Elżbieta II i Marilyn Monroe
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zdjęcie królowej Elżbiety II i Marilyn Monroe przeszło do historii. Jeden szczegół zaskakuje!

Niewiele brakowało, a doszłoby do skandalu...

Gabriela Czernecka 26 stycznia 2021 19:49
Elżbieta II i Marilyn Monroe
Fot. East News

To było historyczne spotkanie! Marilyn Monroe i królowa Elżbieta II na wspólnym zdjęciu? Niemożliwe? A jednak! Hollywoodzka aktorka miała okazję poznać brytyjską królową, a nawet zamienić z nią parę słów. Jak przebiegło ich spotkanie? Dlaczego zdjęcie wzbudza tak wielkie zainteresowanie? Poznajcie zaskakujące szczegóły spotkania królowej kina z królową Anglii. 

Wspólne zdjęcie Marilyn Monroe i królowej Elżbiety II 

Monarchini przez lata swojego panowania spotyka się z największymi światowymi gwiazdami nie tylko wtedy, gdy wręcza im ordery, ale także z okazji okrągłych urodzin czy organizacji premier filmowych, a nawet uroczystych bankietów. Wówczas nie odmawia sobie zamienienia paru słów ze sławnymi osobami. 

29 października 1956 roku królowa miała okazję wziąć udział w specjalnym pokazie filmu Bitwa u ujścia rzeki. W Empire Theatre zgromadziła się plejada gwiazd filmu, ale także przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej. Tego wieczoru w Londynie zagościła Marilyn Monroe, Joan Crawfort czy Brigitte Bardott. Królowej Elżbiecie II przedstawiono więc po kolei każdego przybyłego gościa. Okazuje się, że na miejsce wydarzenia Marilyn Monroe przybyła w ostatniej chwili. Niewiele brakowało, a hollywoodzka gwiazda spóźniłaby się na galę, a do wspólnego historycznego już zdjęcia w ogóle by nie doszło!

Spotkanie królowej z Marilyn Monroe

Gdy monarchini witała się z osobistościami, Marilyn Monroe poprawiała jeszcze w toalecie makijaż. Plotka głosi, że natknęła się tam na młodziutką Brigitte Bardot, która nie odrywała od niej oczu. Marilyn miała jednak zaszczycić ją tylko niezbyt przychylnym spojrzeniem. Gdy doszło do spotkania królowej z Marilyn, aktorka zgodnie z obowiązującą etykietą ukłoniła się monarchini.

królowa Elżbieta II z Marilyn Monroe
Fot. Getty Images

Niewiele jednak brakowało, a gwiazda zaliczyłaby… spektakularną wpadkę. Perfekcyjnie dopasowana złota suknia z ogromnym dekoltem, mocno eksponującym jej wydatny biust sprawiła, że podczas ukłonu oczy wszystkich zwróciły się ku niej.

Elżbieta II i Marilyn Monroe
Fot. East News

Na szczęście odbyło się bez skandalu. Po krótkiej prezentacji monarchini zamieniła z Marilyn kilka słów, a aktorka przyznała, że spotkanie z królową Elżbietą II było najmilszą chwilą w jej życiu. Dziś wielu patrząc na wspólne zdjęcie królowej Elżbiety II z Marilyn Monroe zwraca uwagę na to, że panie w trakcie robienia zdjęcia... były w tym samym wieku. Monarchini i Marilyn były bowiem rówieśniczkami - obie miały wówczas 30 lat! Wiedzieliście o tym? 

królowa Elżbieta II z Marilyn Monroe
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II w 1956 roku. 

królowa Elżbieta II 1956 rok
Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Marilyn Monroe w 1956 roku.

Marilyn Monroe 1956 rok
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.