Papież Jan Paweł II
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

13 października odbędzie się XIX Dzień Papieski. Poznaj szczegóły wydarzenia

W tym roku będzie miało szczególny wymiar

Konrad Szczęsny 8 października 2019 15:04
Papież Jan Paweł II
Fot. Materiały prasowe

Pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” w niedzielę 13 października 2019 r. przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski. Wspomnieniami wrócimy do pamiętnego dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Również 40 rocznica I pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny, zachęca nas do refleksji nad przesłaniem, które nam wtedy pozostawił. Był to początek odnowy moralnej człowieka, narodu i Europy.

XIX Dzień Papieski - „Wstańcie, chodźmy!”

XIX Dzień Papieski przeżyjemy w łączności z obecnym następcą świętego Piotra - papieżem Franciszkiem. W całej Polsce i w środowiskach polonijnych odbędzie się szereg wydarzeń: Msze Święte, konferencje, koncerty, festyny rodzinne, a także zbiórka na fundusz stypendialny prowadzony przed Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego - „Wstańcie, chodźmy!” - stanowią słowa Jezusa, zapisane w Ewangelii św. Marka. Jest to także tytuł książki św. Jana Pawła II z 2004 r. Papież wspomnieniami wracał w niej do posługi biskupiej w archidiecezji krakowskiej i rozważa tajemnicę powołania.

Dzień Papieski organizowany jest od 2000 r. przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Organizację, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, z małych miejscowości, w realizacji ich edukacyjnych aspiracji od szkoły średniej do ukończenia studiów. Sam Ojciec Święty powiedział o tej idei: „Rzeczywiście jest to dzieło, które należy wspierać, dla dobra całego narodu”.

Programem stypendialnym objęto do tej pory kilkanaście tysięcy uczniów i studentów z całej Polski. Stypendyści oprócz pomocy materialnej, uczestniczą w programie formacyjnym opartym o nauczanie św. Jana Pawła II. W wakacje młodzi ludzie uczestniczą w obozach integracyjnych, które odbywają się w dużych miastach akademickich.

To wszystko jest możliwe dzięki wsparciu tysięcy darczyńców, m.in. w czasie zbiórki prowadzonej podczas Dnia Papieskiego. Nie omijajmy zatem obojętnie wolontariuszy, którzy w okolicach 13 października będą kwestowali na rzecz programu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każda podarowana „złotówka” będzie świadectwem naszej hojności i ofiarności. Przyniesie to radość wielu młodym ludziom i ich rodzinom  

____

Darowiznę na fundusz stypendialny można przekazać korzystając z danych do przelewu:

Bank PEKAO S.A. XIII O/Warszawa

75 1240 2034 1111 0000 0306 8582

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6

01-015 Warszawa

Jan Paweł II, Karol Wojtyła
Fot. Getty Images

Jan Paweł II, Karol Wojtyła
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.