Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Warszawa, 07.10.2009 rok
Fot. Piotr WYGODA/East News
POŻEGNANIE

Zdruzgotana Patricia Kazadi żegna przyjaciela Żorę Korolyova: "byłeś mi jak brat"

"Moje serce"... Aktorkę i tancerza łączyła wyjątkowa więź

Damian Brillowski 22 grudnia 2021 21:00
Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Warszawa, 07.10.2009 rok
Fot. Piotr WYGODA/East News

Wiadomość o nagłej i niespodziewanej śmierci tancerza Żory Korolyova zasmuciła nie tylko świat taneczny, ale również wielu polskich widzów. Mężczyzna miał zaledwie 34 lata. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zapalenie mięśnia sercowego. Dla wielu fanów odejście tancerza wydaje się nieprawdopodobne. Również gwiazdy zaprzyjaźnione z choreografem nie kryją żalu i rozgoryczenia. Jedną z nich jest aktorka i piosenkarka Patricia Kazadi, która zdecydowała się osobiście pożegnać swojego przyjaciela. Jej słowa łamią serce. 

Żora Korolyov i Patricia Kazadi: historia przyjaźni 

Żora Korolyov dał się poznać jako utalentowany i zawsze uśmiechnięty tancerz w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”. Występował zarówno dla stacji TVN, gdzie partnerował Katarzynie Cerekwickiej, Isis Gee i Agnieszce Cegielskiej oraz dla telewizji Polsat, gdzie uczył technik tańca Dominikę Gwit, Karolinę Gorczycę czy Martynę Kupczyk. Występy na najsłynniejszym parkiecie w Polsce były początkiem nowej ścieżki zawodowej w życiu choreografa. Dzięki rozpoznawalności jaką przyniósł mu udział w „Tańcu z gwiazdami” miał szansę zadebiutować przed kamerą w zupełnie innej roli niż dotychczas - aktora i wokalisty. Jako aktor zadebiutował w serialu TVP2 „Egzamin z życia”, w którym to wcielał się w postać Anatolija Romanowa. To właśnie na planie tego serialu poznał Patricię Kazadi. Ich bohaterowie zakochali się w sobie. Przyjaźń, jaka narodziła się między aktorami na planie filmowym przeniosła się do życia prywatnego. 

Następnie drogi Patricii i Żory skrzyżowały się w muzycznym programie „Jak Oni śpiewają”. Uczestnicy brali udział, co prawda w dwóch różnych edycjach show. Jednak gdy była możliwość zaprosić do muzycznego duetu przyjaciela, nie wahali się i wybierali siebie nawzajem. Za kulisami mocno się wspierali i dopingowali. Podczas jednego z muzycznych występów Żora „porwał” Patricię do tańca. Widać było, że uczestników łączy ogromna sympatia. Później ich drogi zawodowe się rozeszły. Żora wystąpił jeszcze w takich serialach jak: „Tylko miłość", „Niania" i "Ojciec Mateusz", czy w filmie „Kochaj i tańcz". Zaś Patricia zaczęła prowadzić różne programy rozrywkowe m.in. „You can Dance” czy „X Factor”. Co ciekawe, aktorka również wystąpiła w „Tańcu z gwiazdami”, ale jej partnerem tanecznym był wówczas Łukasz Czarnecki a nie Żora Korolyov. Jednak brak wspólnych projektów nie zaważył na przyjaźni jaka łączyła parę. Zawsze mogli liczyć na wzajemne wsparcie i słowo otuchy.   

Czytaj także: „Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca”... Tak kochali się Żora Korolyov i Ewelina Bator

Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Pytanie na śniadanie, Warszawa, 17.11.2007 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Pytanie na śniadanie, Warszawa, 17.11.2007 rok

Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Jak Oni śpiewają, Warszawa, 08.11.2008 rok
Fot. Bartosz KRUPA/East News
Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Jak Oni śpiewają, Warszawa, 08.11.2008 rok

Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Jak Oni śpiewają, Warszawa, 03.10.2009 rok
Fot. Piotr BLAWICKI/East News
Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Jak Oni śpiewają, Warszawa, 03.10.2009 rok

Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Warszawa, 07.10.2009 rok
Fot. Piotr WYGODA/East News
Żora Korolyov, Patricia Kazadi, Warszawa, 07.10.2009 rok

Patricia Kazadi żegna przyjaciela Żorę Korolyov

Informacja o nagłej śmierci przyjaciela wstrząsnęła Patricią Kazadi. Aktorka nie potrafiła ukryć swojego przygnębienia i bezsilności. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła wzruszajacy wpis. Do postu załączyła nagranie, na którym wykonuje swoją premierową piosenkę pt. „Wyobraźnią”. 

„Nie myślałam, że będę śpiewać "Wyobraźnią" dzisiaj z myślą o tobie. Trudno w to uwierzyć i trudno tę informację przyjąć”, rozpoczęła wpis. 

Gwiazda nie ukrywa, że z tancerzem łączyła ją silna i wyjątkowa więź. Był dla niej jak brat. To właśnie Żora był dla niej oparciem w trudnych momentach i motywował ją, aby nie porzucała marzeń o śpiewaniu. 

"Przeglądam stare zdjęciu z okresu, kiedy byłeś mi jak brat. Zawsze byłeś przy mnie w ważnych momentach, zawsze mnie wspierałeś. A ja stałam zawsze za Tobą. To Ty motywowałeś mnie do tego, abym śpiewała, komponowała jak najwięcej. Znałeś każdy tekst mojej piosenki — tyle wspólnych występów, rodzinnych spotkań, uśmiechu i wzruszeń", napisała.

Wokalistka wrzuciła do siebie na profil kolorowe zdjęcia z przedwcześnie zmarłym przyjacielem, ponieważ dla niej był osobą niezwykle barwną. „Wrzucam dziś Twoje, nasze zdjęcia w kolorze - bo taką osobą byłeś. Barwną, ciepła, pełną pasji i energii. Byłeś Artystą pełną gębą", podkreśliła. 

Artystka żałuje, że zbyt mało czasu poświęciła na pielęgnowanie przyjaźni z Żorą. 

"Nachodzi mnie dziś refleksja, że mogłam częściej dzwonić, być bardziej obecna — ale przyszło życie w biegu, wszystko wydaje się być ważniejsze, bo przecież mamy jeszcze tyle czasu na to, aby »pobyć«. Okazuje się, że jednak łatwo się w tej kwestii przeliczyć... Żałuję i jest mi z tym ciężko. Tak młody, wspaniały tata, syn...", dodała.

„Gdziekolwiek jesteś, daj mi znak, co po drugiej stronie? Powiedz, że lepiej ci tam. Odpoczywaj w spokoju”, zakończyła swój wpis. 

Z kolei w relacji na Instastory napisała, że dedykuje zmarłemu przyjacielowi swój dzisiejszy występ w programie "Dzień Dobry TVN". „Moje serce. Z duszą na ramieniu jadę na swój dzisiejszy występ. Zaśpiewam ten utwór dla Ciebie Żorka”. Po zaśpiewaniu piosenki napisała, że: „ciężko było dzisiaj w dniu premiery zebrać się i stawić temu czoła, zaśpiewać akurat ten utwór… Wyrazem miłości i współczucia dla całej rodziny. Wyobraźnią jesteśmy z Tobą”. 

Jak widać Patricia Kazadi bardzo mocno przeżywa stratę ukochanego przyjaciela „brata”. To pokazuje, jak wyjątkowa więź ich łączyła. Rodzinie oraz bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia. 

Czytaj także: Żora Korolyov nie żyje. Przyjaciele i znajomi żegnają znanego tancerza w poruszających wpisach

Żora Korolyov, Patricia Kazadi
Fot. instagram @kazadi_official

Żora Korolyov, Patricia Kazadi
Fot. instagram @kazadi_official

Żora Korolyov, Patricia Kazadi
Fot. instagram @kazadi_official

Żora Korolyov, Patricia Kazadi
Fot. instagram @kazadi_official

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.