Król Karol III, 14.09.2022, Westminster Hall
Fot. Alkis Konstantinidis-WPA Pool/Getty Images
Królewskie życie

Dziennikarka o ostatniej kolacji z Karolem przed śmiercią królowej. „Historia działa się na moich oczach”

Syn monarchini był zaskoczony jej pogarszającym się samopoczuciem...

Marta Nawacka 15 września 2022 16:12
Król Karol III, 14.09.2022, Westminster Hall
Fot. Alkis Konstantinidis-WPA Pool/Getty Images

Jenna Bush Hager, dziennikarka, która zjadła z królem Karolem III kolację w przeddzień śmierci królowej Elżbiety II opowiedziała, jak przebiegło to spotkanie. Wyznała, że historia działa się na jej oczach, a następca tronu był zaskoczony nagłym pogorszeniem stanu zdrowia swojej matki i jej późniejszą śmiercią... W pośpiechu opuszczał z małżonką swoją rezydencję w Ayrshire w Szkocji.

Dziennikarka spotkała się z Karolem przed śmiercią królowej Elżbiety II

Jenna Bush Hager początkowo miała spotkać się z żoną ówczesnego księcia Karola, Camillą Parker-Bowles. Panie miały odbyć rozmowę o książkach oraz przygotować się do wywiadu, który zaplanowano na następny dzień. Jednak lot królowej małżonki był opóźniony, więc najstarszy syn królowej Elżbiety II zaopiekował się dziennikarką, która przyjechała do ich szkockiej rezydencji w Ayrshire. Na antenie telewizji NBC kobieta zdradziła, że zjadła kolację z ówczesnym następcą tronu i „to był wspaniały posiłek”.

Czytaj też: 

Król Karol pozdrawia tłumy przed pałacem Buckingham, 2022
Fot. PA Pool/Associated Press/East News

Król Karol III i królowa małżonka Camilla przed Pałacem Buckingham

Jenna Bush Hager o reakcji Karola na zły stan zdrowia królowej

Jak zapewnia dziennikarka, wieczór spędzony w towarzystwie króla Karola III był bardzo udany i „wypełniony rozmową”. Według jej relacji, pogorszenie stanu zdrowia królowej Elżbiety II było wielkim zaskoczeniem zarówno dla niej, jak i dla jej syna oraz reszty brytyjskiej rodziny królewskiej. Następnego dnia rano sprawy nabrały już przykrego obrotu i potoczyły się błyskawicznie...

Wywiad z królową małżonką, Camillą, miał odbyć się około godziny 14:30. „O 12.30 słyszeliśmy bieganie tam i z powrotem. Byliśmy tuż przy biurze ówczesnego księcia, teraz króla, gdy nagle służba powiedziała: „Ma telefon, czy możesz być cicho?”. Wtedy nagle usłyszeliśmy śmigłowiec”, relacjonowała Jenna Bush Hager. Dziennikarkę poinformowano o konieczności przełożenia wywiadu na inny termin. „Powiedzieli: „Królowa jest chora, a oni [książę Karol i księżna Camilla – przyp. red.] polecieli, aby być z nią", zdradziła kobieta. W tamtym momencie prezenterka uświadomiła sobie powagę sytuacji. „Historia działa się na moich oczach", podkreśliła.  

Zobacz także: Walcząca ze łzami Kate i Meghan, która „przyjęła perfekcyjną pozę”. Tak royalsi radzą sobie z żałobą

Król Karol III, królowa małżonka Camilla, 14.09.2022, Westminster Hall
Fot. Darren Fletcher - WPA Pool/Getty Images

Król Karol III, królowa małżonka Camilla, 14.09.2022, Westminster Hall

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.