Katarzyna Piątkowska 11 kwietnia 2017 19:15
1/8
Copyright @Fotolia
1/8

Miał być nowy film o przygodach Jamesa Bonda i… będzie. Fanów agenta Jej Królewskiej Mości elektryzują wszelkie informacje jakie docierają na temat nowej produkcji. Od ubiegłego roku wszyscy są zaniepokojeni przede wszystkim tym, kto zagra agenta 007. Po „Spectrze”, 24 części sagi, która miała premierę w październiku 2015 roku Daniel Craig, który jako 007 ma tyle samo fanów co przeciwników powiedział, że prędzej podetnie sobie żyły niż wcieli się w Bonda jeszcze raz.

Daniel Craig jako James Bond

Craig żył sobie nie podciął, a podobno złamał się po namowach producentki Barbary Broccoli. Najpopularniejszy serwis filmowy Imdb podaje, że w 25 części w roli tytułowej zobaczymy Craiga. Autorzy jednak na wszelki wypadek w nawiasie dodają, że jest to póki co plotka.
Plotką za to nie jest to, że zdjęcia mają być kręcone w Dubrowniku. Burmistrz miasta Andro Vlahušić potwierdził, że jego perła Adriatyku będzie tłem dla przygód najsłynniejszego agenta świata. Nie będzie to zresztą pierwsza hollywoodzka produkcja w tym miejscu. Powstawały tam też sceny do „Star Wars. The Last Jedi” i do serialu „Gra o tron”.

Zdjęcia w Dubrowniku

Co takiego ma w sobie Dubrownik, że stał się tak popularnym miejscem wśród amerykańskich filmowców?Na pewno jest najpiękniejszym chorwackim miastem nad Adriatykiem. Turystów przyciąga piękna architektura,  błękitne morze i góry. I oczywiście słońce, które świeci tu niemal przez cały rok. Już dramatopisarz George Bernard Shaw (żył w latach 1856 - 1950) pisał: „Kto szuka raju na ziemi, ten pojechać do Dubrownika”.

Zobaczcie miejsca, w których najprawdopodobniej będzie gościł Daniel Craig jako James Bond.

2/8
Copyright @mat.prasowe
2/8

Hotel Hilton Imperial jest jednym z najbardziej luksusowych w mieście. Jest szansa, że to właśnie tutaj zamieszka Daniel Craig, gdy przyjedzie do Dubrownika na zdjęcia.

3/8
Copyright @Fotolia
3/8

Najsłynniejsza ulica w Dubrowniku nazywa się Stradum. Marmurowy deptak wypolerowany jest stopami milionów turystów co roku przyjeżdżających do Chorwacji. Znajdują się tu urocze sklepy i knajpki pełne smakoszy... kawy. W Dubrowniku nie pije się kawy na wynos. Delektuje się nią przy kawiarnianych stolikach.

4/8
Copyright @mat.prasowe
4/8

Z tarasu restauracji Atlas Club Nautica rozciąga się oszałamiający widok na miasto i morze. Bywali w niej prezydenci i znamienite osoby. Podobno gościł tu nawet Jan Paweł II. Gdy ruszą zdjęcia do kolejnej części przygód Jamesa Bonda z pewnością będzie tu można spotkać kogoś z ekipy.

5/8
Copyright @Fotolia
5/8

Na położonej 600 metrów od Dubrownika wyspie Lokrum znajduje się rezerwat przyrody. Można się tam dostać łódką z portu przy Starym Mieście. Trzeba tylko pilnować się, by zdążyć wrócić do Dubrownika ostatnim rejsem. Legenda głosi, że nad wyspą ciąży klątwa i każdy, kto na niej zanocuje umrze w tajemniczych okolicznościach.

6/8
Copyright @East News
6/8

Spragnieni spotkań z piękną architekturą na każdym kroku znajdą coś co przyprawi ich o szybsze bicie serca. Na Starym Mieście znajduje się Wielka studnia Onofria ozdobiona 16 rzeźbami przedstawiającymi twarze. Każdy, kto napije się tryskającej z niej wody może liczyć na szczęście w życiu.

7/8
Copyright @East News
7/8

Zmęczeni całodziennym zwiedzaniem i upałem turyści mogą udać się na plażę Copacabana lub po prostu tak jak miejscowi rozłożyć się na skałach.

8/8
Copyright @mat.prasowe
8/8

Przy starym porcie znajduje się knajpka Lokanda Peskarija. To tutaj ściągają mieszkańcy Dubrownika na najlepsze owoce morza w okolicy.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…