Papież Jan Paweł II
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

13 października odbędzie się XIX Dzień Papieski. Poznaj szczegóły wydarzenia

W tym roku będzie miało szczególny wymiar

Konrad Szczęsny 8 października 2019 15:04
Papież Jan Paweł II
Fot. Materiały prasowe

Pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” w niedzielę 13 października 2019 r. przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski. Wspomnieniami wrócimy do pamiętnego dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Również 40 rocznica I pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny, zachęca nas do refleksji nad przesłaniem, które nam wtedy pozostawił. Był to początek odnowy moralnej człowieka, narodu i Europy.

XIX Dzień Papieski - „Wstańcie, chodźmy!”

XIX Dzień Papieski przeżyjemy w łączności z obecnym następcą świętego Piotra - papieżem Franciszkiem. W całej Polsce i w środowiskach polonijnych odbędzie się szereg wydarzeń: Msze Święte, konferencje, koncerty, festyny rodzinne, a także zbiórka na fundusz stypendialny prowadzony przed Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego - „Wstańcie, chodźmy!” - stanowią słowa Jezusa, zapisane w Ewangelii św. Marka. Jest to także tytuł książki św. Jana Pawła II z 2004 r. Papież wspomnieniami wracał w niej do posługi biskupiej w archidiecezji krakowskiej i rozważa tajemnicę powołania.

Dzień Papieski organizowany jest od 2000 r. przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Organizację, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, z małych miejscowości, w realizacji ich edukacyjnych aspiracji od szkoły średniej do ukończenia studiów. Sam Ojciec Święty powiedział o tej idei: „Rzeczywiście jest to dzieło, które należy wspierać, dla dobra całego narodu”.

Programem stypendialnym objęto do tej pory kilkanaście tysięcy uczniów i studentów z całej Polski. Stypendyści oprócz pomocy materialnej, uczestniczą w programie formacyjnym opartym o nauczanie św. Jana Pawła II. W wakacje młodzi ludzie uczestniczą w obozach integracyjnych, które odbywają się w dużych miastach akademickich.

To wszystko jest możliwe dzięki wsparciu tysięcy darczyńców, m.in. w czasie zbiórki prowadzonej podczas Dnia Papieskiego. Nie omijajmy zatem obojętnie wolontariuszy, którzy w okolicach 13 października będą kwestowali na rzecz programu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każda podarowana „złotówka” będzie świadectwem naszej hojności i ofiarności. Przyniesie to radość wielu młodym ludziom i ich rodzinom  

____

Darowiznę na fundusz stypendialny można przekazać korzystając z danych do przelewu:

Bank PEKAO S.A. XIII O/Warszawa

75 1240 2034 1111 0000 0306 8582

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6

01-015 Warszawa

Jan Paweł II, Karol Wojtyła
Fot. Getty Images

Jan Paweł II, Karol Wojtyła
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.