Karolina Ferenstein-Kraśko, Magiczna Gwiazdka
Fot. Materiały prasowe
MAGICZNA GWIAZDKA

Gwiazdy razem ze św. Mikołajem po raz siódmy pomogą dzieciom z domów dziecka!

Kto weźmie udział w Magicznej Gwiazdce?

Redakcja VIVA! 14 grudnia 2018 17:16
Karolina Ferenstein-Kraśko, Magiczna Gwiazdka
Fot. Materiały prasowe

Już w ten weekend kolejna edycja Magicznej Gwiazdki! 15 grudnia św. Mikołaj razem z gwiazdami będzie pomagał dzieciom z dwunastu domów dziecka.

Co to jest Magiczna Gwiazdka?

Do tej pory odbyło się sześć edycji Magicznej Gwiazdki. Głównym celem tego wydarzenia jest wsparcie dzieci ze stołecznych domów dziecka. Za każdym razem opieką objętych jest kilkuset wychowanków z 12 domów dziecka. Organizatorzy wraz z gwiazdami starają się, by przed świętami dzieci dostały jak najwięcej prezentów: ubrań, książek, słodyczy, zabawek… Dzieci mają też w ten dzień odrobinę magii, ciepła i poczucia wspólnoty.

Na odwiedzających Magiczną Gwiazdkę czeka wspaniały świat wioski św. Mikołaja, a w nim żywe renifery, kucyki, sowy śnieżne, sokoły, psy husky, a także postacie z bajek  i oczywiście św. Mikołaj z całą rodziną. Aż trudno opisać radość dzieci, gdy mogą się przytulić, pogłaskać, czy choćby zrobić sobie zdjęcie z niezwykle przyjaznymi zwierzętami, z których większość to już stali bywalcy.

Na dzieci czeka też studio Gwiazdkowej Telewizji, w której same wcielają się w rolę reporterów przeprowadzając wywiady z postaciami z bajek, czy znanymi dziennikarzami. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty ukończeniu Gwiazdkowego Kursu Dziennikarskiego. Wspaniali, lubiani przez nas wszystkich aktorzy, przychodzą, by spędzić z dziećmi czas, czytając im bajki, bawiąc się, czy po prostu, co czasem najważniejsze, posłuchać tego, co mają im do powiedzenia.

Co roku również odbywa się koncert kolęd w wykonaniu gwiazd (m.in. Kasi Sawczuk, Justyny Steczkowskiej, czy Sound’n’Grace). Każdy może napić się gorącej czekolady, spróbować przepysznych gofrów, naleśników, pizzy, czy innych smakołyków. Podczas magicznego weekendu można zakupić również cegiełki-naklejki, ze sprzedaży których dochód przeznaczony jest na pomoc społeczną w ośrodku w Rucianym-Nidzie na Mazurach. Dzieci otrzymują ciepłe buty kurtki, lekarstwa oraz świąteczne prezenty.

Wioska św. Mikołaja, w której odbywa się Magiczna Gwiazdka, jest zbudowana w przepięknym miejscu w centrum Warszawy, na skwerze, pomiędzy ulicami Piękną, Mokotowską i Chopina.

Akcje chętnie wspierają gwiazdy. W tym roku swoją obecność potwierdzili m.in.: Borys Szyc, Anna Czartoryska, Ilona Ostrowska, Edyta Herbuś, Klaudia Halejcio, Michał Mikołajczak, Karolina Szostak, Łukasz Jemioł, Dawid Woliński, Piotr Kraśko, Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Więcej informacji oraz program znajdziesz tu: http://magicznagwiazdka.pl/

Gwiazdy wpierają Magiczną Gwiazdkę! Edyta Herbuś z Natalią Klimas…

Edyta Herbuś, Natalia Klimas, Magiczna Gwiazdka
Fot. Materiały prasowe

…Piotr Kraśko z żoną Karoliną

Piotr Kraśko z żoną Karoliną, Magiczna Gwiazdka
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.