John F. Kennedy, Jackie Kennedy
Fot. Getty Images
WSPOMNIENIE

Miał piękną żonę, ale nie potrafił być wierny. Najgłośniejsze romanse Johna F. Kennedy’ego

Polityk kochał piękne kobiety. Z wzajemnością

Ksenia Krasko 16 maja 2021 08:43
John F. Kennedy, Jackie Kennedy
Fot. Getty Images

Chociaż od zamachu, w którym zginął John F. Kennedy, minęło już ponad pół wieku, wciąż mówi się o burzliwym życiu osobistym 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W jego życiu zawsze obecne były piękne kobiety, a małżeństwo z Jacqueline Kennedy nie powstrzymało polityka od licznych romansów. Z kim, według biografów i dostępnych faktów, związany był słynny JFK?

Wszystkie kobiety Johna F. Kennedy’ego

„Jeśli nie mam kobiety co trzy dni, cierpię na okropne bóle głowy”, miał powiedzieć John F. Kennedy w rozmowie z brytyjskim premierem Haroldem Mcmillanem. Chociaż prasa starała się nie pisać o głośnych romansach polityka, nie zmienił on swoich nawyków nawet po ślubie. Jedni twierdzili, że był zbyt kochliwy, inni – że uwielbiał uwodzić. Pomimo związku z piękną Jackie Kennedy, wielokrotnie ją zdradzał.

Najsłynniejszą kochanką polityka pozostaje Marilyn Monroe, symbol seksu i legenda kina. Mogła zdobyć każdego, ale krążyły plotki, że chciała być tylko z jednym – z najpotężniejszym wtedy mężczyzną USA, Johnem F. Kennedym.

Według dziennikarza Christophera Andersena, autora książki These Few Precious Days: The Final Year of Jack with Jackie, aktorka uważała, że ​​ma znacznie więcej praw niż zwykła kochanka. Była tak zdeterminowana, że ​​pewnego wieczoru zadzwoniła do Jackie Kennedy i przyznała, że ​​ma romans z jej mężem. Pierwsza dama odpowiedziała jej wtedy: „To wspaniale... Wyprowadzę się i rozwiążesz wszystkie moje problemy”.

Podobno Jacqueline obawiała się wpływu Monroe, a legendarna Marylin była przekonana, że ​​ma władzę, ponieważ zapewniła Kennedy’emu nieocenioną pomoc w wyścigu wyborczym. Chciała nawet ujawnić światu, co łączy ją z politykiem, ale nigdy do tego nie doszło. Zmarła w tajemniczych okolicznościach rok przed zamachem w Dallas. Po jej śmierci ujawniono, że prawdopodobnie była z najpotężniejszym człowiekiem Ameryki w ciąży. Dokonała jednak aborcji krótko przed tym, jak zmarła.

kultowa-kreakcja-Marilyn-Monroe-biala-elegancka-sukienka-futerko
Fot. East News

John F. Kennedy: romanse z aktorkami

Kennedy miał słabość do aktorek. Na długiej liście gwiazd filmowych, które uległy jego urokowi, znalazła się na przykład Elizabeth Taylor. Gwiazda miała zdradzić swojej przyjaciółce, że kochała się w trójkącie z Johnem i aktorem Robertem Stackiem. Spotkania z Kennedym miały nawet wpłynąć na jej karierę – po krótkim romansie otrzymała rolę Kleopatry.

Romansował również z Kim Novak, jedną z najseksowniejszych aktorek świata według magazynu Empire, chociaż ona sama nigdy nie skomentowała plotek o tej relacji. Shirley MacLaine też zwróciła uwagę Kennedy’ego, pomimo że nie była blondynką, do których prezydent USA miał szczególną słabość.

JFK miał również spotykać się ze słynną Marleną Dietrich, która wcześniej miała romans z jego ojcem, Josephem Kennedym. Po krótkim związku z nestorem rodu, związała się z Johnem, chociaż była od niego znacznie starsza. „Twój ojciec próbował, ale ja się nie zgodziłam”, miała zapewnić młodszego kochanka. Dziś trudno powiedzieć, czy te słowa były prawdziwe, czy powiedziała mu to, co chciał usłyszeć.

Elizabeth Taylor, Kim Novak, Marlene Dietrich

Elizabeth Taylor, Kim Novak, Marlene Dietrich
Fot. East News / Getty Images

Z kim romansował John F. Kennedy?

Kilka tygodni przed ślubem z Jackie w 1953 roku, John F. Kennedy zakochał się w 21-letniej szwedzkiej arystokratce Gunilli von Post. Poznali się podczas wakacji na Lazurowym Wybrzeżu i zaczęli ze sobą korespondować. Ujawnione w 2010 roku listy miłosne ukazały prezydenta USA w nieco innym świetle. „Chciałbym wziąć łódź i wypłynąć na Morze Śródziemne na dwa tygodnie. Tylko z Tobą”, pisał Kennedy w 1954 roku. Podobno zastanawiał się wtedy, czy dla tej miłości nie powinien zrezygnować z polityki.

Na początku lat 60., Kennedy poznał Judith Campbell Exner. Zasłynęła jako jego najbardziej niebezpieczna kochanka. Twierdziła, że ​​znali się, kiedy JFK był jeszcze senatorem, i miała wpływ na jego karierę polityczną – łączyła ją bliska relacja z gangsterem Samem Giancana, który, według niektórych danych, pomógł Kennedy’emu wygrać wybory prezydenckie.

Za namową polityka, Exner miała przerwać niechcianą ciążę, a później napisała skandaliczną książkę o ich romansie.

Judith Campbell Exner

Judith Campbell Exner
Fot. East News

Jedna z najbardziej tajemniczych kochanek polityka, Mary Pinchot Meyer, była artystką, a także była żoną agenta CIA Corda Meyera i bliską przyjaciółką Jackie Kennedy. To właśnie jej romans z prezydentem opisano w gazetach. Plotka głosi też, że to Meyer wpłynęła na decyzję Kennedy’ego w sprawie porozumienia z Kubą.

Po zamachu w 1963 roku, Mary zaczęła obawiać się o swoje życie. Jak się okazało, słusznie – zginęła rok później, w październiku 1964 roku. Prawdopodobnie wiedziała za dużo i miała ujawnić światu, kto tak naprawdę był mordercą Kennedy’ego.

Mary Pinchot Meyer

Mary Pinchot Meyer
Fot. East News

Na liście kochanek Kennedy’ego była też Blaze Starr, gwiazda burleski, dość sławna w latach 60. Poznała go w jednym z klubów nocnych, jeszcze zanim został prezydentem. Zasłynęła wyznaniem, że polityk „lubił szybko i bez ograniczeń”.

Inna striptizerka, Niemka Ellen Rometsch, nazywana była przez służby wywiadowcze „słodką pułapką”, ponieważ wielu polityków nie mogło oprzeć się jej urokowi. Chociaż stanowczo zaprzeczano, że Kennedy mógł zdradzić jej jakiekolwiek tajemnice państwowe, Rometsch pośpiesznie wyjechała z USA po ujawnieniu ich relacji.

Mimi Alford, stażystka z Białego Domu, o romansie z Kennedym

Wiele lat po śmierci Johna F. Kennedy, wyszły na jaw nowe szczegóły jego życia osobistego, głównie za sprawą Mimi Alford, a właściwie Marion Beardsley Alford. W swojej książce Stażystka. Mój romans z prezydentem Kennedym i jego skutki, która ukazała się w 2012 roku, szczegółowo opowiedziała o swoim romansie z prezydentem USA.

Alford pracowała dla Białego Domu w latach 1962-1963. Cztery dni po rozpoczęciu stażu, Kennedy wezwał ją do swojego biura i zaproponował, że oprowadzi kobietę po rezydencji. Zaproponował jej też drinka, chociaż dziewczyna miała tylko 19 lat. Niedługo potem, John F. Kennedy pozbawił ją niewinności. Ich romans miał trwać dłużej niż jej staż – Mimi twierdzi, że po raz ostatni spała z politykiem zaledwie kilka dni przed jego śmiercią.

W swojej książce wspomina też, że to ona pocieszała Kennedy’ego po śmierci jego nowo narodzonego syna Patricka. „Na podłodze przy jego krześle leżał stos listów, podnosił każdy z nich i czytał mi na głos”, napisała. „Czasami łzy spływały mu po policzkach, czasami coś notował. Ale głównie po prostu czytał i płakał. I ja też płakałam”.

Mimi Alford towarzyszyła politykowi w podróżach i na spotkaniach z przywódcami innych krajów, a także brała udział w nocnych przyjęciach w rezydencji Kennedych. Przyznała, że nie była jedyną kobietą w Białym Domu, która miała takie „obowiązki”, wspominając sekretarki ​​Jill Cowan i Priscillę Wear. Kennedy miał też romans z sekretarzem prasowym swojej żony, 21-letnią Pamelą Turnure, która była uderzająco podobna do Jackie.

Jackie Kennedy: reakcja na zdrady Johna F. Kennedy

Normand Lester, ówczesny dziennikarz Białego Domu, pisał, że Jackie Kennedy nie reagowała na zdrady męża. Nie tolerowała jednak upokorzeń – a polityk potrafił powiedzieć żonie, że spotka się z młodą i piękną dziewczyną, aby „zaspokoić swoje potrzeby”.

Amerykanie kochali charyzmatycznego Johna F. Kennedy’ego, i być może dlatego wybaczali mu jego „drobne” słabości. Polityk kochał kobiety, a one odwzajemniały to uczucie. Co więcej, kochanki prezydenta były piękne i popularne, zapewne właśnie dlatego wyborcy nie potępiali jego zachowania.

Czy sama Jackie była zawsze wierna mężowi? Początkowo tak, ale potem zrozumiała, że ona też może korzystać z życia. Oczywiście, niewiele wiadomo o jej relacjach, ale podobno miała romans z aktorami Williamem Holdenem i Billym Wilderem. Jackie była także kochanką Roberta Kennedy’ego, młodszego brata Johna, ale to już zupełnie inna historia... 

Jackie Kennedy, John F. Kennedy

John F. Kennedy, Jackie Kennedy
Fot. Getty Images

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-40% na wszystkie produkty
-40% na wszystkie produkty
Rabat 40% na wszystkie nieprze... więcej»
Kod rabatowy:wiosna40
Zobacz
+
-40% na wszystkie produkty
Online

Rabat 40% na wszystkie nieprzecenione produkty dostępny na christianlaurent.eu. Wpisz w polu kod rabatowy tuż przed finalizacją zamówienia. Szczegóły na stronie. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:wiosna40
Zobacz
20% rabatu na jeden produkt*
20% rabatu na jeden produkt*
Rabat 20 % na jeden nieprzecen... więcej»
Kod rabatowy:20zakupy
Zobacz
+
20% rabatu na jeden produkt*
Online
Stacjonarnie

Rabat 20 % na jeden nieprzeceniony artykuł dostępny w sklepach stacjonarnych i na VANGRAAF.COM. Z rabatu można skorzystać tylko jeden raz i nie można go łączyć z innymi promocjami. Wypłata w gotówce, zakup karty podarunkowej lub zwrot za dotychczas zakupione artykuły są wykluczone. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:20zakupy
Zobacz
Do -70% na wybraną ofertę
Do -70% na wybraną ofertę
Rabat do 70% na wybraną ofertę... więcej»
Kod rabatowy:SZZ2024
Zobacz
+
Do -70% na wybraną ofertę
Online

Rabat do 70% na wybraną ofertę bielizny i dodatków dostępną na intymna.pl. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 149,99 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 89,99 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZZ2024
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na produkty do pielę... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na produkty do pielęgnacji twarzy skłonnej do niedoskonałości. Oferta obejmuje wybrane produkty z linii Calendula, Clearly Corrective oraz Anti-Blemish. Rabat dostępny w sklepach stacjonarnych i na kiehls.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
Rabat 25%
Rabat 25%
Rabat na kolekcję SS24 Guess o... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
Rabat 25%
Online
Stacjonarnie

Rabat na kolekcję SS24 Guess oraz Marciano by Guess, z wyłączeniem kolekcji kapsułowych i carryovers. Dostępny w sklepach stacjonarnych oraz online na www.guess.eu/pl. Nie dotyczy outletów.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
Rabat 30%* i prezent**
Rabat 30%* i prezent**
Rabat 30%* od 299 złotych i pr... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
Rabat 30%* i prezent**
Online
Stacjonarnie

Rabat 30%* od 299 złotych i prezent** od 499 złotych w salonach Estēe Lauder oraz na www.esteelauder.pl. *Wykluczenia: linia AERIN, Luxury Collection, Re-Nutriv, zestawy, nowości, produkty mini i przecenione. Nie łączy się z innymi rabatami. **Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.