Sprawdź!

Olga Figaszewska 15 listopada 2021 08:56

W tegoroczne wakacje Katarzyna Dowbor udzieliła wraz z córką wywiadu dla magazynu Forbes i wspólnie wystąpiły na okładce najnowszego wydania. Jak wygląda dziś 22-letnia Maria Dowbor-Baczyńska i czym się zajmuje? Jakie relacje łączą ją ze słynną mamą? Sprawdzamy...

Kim jest Maria Dowbor-Baczyńska, córka Katarzyny Dowbor?

Katarzyna Dowbor swoje drugie dziecko – córkę Marysię – urodziła w 1999 roku. W wielu wywiadach podkreślała, że późne macierzyństwo to najlepsze, co mogło się jej przytrafić. Nie ukrywała, że drugie macierzyństwo było bardziej świadome, mniej szalone, spokojniejsze. „Rodząc po czterdziestce, z pewnością rodziłam rozsądniej, mając już pewne doświadczenie i mądrość”, zdradziła dziennikarka.

Zobacz też: Katarzyna Dowbor była prześladowana? Ujawniła smutną prawdę

W jednym z wywiadów VIVY! przyznała, że jej córka mimo całej swojej mądrości i refleksyjności, potrafi cieszyć się z prostych rzeczy. „Tata pokazuje mi, że życia nie wolno przespać, że cały czas trzeba być w ruchu, rozwijać się. Dzięki mamie zauważam, jak wiele rzeczy można zrobić. Mama jest nieprawdopodobnie aktywna, powtarza, że jeżeli tylko ma się jakiś pomysł, to trzeba w niego wierzyć i działać. Oboje wpoili mi taką uważność i wrażliwość na drugiego człowieka i wszystkie istoty żyjące”, mówiła Maria w wywiadzie VIVY! z 2015 roku.

Kiedy nasza dziennikarka Alina Mrowińska zapytała wtedy córkę Katarzyny Dowbor, kim chce zostać w przyszłości, ta odpowiedziała: „Zdawałam teraz egzamin gimnazjalny, wybieram się do liceum. Na pewno mam zainteresowania humanistyczne, wiele będzie zależało od szczęścia, od ludzi, jakich spotkam na swojej drodze. Myślę o studiach międzywydziałowych, chciałabym studiować jednocześnie kilka kierunków – filozofię, psychologię, historię sztuki. Bardzo interesuje mnie też filologia klasyczna, literatura. A może ASP? Przez długi czas chodziłam na dodatkowe zajęcia z plastyki”.

Spełniło się. Niedawno Maria Dowbor-Baczyńska opuściła rodzinne gniazdo i wyjechała za granicę. Dziś studiuje psychologię i filozofię na jednej z uczelni w Wielkiej Brytanii.

Katarzyna Dowbor z córką na zdjęciach

Pomimo dużej odległości, Maria regularnie odwiedza mamę. Są sobie bardzo bliskie, a ich charaktery się wzajemnie uzupełniają. „Jesteśmy z kompletnie różnych bajek. Mamy inne osobowości, temperamenty. Ja reaguję bardzo emocjonalnie. A Marysia, jak jej tata, jest bardzo zrównoważona, poukładana. Zawsze mi radzi: „Spokojnie, najpierw przemyśl, a później się awanturuj” (śmiech). Mania działa na mnie jak balsam. Wkurzam się, coś mi nie pasuje, a moje dziecko mówi: „Ale mamo, zastanówmy się, może można inaczej, może nie od tej strony”, mówiła dziennikarka kilka lat temu w rozmowie z Aliną Mrowińską.

Zobacz też: „Pod koniec dziennikarskiego życia robię coś ważnego”, mówi Katarzyna Dowbor

22-latka unika medialnego szumu, ale na Instagramie Katarzyny Dowbor nie brakuje fotografii z córką, a jedna z ostatnich wskazuje na wielką niespodziankę dla fanów obu pań – jak wynika z podpisu zdjęcia, wzięły udział w sesji zdjęciowej. „Matka i córka. Razem z Marysią szykujemy dla was niespodziankę! Pozdrawiamy!”, napisała gwiazda programu „Nasz nowy dom”

Kilka miesięcy temu obie panie pojawiły się na okładce Forbesa, gdzie wspólnie udzieliły wywiadu o tym, jak pracowały i pracują różne pokolenia kobiet. Na zdjęciu pozują przytulone i widać, że łączy je bliska więź. 

Pod postem pojawiło się wiele komplementów dotyczących zarówno mamy jak i córki:

Marysia...kobieta Anioł...jak jej mama. Jesteście przepiękne Pani Kasiu 😍

Piękne kobiety. Piękna okładka 🙌

Ależ Marysia wyrosła na piękną kobietę, prawie tak piękna jak jej mama 😉❤️😍

Podwójne, naturalne pìękno 💕 w dzisiejszych czasach - rzadkość 🙌👍

Pojawiają się głosy, że Maria jest bardziej podobna do taty niż mamy. A jak Wy sądzicie? Zobaczcie w naszej galerii, jak zmieniała się przez lata! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Dowbor (@katarzyna_dowbor_official)

1/5
Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska
Copyright @ Maciej NABRDALIK/East News
1/5

2/5
Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska
Copyright @ TRICOLORS/East News
2/5

3/5
Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska, Viva! 16/2015
Copyright @Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
3/5

Maria Dowbor-Baczyńska, Viva! 16/2015

4/5
Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska, Viva! 16/2015
Copyright @Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
4/5

Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska, Viva! 16/2015

5/5
Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska, Viva! 16/2015
Copyright @Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik
5/5

Katarzyna Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska, Viva! 16/2015

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.