Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
POŻEGNANIE

Agata Młynarska pożegnała bliską osobę. „Był jak Ojciec. Mówił do mnie córeczko”

„Tłumaczył nam świat. Pokazywał, że wiara, miłość, nauka, praca to wartości, które mają znaczenie”

Maria Elas 28 maja 2024 13:45
Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Zmarła bliska osoba Agaty Młynarskiej. Dziennikarka za pomocą Instagrama pożegnała byłego teścia — prof. Jana Kieniewicza. Jej poruszający wpis łapie za serce. 

Agata Młynarska poinformowała o śmierci byłego teścia, prof. Jana Kieniewicza

Agata Młynarska w długiej publikacji poinformowała o śmierci swojego byłego teścia, ojca jej pierwszego męża Leszka Kieniewicza, profesora historii Jana Kieniewicza. Historyk był przez lata związany z Uniwersytetem Warszawskim, a w przeszłości także sprawował urząd ambasadora RP w Hiszpanii. 

Chociaż Agata Młynarska z partnerem rozstała się jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku, z jego rodziną zawsze łączyła ją naprawdę wyjątkowa relacja. „Wczoraj wieczorem po długiej i ciężkiej chorobie odszedł nasz ukochany Tata, Dziadziuś i Pradziadziuś Janek. Był naszym nauczycielem, przyjacielem i drogowskazem. Nie oceniał, wspierał, kochał. Uczył jak być człowiekiem. Dla mnie, choć wydawać by się mogło, że synowa po rozstaniu z jego jedynym synem przestanie być ważna, był jak Ojciec. Mówił do mnie córeczko”.

Zobacz też: Natalia Kukulska zamieściła emocjonalny wpis o ojcu. Tak uczciła jego pamięć w wyjątkową rocznicę

Kim był Jan Kieniewicz, pierwszy teść Agaty Młynarskiej?

Córka Wojciecha Młynarskiego z bolącym sercem opowiedziała o tym, jak wspaniałą osobą był ojciec jej pierwszego męża. Był dla niej naprawdę wyrozumiałym teściem, a dla wnuków i prawnuków był ukochanym dziadkiem. 

„Stał przy mnie i służył każdą pomocą w najtrudniejszych życiowych chwilach. Każda rozmowa z Tatą Jankiem była ważna. Tłumaczył nam świat. Pokazywał, że wiara, miłość, nauka, praca to wartości, które mają znaczenie. Kochał życie. Był najwspanialszym dziadkiem dla Stasia i Tadzia. Nad życie kochał swoje prawnuczki Julię i Klarę” czytamy w publikacji. 

Prezenterka przekazała, że profesor odszedł w rodzinnym gronie, „trzymany do końca za rękę przez wspaniałego syna Leszka”. 

„Tato, dziękuję za bezwarunkową miłość okazywaną mi na każdym kroku przez 40 lat” skierowała się do swojego teścia po raz ostatni, dodając „Odpoczywaj Tato i bądź z nami”.  

Rodzinie i bliskim zmarłego redakcja VIVA.pl składa najszczersze kondolencje.  

Zobacz także: We wzruszający sposób wspomniała o mamie. Oliwia Bieniuk opublikowała nieznane zdjęcie z Anną Przybylską

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.