WIDEO VIVY!

Jakie wymagania koncertowe ma Justyna Steczkowska? Nie wszystkie są zawsze spełniane...

Wokalistka ma ciekawe metody dbania o głos!

Rafał Kowalski 29 grudnia 2019 17:28

Dwadzieścia pięć lat pracy na scenie to także szereg czynności, które Justyna Steczkowska praktykuje, by jej głos zawsze brzmiał perfekcyjnie. Czy wokalistce zdarzało się próbować ratowania chorego gardła za pomocą niskobudżetowych metod? I czy Ci, którzy zapraszają na koncert spełniają jej wymagania?

Justyna Steczkowska o swoich wymaganiach koncertowych i walce o głos

Czyste i wzruszające dźwięki nie udadzą się wokaliście, jeżeli organizm zaatakuje choroba. Jak radzi sobie w takich chwilach Justyna Steczkowska? „Jeżeli to jest chwilowa niedyspozycja, którą jeszcze można uratować to np. wspomagam się sterydami. Ale trzeba mieć świadomość, że to pomoc doraźna i przez taki ciężki lek potem nawet tydzień jest się wykluczonym z pracy. Więc to są shoty ratunkowe, ale o głos trzeba dbać każdego dnia”, powiedziała nam przed kamerą artystka.

Dodała też, że metody za kilka złotych również są jej znane. „Piłam żółtko w dzieciństwie. Mama robiła nam też mleko z czosnkiem i masłem. Nie była to moja ulubiona forma dbania o głos. Dziś nie używam takich mikstur. Po prostu dbam o siebie na co dzień, nawilżam gardło i ćwiczę głos”, dodała Justyna Steczkowska.

A czy piosenkarce zdarzyło się nie zaśpiewać, ponieważ ktoś nie spełnił jej wymagań zapisanych w umowie koncertowej? Justyna Steczkowska prosi na przykład o dobre nawilżenie powietrza w jej garderobie. „Organizatorzy często proszeni są o spełnienie różnych wymogów, ale czy ich przestrzegają? Jest to bardzo różnie. Nie zdarzyło mi się jednak nigdy przez to odwołać koncertu. Ktoś coś zawalił, może ma moje prośby gdzieś, ale ponad wszystko traktuję moją widownię”, zdradziła nam bohaterka najnowszej VIVY!

Co jeszcze nam powiedziała podczas wywiadu wideo? Zobacz! 

Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019
Fot. Magdalena Łuniewska

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?