Księżna Kate, księżna Meghan, Wimbledon, Kate i Meghan, Kate Middleton, Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate i księżna Meghan nie mogą nosić diamentów w ciągu dnia. Wiemy, dlaczego!

Dozwolone jest to dopiero po godzinie 18.00

Gabriela Czernecka 5 września 2019 21:04
Księżna Kate, księżna Meghan, Wimbledon, Kate i Meghan, Kate Middleton, Meghan Markle
Fot. East News

Stylizacje księżnej Kate i księżnej Meghan od samego początku cieszą się ogromną popularnością. W przypadku księżnej Cambridge mamy okazję podziwiać klasyczne, eleganckie, raczej dość tradycyjne, proste kreacje, a w przypadku księżnej Sussex zawsze możemy liczyć na element zaskoczenia, bowiem Meghan bacznie śledzi najnowsze trendy i wie, jak połączyć klasykę i tradycję z elementami nowoczesności. Mimo to obie panie muszą dostosowywać się do określonych zasad królewskiej etykiety. Jedną z nich jest zakaz noszenia diamentów w ciągu dnia. Dlaczego nie mogą nosić tego rodzaju kamieni? Poznajcie szczegóły.

Kate i Meghan nie mogą nosić diamentów w ciągu dnia - powód

Księżna Kate i księżna Meghan nie mogą nosić diamentów przed godziną 18.00,  a wszystko to przez jedną z zasad królewskiej etykiety. Jak mówią specjaliści i znawcy protokołu i etykiety księżne stosują się do tej zasady, żeby „nie wyglądać zbyt krzykliwie”. Chodzi głównie o biżuterię zdobioną diamentami, ale taką, jak tiary, łańcuszki, kolie czy bransoletki.

Tego rodzaju biżuteria zarezerwowana jest na wieczorne wyjścia  - bale, bankiety czy uroczyste kolacje - i przeznaczone są dla księżnych, księżniczek czy królowych. Z ciekawostek, najczęściej tego rodzaju ozdoby wypożycza członkiniom rodziny królewskiej Elżbieta II. Panie mogą je jednak nosić tylko jako pełnoprawne członkinie rodziny królewskiej, dlatego też na przykład Meghan mogła założyć taką biżuterię dopiero po ślubie. 

Paniom nie wolno nosić tak bogatych ozdób za dnia, ponieważ uważane jest to za faux pas. Kate i Meghan zbytnio rzucałyby się w oczy, wyglądałyby na niestosownie ubrane. Na co dzień noszą więc skromną i delikatną biżuterię. Głównie są to metale, kamienie szlachetne, perły oraz szafiry. Wyjątkiem są jednak pierścionki. W końcu to właśnie zaręczynowy pierścionek księżnej Meghan został wykonany z diamentu. Biżuterię zaprojektował sam książę Harry, a dwa diamenty zawarte w pierścionku pochodzą z kolekcji jego zmarłej matki, księżnej Diany. W pierścionku znalazł się także diament z Botswany. 

Stylizacja zaręczynowa Meghan Markle
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.