Bernadetta Machała-Krzemińska, 2001 rok
Fot. Michal Gmitruk / Forum
Z życia gwiazd

Zasłynęła rolą siostry proboszcza w „Plebanii”. Co się stało z Bernadettą Machałą-Krzemińską?

Aktorka od paru lat nie pojawia się już na ekranie

Marta Nawacka 24 września 2023 08:34
Bernadetta Machała-Krzemińska, 2001 rok
Fot. Michal Gmitruk / Forum

Choć zagrała w wielu różnych produkcjach, to największą rozpoznawalność przyniosła jej rola siostry proboszcza, Krystyny Cieplak, w serialu „Plebania”. Bernadetta Machała-Krzemińska już w latach 80. zaczęła swoją karierę, kiedy to zadebiutowała w „Kronice wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy. Ostatni raz pojawiła się na ekranie w 2018 roku... Jak potoczyło się życie aktorki i co u niej słychać?

Bernadetta Machała-Krzemińska – kariera

Swoją karierę rozpoczęła już w latach 80., kiedy to zadebiutowała w filmie Andrzeja Wajdy „Kronika wypadków miłosnych”. W produkcji pojawiła się w 1986 roku, jako dziewiętnastolatka, jeszcze zanim zaczęła studia aktorskie w Warszawie. „Pan Andrzej był bardzo oszczędny w uwagach. Miałam nawet poczucie niedosytu i biegałam za nim i pytałam, jak mam zagrać daną scenę. Pan Andrzej z łagodnym uśmiechem mnie wyciszał i zdejmował ze mnie, wolał, by było mniej, a nie więcej”, wspominała pracę z reżyserem w nagraniu z cyklu „Stopklatka. Szeroki kadr na kulturę”.

Bernadetta Machała-Krzemińska pojawiała się w różnych produkcjach. Zagrała m.in. w serialach „Prawo Agaty”, „Szpilki na Giewoncie”, „Duża przerwa”, „Na dobre i na złe” czy „Przyjaciółki”, jednak największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Krystyny Cieplak w słynnej „Plebanii”. W rolę wcielała się od 2000 do 2012 roku i choć telenowela zniknęła już z ekranów, to fani wciąż pamiętają ją właśnie jako siostrę proboszcza Antoniego Wójtowicza.

Czytaj też: Grzegorz Markowski skończył 70 lat. Z tej okazji jego córka opublikowała wzruszający wpis

Bernadetta Machała-Krzemińska, 2010 rok
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Bernadetta Machała-Krzemińska, 2010 rok

Bernadetta Machała-Krzemińska, Plebania
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum

Bernadetta Machała-Krzemińska, Plebania

Bernadetta Machała-Krzemińska – co robi dzisiaj? Życie prywatne

Już na planie filmu, w którym debiutowała młodziutka aktorka poznała swojego przyszłego męża, Stanisława Krzemińskiego. Zakochani wspólnie doczekali się córki, która poszła w ślady mamy i również zdecydowała się na karierę aktorską. By jednak nie kojarzono jej ze sławnymi rodzicami, przyjęła nazwisko panieńskie babci, stając się Julią Rosnowską. Córka Bernadetty Machały-Krzemińskiej zagrała m.in. tytułową rolę w serialu „Julia”. Co ciekawe, mąż Bernadetty Machały-Krzemińskiej był również jednym z producentów „Plebanii”, która przyniosła rozpoznawalność jego żonie.

Po raz ostatni aktorka wystąpiła na ekranie w 2018 roku wraz ze swoją córką, Julią Rosnowską, wcielając się w rolę jej matki. Od paru lat Bernadetta Machała-Krzemińska nie występuje już na ekranie. Od 2005 roku jest współzałożycielką firmy Stavka Sp. z o. o., zajmującą się przeprowadzaniem castingów do reklam, produkcji telewizyjnych czy seriali. Całość udziałów w spółce posiada obecnie Grupa TVN, a Stavka jest nadawcą stacji TTV. Lubiana przez widzów aktorka z „Plebanii” bardzo strzeże swojej prywatności. Na próżno szukać jej aktywności w mediach społecznościowych czy obecności podczas branżowych imprez.  

Zobacz także: Poznali się na studiach, była jego pierwszą żoną. Jeden wyjazd  przekreślił związek Jacka Sas-Uhrynowskiego i Agnieszki Kotulanki

Bernadetta Machała-Krzemińska z mężem i córką, Julią Rosnowską
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum

Bernadetta Machała-Krzemińska z mężem i córką, Julią Rosnowską

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.