Zygmunt i Filip Chajzer, Viva! 26/2005
Fot. Piotr Porebsky
Z życia gwiazd

Zygmunt Chajzer szczerze o zawirowaniach w życiu syna: „Nie zawsze potrafi kontrolować swoje emocje”

„Nie mamy prawa decydować za kogoś, nawet jeśli jest to własne dziecko”

Marta Nawacka 14 lutego 2023 20:51
Zygmunt i Filip Chajzer, Viva! 26/2005
Fot. Piotr Porebsky

W ostatnim czasie w życiu Filipa Chajzera sporo się dzieje. Nie brakowało zawirowań w życiu prywatnym: media informowały o jego zaręczynach, a chwilę później o rozstaniu, a także w życiu zawodowym. Teraz w jednym z wywiadów głos zabrał Zygmunt Chajzer, który wypowiedział się na temat swojego syna oraz jego życia. „Wiem, że z gruntu rzeczy jest bardzo dobrym człowiekiem”, zapewnił.

Zawirowania w życiu Filipa Chajzera

Ostatnie miesiące były dla Filipa Chajzera pełne zawirowań. W mediach pojawiły się informacje o jego zaręczynach z młodszą ukochaną, a niedługo później podawano, że ich związek należy już do przeszłości. Potem zakochani mieli polecić wspólnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie wcześniej nie zostali wpuszczeni. Z powodu niedopełnienia wszystkich formalności dziennikarz i jego partnerka musieli dłużej zostać w kraju. Dodatkowo Wirtualne Media opublikowały nowy komunikat UOKiK, z którego wynikało, że Filip Chajzer miał niewłaściwie oznaczać posty sponsorowane, co mogło wprowadzać w błąd konsumentów. W rozmowie z Plotkiem dziennikarz przypomniał, że nie otrzymał jak dotąd żadnego pisma, zadeklarował również chęć pełnej współpracy z urzędem.

Na temat syna postanowił wypowiedzieć się Zygmunt Chajzer. W nowym wywiadzie dla Wprost prezenter zapewniał, że Filip Chajzer jest dobrym człowiekiem z żywiołowym charakterem. „Filip jest bardzo żywiołowy. Filip nie zawsze potrafi kontrolować swoje emocje. On najpierw działa, a potem kombinuje, co z tego wynika – to jest kwestia jego charakteru. Wiem, że z gruntu rzeczy jest bardzo dobrym człowiekiem, że nawet jak coś palnie, to dlatego, że wychodzi ta jego żywiołowość, to nie wynika ze złych intencji. Ta żywiołowość ma różne oblicza i strony. Nie wiem, czy któremuś innemu redaktorowi wpadłoby do głowy stoczyć walkę z zawodową pięściarką i zostać znokautowanym – Filipowi przyszło to do głowy, chciał sprawdzić, ja to jest. Został znokautowany – opowiadał mi potem, że to nie było fajne”, zapewnił.

Czytaj też: Łączyła ich miłość oraz wspólne pasje. Dlaczego Martyna Wojciechowska i Leszek Czarnecki się rozstali?

Filip Chajzer, VIVA! 12/ 2021; Filip Chajzer, VIVA! czerwiec 2021
Fot. ZUZA KRAJEWSKA

Filip Chajzer w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Zygmunt Chajzer o pracy Filipa Chajzera

Prowadzący przed laty program „Idź na całość” zachwalał w tej samej rozmowie bohaterskie czyny swojego syna, jak na przykład wejście w charakterze morsa do zimnego morza bez przygotowania czy stoczenie walki z mistrzami sumo. Zygmunt Chajzer zapewnia o jego dużej spontaniczności. „Filip taki jest: spontaniczny i czasami poleci w stronę, o której inni nawet nie pomyślą i to jest kwestia jego usposobienia. Ja jestem bardziej zrównoważony i wyważony, zresztą te różnice zachowań i reakcji widać było w programie "Ameryka Express", kiedy Filip potrafił wylatywać na środek autostrady z pędzącymi samochodami, żeby coś zatrzymać, mnie włosy dęba stawały, a on: Ojciec, musimy tę ciężarówkę jakoś złapać. No tak, ale nie na środku autostrady”, mówił w rozmowie z Wprost.

Zygmunt Chajzer dodał także, że udaje im się zachować koleżeńską relację z synem, mimo że oboje mają różne charaktery. Wciąż jednak pozostaje autorytetem dla Filipa Chajzera. Jak wyznał w tym samym wywiadzie: „ma wrażenie, że ten ojciec jako wzorzec jakoś funkcjonuje”. Ostatnie rewelacje w życiu swojego potomka skomentował krótko. „Ponieważ ostatnio sporo się działo w życiu Filipa, razem z żoną stwierdziliśmy: ok, to jest dorosły człowiek, podejmuje dorosłe decyzje i on za nie odpowiada. My możemy doradzić, zasugerować, ale tak naprawdę każdy odpowiada za swoje życie i kroki, które podejmuje. Nie mamy prawa decydować za kogoś, nawet jeśli jest to własne dziecko, bo to jest jego życie i jego wybory”, wyjaśnił Zygmunt Chajzer.  

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski ujawnił sekret udanego małżeństwa. U boku żony spędził już ponad cztery dekady

Zygmunt i Filip Chajzer, Viva! 2014
Fot. Piotr Porebsky/METALUNA

Zygmunt i Filip Chajzer w sesji dla magazynu VIVA!, 2014 rok

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.