Żora Korolyov i Katarzyna Cerekwicka, Taniec z Gwiazdami, 01.03.2007, Warszawa
Fot. Rafal MESZKA/East News
Pożegnanie

Żora Korolyov we wspomnieniach Kasi Cerekwickiej. „Był facetem z pasją i do tańca, i do życia”

„Jestem całym sercem z jego bliskimi, zwłaszcza z jego mamą”

Marta Nawacka 23 grudnia 2021 13:03
Żora Korolyov i Katarzyna Cerekwicka, Taniec z Gwiazdami, 01.03.2007, Warszawa
Fot. Rafal MESZKA/East News

Z nagłym i niespodziewanym odejściem Żory Korolyova wciąż nie mogą pogodzić się jego bliscy: mama, ukochana córka, partnerka... Gwiazdy również żegnają i wspominają popularnego tancerza, dzieląc się spędzonymi z nim chwilami. Wśród nich jest także Katarzyna Cerekwicka, która spędziła z 34-latkiem sporo czasu podczas przygotowań do Tańca z Gwiazdami w 2007 roku.

Żora Korolyov i Kasia Cerekwicka w Tańcu z Gwiazdami

Piosenkarka i tancerz poznali się w 2007 roku podczas przygotowań do odcinków 5. edycji Tańca z Gwiazdami. Żora Korolyov miał wtedy zaledwie 20 lat, ale już był mistrzem tańca. Katarzyna Cerekwicka przyznała, że na początku oboje musieli się ze sobą oswajać, jednak ostatecznie kończąc przygodę w programie byli dobrymi kolegami. „To ze względu na jego młody wiek i temperament, jak i moje kompleksy i zapracowanie. Tak się dzieje, kiedy spotyka się dwoje perfekcjonistów i pasjonatów. Nigdy nie zapomnę naszej samby. Żora występował w stroju w barwach flagi ukraińskiej, a ja polskiej. Wtedy poczuliśmy się bardzo sili w tym tańcu, choć jury nas nie oszczędzało. Zakończyliśmy ten program może nie w wielkiej przyjaźni, ale jako mili, wspierający się koledzy”, wyznała Faktowi.

Czytaj też: Zdruzgotana Patricia Kazadi żegna przyjaciela Żorę Korolyova: "byłeś mi jak brat"

Żora Korolyov i Katarzyna Cerekwicka, półfinał Tańca z gwiazdami, 29.04.2007, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Żora Korolyov i Katarzyna Cerekwicka, półfinał Tańca z gwiazdami, 29.04.2007, Warszawa

Katarzyna Cerekwicka wspomina Żorę Korolyova

Śmierć Żory Korolyova była szokiem dla rodziny i bliskich tancerza, również dla Kasi Cerekwickiej. „Nie mogę w to uwierzyć i trudno mi się pogodzić z tak tragiczną wiadomością. Dowiedziałam się o śmierci Żory wczoraj późno wieczorem, zanim ta sprawa obiegła media. Odszedł od nas młody człowiek, zbyt wcześnie. Cała noc była dla mnie trudna i emocjonalna. Teraz mówię przez łzy. Jestem całym sercem z jego bliskimi, zwłaszcza z jego mamą, którą miałam okazję poznać. Myślę ciepło o jego córce i ukochanej, Ewelinie”, mówiła w Fakcie. Po udziale w Tańcu z Gwiazdami oboje wciąż utrzymywali ze sobą kontakt.

Katarzyna Cerekwicka podkreśla, że Żora Korolyov był bardzo wrażliwym człowiekiem i zawsze był pełen energii. Nie bał się także pytać i prosić o pomoc. „Kiedyś poprosił mnie o przygotowanie go do castingu do pewnego programu, w którym miał wystąpić w roli wokalisty, i nigdy nie zapomnę jego słów: „Cere, przychodzę do ciebie, bo wiem, że ty powiesz mi prawdę, a ja nie chciałbym się ośmieszyć”. Pod koniec dnia stwierdził, że ja jestem dla niego łagodniejszym trenerem niż on dla mnie. Mimo temperamentu to był bardzo wrażliwy chłopak. Był facetem z pasją i do tańca, i do życia. Będzie go nam brakowało”, opowiadała Kasia Cerekwicka w Fakcie.

34-letniego tancerza z bólem serca pożegnały także partnerka Ewelina Bator, 11-letnia córka Sonia, była żona Anna Kuznecowa oraz mama Marina i siostra Karolina. Rodzina była dla Żory Korolyova najważniejsza, zaraz po niej był taniec. Na jego profilach na kontach społecznościowych nie brakuje fotografii z najbliższymi. W 2019 roku mężczyzna stracił ojca, z którym był bardzo blisko. Od ponad dekady sam również był tatą, a jego śmierć zdruzgotała małą Sonię, która 29 grudnia obchodzić będzie 11. urodziny...  

Zobacz także: 10-letnia córeczka pożegnała Żorę Korolyova. Jej słowa łamią serce

Żora Korolyov i Katarzyna Cerekwicka, Finał V Edycji Tańca z Gwiazdami, 06.05.2007, Warszawa
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Żora Korolyov i Katarzyna Cerekwicka, Finał V Edycji Tańca z Gwiazdami, 06.05.2007, Warszawa

Żora Korolyov i Katarzyna Cerekwicka, Taniec z Gwiazdami, 01.03.2007, Warszawa
Fot. Rafal MESZKA/East News
Żora Korolyov i Katarzyna Cerekwicka, Taniec z Gwiazdami, 01.03.2007, Warszawa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.