Królowa Elżbieta II i Marilyn Monroe, 31.12.1956
Fot. Bettmann/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zdjęcie królowej Elżbiety II i Marilyn Monroe przeszło do historii. Jeden szczegół zaskakuje!

Niewiele brakowało, a doszłoby do skandalu...

Gabriela Czernecka 20 września 2022 19:51
Królowa Elżbieta II i Marilyn Monroe, 31.12.1956
Fot. Bettmann/Getty Images

Uwiecznienie królowej Elżbiety II i Marylin Monroe na jednym zdjęciu wydaje się nieprawdopodobne, ale... Faktycznie miało miejsce! Uwielbiana hollywoodzka gwiazda filmowa i brytyjska monarchini nie tylko się spotkały, ale nawet zamieniły ze sobą parę słów. Jak przebiegło ich spotkanie? I dlaczego wspólne zdjęcie obu pań wzbudza takie spore zainteresowanie? Oto zaskakujące szczegóły spotkania Marilyn Monroe z królową Elżbietą II!

Wspólne zdjęcie Marilyn Monroe i królowej Elżbiety II 

Monarchini przez lata swojego panowania spotyka się z największymi światowymi gwiazdami nie tylko wtedy, gdy wręcza im ordery, ale także z okazji okrągłych urodzin czy organizacji premier filmowych, a nawet uroczystych bankietów. Wówczas nie odmawia sobie zamienienia paru słów ze sławnymi osobami. 

29 października 1956 roku królowa miała okazję wziąć udział w specjalnym pokazie filmu Bitwa u ujścia rzeki. W Empire Theatre zgromadziła się plejada gwiazd filmu, ale także przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej. Tego wieczoru w Londynie zagościła Marilyn Monroe, Joan Crawfort czy Brigitte Bardott. Królowej Elżbiecie II przedstawiono więc po kolei każdego przybyłego gościa. Okazuje się, że na miejsce wydarzenia Marilyn Monroe przybyła w ostatniej chwili. Niewiele brakowało, a hollywoodzka gwiazda spóźniłaby się na galę, a do wspólnego historycznego już zdjęcia w ogóle by nie doszło!

Spotkanie królowej z Marilyn Monroe

Gdy monarchini witała się z osobistościami, Marilyn Monroe poprawiała jeszcze w toalecie makijaż. Plotka głosi, że natknęła się tam na młodziutką Brigitte Bardot, która nie odrywała od niej oczu. Marilyn miała jednak zaszczycić ją tylko niezbyt przychylnym spojrzeniem. Gdy doszło do spotkania królowej z Marilyn, aktorka zgodnie z obowiązującą etykietą ukłoniła się monarchini.

Czytaj także: Wielka Brytania. Książę Harry nie zdążył pożegnać się z babcią. Czy dowiedział się o jej śmierci jako ostatni?

królowa Elżbieta II z Marilyn Monroe
Fot. Getty Images

Niewiele jednak brakowało, a gwiazda zaliczyłaby… spektakularną wpadkę. Perfekcyjnie dopasowana złota suknia z ogromnym dekoltem, mocno eksponującym jej wydatny biust sprawiła, że podczas ukłonu oczy wszystkich zwróciły się ku niej.

Elżbieta II i Marilyn Monroe
Fot. East News

Na szczęście odbyło się bez skandalu. Po krótkiej prezentacji monarchini zamieniła z Marilyn kilka słów, a aktorka przyznała, że spotkanie z królową Elżbietą II było najmilszą chwilą w jej życiu. Dziś wielu patrząc na wspólne zdjęcie królowej Elżbiety II z Marilyn Monroe zwraca uwagę na to, że panie w trakcie robienia zdjęcia... były w tym samym wieku. Monarchini i Marilyn były bowiem rówieśniczkami - obie miały wówczas 30 lat! Wiedzieliście o tym?  

Zobacz także: Wielka Brytania. Księżniczka Charlotte we łzach pożegnała ukochaną prababcię na pogrzebie

królowa Elżbieta II z Marilyn Monroe
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II w 1956 roku. 

królowa Elżbieta II 1956 rok
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Marilyn Monroe w 1956 roku.

Marilyn Monroe 1956 rok
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.