Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska
O tym się mówi!

Nie miała szczęścia w miłości, trzy razy wychodziła za mąż. Katarzyna Dowbor wybrała samotność

"Trzy rozwody były moimi klęskami"

Aleksandra Frankowska 9 maja 2023 18:57
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Katarzyna Dowbor jest jedną z najpopularniejszych prezenterek telewizyjnych. Po odejściu z TVP, rozpoczęła ponad 10 letnią współpracę z Polsatem, która właśnie się zakończyła. Chociaż jej kariera rozwijała się bardzo prężnie, przez lata nie mogła znaleźć szczęścia w miłości. Wybrała więc samotność.

ZOBACZ TEŻ: Maciej Dowbor odniósł się do zwolnienia mamy z Polsatu. Teraz drży o swoją posadę

Katarzyna Dowbor żegna się z programem „Nasz nowy dom”

Informacja o tym, że Katarzyna Dowbor nie będzie już prowadziła programu „Nasz nowy dom” zaskoczyła wszystkich, również samą dziennikarkę. Decyzja nowego dyrektora programowego Edwarda Miszczaka rozczarowała fanów. Podobno nowa prowadząca została już wybrana. Solidarność z Dowbor okazało wielu przedstawicieli mediów. Ona sama jak podkreśla, domyśla się, że czas na młodsze pokolenie.

Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. . IZA GRZYBOWSKA

Pierwsze małżeństwo Katarzyny Dowbor

Przez całe życie było jej ciężko znaleźć stabilizację i szczęście u boku jednego mężczyzny. Jej pierwszym mężem był Piotr Dowbor, pierwsza miłość. Przystojny student matematyki wydawał się być miłością jej życia. Para stanęła na ślubnym kobiercu, kiedy Katarzyna skończyła 19 lat. Niedługo potem na świat przyszedł Maciej Dowbor, jednak zaledwie trzy lata później jego rodzice się rozstali. Katarzyna Dowbor wspomina, że pierwszy mąż nie wykazywał się dojrzałością. Było między nimi wiele różnic. On chciał, aby żona pracowała jako nauczycielka. Ona marzyła o karierze i to właśnie wybrała. Wyjechała do Warszawy i rozpoczęła pracę na własny rachunek. Tam poznała Tadeusza Winkowskiego i chociaż para była zaręczona, do ślubu nigdy nie doszło.

Piotr Dowbor, ojciec Macieja Dowbora
Fot. Źródło: Agencja Gazeta

Katarzyna Dowbor i Janusz Atlas

W 1982 roku Katarzyna Dowbor ponownie wyszła za mąż. Tym razem za dziennikarza, Janusza Atlasa. Ich związek trwał siedem lat, jednak dziennikarka nie mogła znieść jego uzależnienia od alkoholu i chorobliwej zazdrości.

ZOBACZ TEŻ: Szkolna miłość Katarzyny i Piotra Dowborów. Dlaczego ich uczucie nie przetrwało próby czasu?

"Janusz bardzo często przesadzał i potrafił się awanturować. Pamiętam aferę na balu, gdy ktoś poprosił mnie do tańca. Tego sobie mąż nie życzył i była afera. Koledzy z telewizji bali się i traktowali mnie z dystansem" — mówiła Katarzyna Dowbor w wywiadzie dla "Vivy!".

Janusz Atlas
Fot. Marek Nelken / Studio69 / Forum

Katarzyna Dowbor i Grzegorz Świątkiewicz

Wydawało się, że w końcu spotkała tego jedynego. Katarzyna Dowbor i Grzegorz Świątkiewicz, dziennikarz sportowy przez 12 lat tworzyli zgodne małżeństwo. Świetnie układały się również jego relacje z jej synem, Maciejem. Niestety miłość nie przetrwała próby czasu i para się rozwiodła.

"Mój były mąż to bardzo fajny człowiek i nie mam mu nic do zarzucenia. Miał pecha, że poznałam miłość swojego życia" – mówiła Dowbor.

Katarzyna Dowbor i Grzegorz Świątkiewicz, lata 90.
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Związek z Jerzym Baczyńskim

Aż w końcu na jej drodze pojawił się On. Jerzy Baczyński, dziennikarz, którego nazywała miłością swojego życia. Niestety, jak to zazwyczaj bywa w bajkach, nie miała ona szczęśliwego zakończenia. Baczyński miał żonę i syna, których nie chciał porzucić dla Dowbor. Wspólnie pojawiali się na wielu eventach, aż w 1999 roku Dowbor urodziła Marysię, ich córkę. Początkowo nie mówiła, kto jest jej ojcem, jednak dziewczyna otrzymała nazwiska po obu rodzicach. Rozstali się krótko po narodzinach córki.

Katarzyna Dowbor nie wyszłaby kolejny raz za mąż

Po wielu nieudanych relacjach i trzech rozwodach, Katarzyna Dowbor wybrała samotność. W jednym z wywiadów podkreśliła, że obecny stan jej odpowiada, a za mąż wychodziła już zbyt wiele razy.

„Uważam, że trzy rozwody były moimi klęskami. Po co mi kolejny?" – mówiła. 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.