EN_01459676_0009, Żora Korolyov
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wyniki sekcji zwłok Żory Korolyova trafiły do prokuratury

Co ustalono?

Olga Figaszewska 3 stycznia 2022 11:01
EN_01459676_0009, Żora Korolyov
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Żora Korolyov zmarł dwa tygodnie temu. Nagła śmierć popularnego tancerza i choreografa wstrząsnęła jego bliskimi, przyjaciółmi i fanami. Do tej pory trudno w uwierzyć w tę tragedię… Artysta miał zaledwie 34 lata. Jak poinformowały media, do prokuratury trafiły wyniki sekcji zwłok Żory Korolyova.

Żora Korolyov nie żyje. Co było przyczyną śmierci tancerza?

Żora Korolyov odszedł 21 grudnia 2021 roku. Informacja o nagłej śmierci artysty była dla wszystkich ogromnym wstrząsem.  „Odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły, ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować", pisała w mediach społecznościowych Ewelina Bator, ukochana tancerza. Kilka tygodni temu media podawały, że nieoficjalną przyczyną śmierci choreografa było zapalenie mięśnia sercowego. W sieci pojawiło się wiele teorii i plotek a temat śmierci artysty. Dlatego partnerka Żory Korolyova apelowała, by nie spekulować. 

„Nie spekulujcie, proszę, o przyczynie jego śmierci. Jest ona nieznana jeszcze. Nie wciągajmy w to politycznych tematów. Chcę, żebyście wiedzieli, że Żora dla każdego z Was miał wiele miejsca w swoim sercu. Módlcie się za niego. Wspominajcie. Uśmiechajcie się do niego. On będzie zawsze z nam”, prosiła Ewelina Bator.

Okazuje się, że śmierci tancerza przygląda się prokuratura. Jak udało się ustalić Super Expressowi, znane są już wstępne wyniki sekcji zwłok Żory Korolyova. Podkreślono, że nie zostaną one ujawnione.

„Informuję, że prokuratura dysponuje wstępnymi wynikami przeprowadzonej sekcji zwłok. Dobro postępowania, jak również rodziny zmarłego nie pozwala na ich przedstawienie. Wskazuję przy tym, że prokuratura oczekuje na ostateczną opinię sądowo-lekarską, dotyczącą przyczyny zgonu pokrzywdzonego”, przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zobacz też: Cieszył się świętami, snuł plany na przyszłość... Ostatni wpis Żory Korolyova w social mediach

Kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie Żory Korolyova?

Pogrzeb Żory Korolyova odbędzie się w środę, 5 stycznia 2022 roku o godzinie 13.30  we franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie. Artysta  zostanie pochowany na Cmentarzu Północnym.

„Chciałam Wam też powiedzieć, że Żora dał nam kolejny znak. Każdy, kto go znał wie, że pomagał zawsze i bezwarunkowo. Wystarczyło popatrzeć w Jego oczy, żeby zobaczyć tam ogrom dobra i miłości. W jego imieniu dalej będziemy nieść to dobro. Podczas mszy żałobnej będzie można pomóc choremu na ostrą białaczkę limfoblastyczną Karolowi. Dostałam tę prośbę od kilku osób mocno związanych z Karolem - wiem, że to znak, który Żorka dał z nieba. Ze względu na panującą sytuację na świecie pamiętajcie proszę o maseczkach ochronnych. Bądźmy tego dnia razem. Podziękujmy i pożegnajmy człowieka, który nawet teraz jest z nami i dla was. Ten anioł będzie nas chronić”, pisała Ewelina Bator.   

Sprawdź też: „Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca”... Tak kochali się Żora Korolyov i Ewelina Bator

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.