Katarzyna Dowbor z córką, Katarzyna Dowbor, VIVA! lipiec 2015, new
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
O TYM SIĘ MÓWI

Wielka rewolucja w życiu córki Katarzyny Dowbor. Rzuciła studia za granicą, dlaczego?

Jakie plany na przyszłość ma Maria?

Damian Brillowski 15 lutego 2022 11:03
Katarzyna Dowbor z córką, Katarzyna Dowbor, VIVA! lipiec 2015, new
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

Katarzyna Dowbor to znana gwiazda telewizji, która budzi powszechny szacunek i sympatię wśród publiczności. Jednak życie dziennikarki jest też pełne trosk o los swoich dzieci, zwłaszcza najmłodszej latorośli, córki Marii. Okazuje się, że dziewczyna rzuciła studia w Wielkiej Brytanii! Skąd ta nagła zmiana decyzji? Jakie plany na przyszłość ma córka Katarzyny Dowbor? Czy zamierza pójść w ślady sławnej mamy? Prowadząca „Nasz nowy dom” dawno nie była tak szczera. 

Córka Katarzyny Dowbor rzuciła studia 

Katarzyna Dowbor od kilku lat z powodzeniem prowadzi na antenie Polsatu program „Nasz nowy dom”. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci: syna Macieja oraz córki Marii. Maciej podobnie jak mama został prezenterem i już od 8. lat prowadzi muzyczne show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Z kolei Maria niedawno zakończyła etap szkoły i wyruszyła na studia. 

Katarzyna Dowbor urodziła córkę Marię w 1999 roku. Jej ojcem jest Jerzy Baczyński. Niestety po narodzinach dziecka para rozstała się i gwiazda telewizji sama wychowywała córkę. Dziś to już dorosła kobieta, która nie boi się spełniać swoich marzeń. Jednym z nich były studia za granicą. Maria tuż po zdanej maturze poleciała do Anglii, aby studiować filozofię i psychologię. Jak się okazuje to już nieaktualne. 

Katarzyna Dowbor w rozmowie z reporterką portalu Jastrząb Post zdradziła, że córka zrezygnowała ze studiów w Wielkiej Brytanii i wróciła do Ojczyzny. Powodem była pandemia i Brexit. „Wróciła, bo w Anglii jest teraz trudna sytuacja. Marysia studiowała w Anglii. Po Brexicie i przy tej pandemii, która teraz jest, lepiej będzie, jak będzie w Polsce i teraz studiuje to samo, tylko w Polsce”, podkreśliła.

Czytaj także: Tak wygląda córka Katarzyny Dowbor! Czy 22-letnia Maria Dowbor-Baczyńska poszła w ślady mamy?

Katarzyna Dowbor z córką, Katarzyna Dowbor, VIVA! lipiec 2015, new
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

Katarzyna Dowbor z córką Marią, VIVA!, 2015 rok

Córka Katarzyny Dowbor nie chce być gwiazdą telewizji 

W Polsce na Marię czekała rewolucja nie tylko pod względem zawodowym, ale też miłosnym. Od ponad roku jest szczęśliwie zakochana w mężczyźnie o imieniu Krystian. Uczucie jest na tyle silne, że para postanowiła wspólnie zamieszkać. Kobieta ma też jasno sprecyzowane plany na przyszłość i wcale nie są one związane z telewizją. Katarzyna Dowbor podczas wywiadu zdradziła, czym naprawdę pasjonuje się jej córka. 

„Moja córka absolutnie nie widzi siebie w telewizji. Ona jest osobą bardzo wrażliwą, myślę, że to nie jest dla niej miejsce. Tu jednak trzeba mieć troszkę skórę słonia. Natomiast bardzo pięknie pisze, fantastycznie pisze, ma duży talent. Ale na razie idzie w stronę nauki. Psychologia to jest to, co ją najbardziej kręci, najbardziej lubi i ja jestem za tym, aby w tym pozostała”, stwierdziła. 

Okazuje się, że Maria jest wielką fanką programu „Nasz nowy dom”. W trakcie oglądania show często się wzrusza. Mając ogromne serce nie pozostaje bierna wobec potrzebujących i sama z własnej inicjatywy obdarowuje biedne dzieci książkami.

„Moja córka lubi oglądać program. Przejmuje się losem rodzin. Często się tak zdarzało, że jakieś książki dawała dla dzieciaków, które były w programie i widziała, że dziewczyna lubi czytać, a nie stać ją na kupno książek. Więc Marysia wyjmowała swoje z biblioteki, bo ma tego bardzo dużo i mówiła, żebym dała dziewczynce, żeby miała. Więc naprawdę jest to fajne”, podsumowała gwiazda Polsatu.

Życzymy Marii powodzenia w realizowaniu dalszych celów i spełnienia marzeń.  

Czytaj także: Joanna Koroniewska o relacji z teściową. Tak szczera jeszcze nie była! 

Katarzyna Dowbor, VIVA! sierpień 2015
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

Katarzyna Dowbor z córką Marią, VIVA!, 2015 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.