Zmarła mama Michelle Obamy. Marian Robinson miała 86 lat
Fot. PAP/Newscom
pożegnanie

Zmarła mama Michelle Obamy. Marian Robinson miała 86 lat

"Jesteśmy zdruzgotani" 

Dorota Falkowska 1 czerwca 2024 11:04
Zmarła mama Michelle Obamy. Marian Robinson miała 86 lat
Fot. PAP/Newscom

Rodzina byłego prezydenta USA pogrążona jest w żałobie. W miniony piątek pożegnali ukochaną mamę Michelle Obamy.

Nie żyje teściowa Baracka Obamy 

Marian Robinson odeszła w piątek 31 maja 2024 roku w wieku 86 lat.  O jej śmierci poinformowali Michelle i Barack Obama. Teściowa byłego prezydenta USA była dla jego rodziny opoką. Kiedy w 2009 roku zamieszkali w Białym Domu, Marian podążyła za nimi, aby zająć się dwiema wnuczkami. Barack Obama wyznał, że była niezastąpionym komponentem Białego Domu podczas jego ośmioletniej kadencji. „Potrzebowaliśmy jej. Dziewczynki jej potrzebowały. Skończyło się na tym, że była naszą opoką przez ten szalony okres", podkreślali Obamowie.

Żegnając mamę Michelle Obamy w swoich mediach społecznościowych były prezydent Stanów Zjednoczonych nazwał swoją teściową jedną z najważniejszych kobiet w jego życiu. „Jej mądrość wydawała się niemal wrodzona, jak coś, z czym się urodziła, ale w rzeczywistości była ciężko zdobyta, ukształtowana przez jej głębokie zrozumienie, że najbardziej szorstkie krawędzie świata zawsze można szlifować z odrobiną wdzięku”, podsumował Barack Obama.

Zobacz również: Nie żyje uczestniczka programu "Nasz nowy dom". Jej historia poruszyła całą Polskę

Dla Michelle Obamy mama od zawsze była najbliższą osobą, opoką i wsparciem w każdym momencie życia. Wiele pisała o niej w swojej autobiografii. W pożegnalnym wpisie była pierwsza dama USA pożegnała mamę słowami: 

"Moja mama Marian Robinson była moją opoką, zawsze tam, gdzie jej potrzebowałem. Była takim samym oparciem dla całej naszej rodziny i z bólem serca informujemy, że odeszła".

Kim była Marian Robinson?

Nazywała się Marian Lois Shields Robinson i przyszła na świat 29 lipca 1937 roku w Chicago. W młodym wieku poślubiła Frasera Robinsona, z którym doczekała się dwójki dzieci, chłopca Craiga i dziewczynki, Michelle.  

Zobacz też: Agata Młynarska pożegnała bliską osobę. „Był jak Ojciec. Mówił do mnie córeczko”

Zmarła mama Michelle Obamy. Marian Robinson miała 86 lat
Fot. Win McNamee/Getty Images
Zmarła mama Michelle Obamy. Marian Robinson miała 86 lat
Fot. Olivier Douliery- Pool/Getty Images

Zmarła mama Michelle Obamy. Marian Robinson miała 86 lat
Fot. Netflix/Courtesy Everett Collection

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.