą ciążę. „To po prostu cios w serce”

MaRina Łuczenko-Szczęsna, MaRina, VIVA! marzec 2023, 6/2023, okładka DOBRA
Fot. Marlena Bielińska/MOVE Picture

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.