Elżbieta II, ostatnie dni, ostatnie zdjęcie
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II zostawiła tajny list. Jego treść poznamy dopiero w 2085 roku! 

Co zostało tam napisane i kto ma być jego adresatem?

Karol Sowa 16 września 2022 16:15
Elżbieta II, ostatnie dni, ostatnie zdjęcie
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Tydzień temu cały świat dowiedział się o śmierci 96-letniej monarchini. Teraz portal news.com.au poinformował swoich czytelników, że królowa Elżbieta II kilkadziesiąt lat temu napisała list. Jest on skierowany do mieszkańców Sydney. A gdzie on się teraz znajduje? Trafił do kapsuły czasu w budynku królowej Wiktorii. Jego treść nie może zostać przeczytana przed 2085 rokiem. Co wiemy na ten temat? 

Królowa Elżbieta napisała "tajny list", który zostanie przekazany mieszkańcom Sydney

Elżbieta II miała zaledwie 27 lat, gdy jako głowa państwa odwiedziła Australię. Była wówczas pierwszym panującym władcą, który tam się pojawił. Przypomnijmy, że Jej Królewska Mość była tam wiele razy. To właśnie na jednej z wizyt zostawiła tajemniczy list. 

Koperta z przekazem od monarchini została ukryta w kapsule czasu w 1986 roku. Niedługo potem królowa wzięła udział w uroczystości otwarcia odrestaurowanego Queen Victoria Building. Ten budynek upamiętnia diamentowy jubileusz królowej Wiktorii.  

CZYTAJ TEŻ: Dziennikarka o ostatniej kolacji z Karolem przed śmiercią królowej. „Historia działa się na moich oczach”

Królowa Elżbieta II, Trooping the Colour, 2021 rok
Fot. Max Mumby/Indigo - Pool/Getty Images

Co napisała królowa Elżbieta II w tajemniczym liście? 

Jak informuje news.com.au w liście znajdują się informacje dla sprawującego wtedy władzę burmistrza. ,,W wybranym przez ciebie dniu w roku 2085, proszę otworzyć tę kopertę i przekazać mieszkańcom Sydney moje przesłanie do nich", czytamy. Co ciekawe, zawartości listu nie znana nawet najbliższy personel monarchini.  

Przypomnijmy, że po śmierci Jej Królewskiej Mości premier Australii poinformował swoich obywateli, że 22 września będzie dniem żałoby oraz wolnym od pracy. Dodatkowo gubernator generalny Australii David Hureley podczas uroczystości przed parlamentem w Canberze oficjalnie ogłosił, że król Karol III jest głową państwa. 

Dlaczego w Australii uroczystości upamiętniające zmarłą królową odbędą się trzy dni po pogrzebie? Ponieważ premier wraz z gubernatorem generalnym wrócą z ceremonii pogrzebowej dopiero 21 września. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielka Brytania. Książę Harry bez munduru, ale z większą ilością medali niż książę William

 

Królowa Elżbieta II, życie, rodzina, co po śmierci
Fot. Arthur Edwards - WPA Pool /Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.