O TYM SIĘ MÓWI

Córka Katarzyny Dowbor ma już 21 lat! Zobacz, jak dziś wygląda!

Czy Maria Dowbor-Baczyńska poszła w ślady mamy?

Olga Figaszewska 6 czerwca 2020 15:01

Mają swoje własne rytuały. Uwielbiają poranne spacery z psami po pobliskich łąkach, wspólne gotowanie, mówią sobie o wszystkim... Katarzynę Dowbor łączy z córką wyjątkowa relacja. Jako mała dziewczynka towarzyszyła mamie podczas  oficjalnych wyjść. Dziś Maria Dowbor-Baczyńska ma już 21 lat i buduje własną przyszłość. Czy poszła w ślady rodziców i brata?

Kim jest Maria Dowbor-Baczyńska, córka Katarzyny Dowbor?

Katarzyna Dowbor swoje drugie dziecko, córkę Marysię urodziła w 1999 roku. W wielu wywiadach podkreślała, że późne macierzyństwo to najlepsze, co mogło się jej przytrafić. Nie ukrywała, że drugie macierzyństwo było bardziej  świadome, mniej szalone, spokojniejsze. „Rodząc po czterdziestce, z pewnością rodziłam rozsądniej, mając już pewne doświadczenie i mądrość”, zdradziła dziennikarka.

W jednym z wywiadów VIVY! przyznała, że jej córka mimo całej swojej mądrości i refleksyjności, potrafi cieszyć się z prostych rzeczy. „Tata pokazuje mi, że życia nie wolno przespać, że cały czas trzeba być w ruchu, rozwijać się. Dzięki mamie zauważam, jak wiele rzeczy można zrobić. Mama jest nieprawdopodobnie aktywna, powtarza, że jeżeli tylko ma się jakiś pomysł, to trzeba w niego wierzyć i działać. Oboje wpoili mi taką uważność i wrażliwość na drugiego człowieka i wszystkie istoty żyjące”, mówiła Maria w  wywiadzie VIVY! z 2015 roku.

Kiedy nasza dziennikarka Alina Mrowińska zapytała wtedy córkę Katarzyny Dowbor, kim chce zostać w przyszłości, ta odpowiedziała: „Zdawałam teraz egzamin gimnazjalny, wybieram się do liceum. Na pewno mam zainteresowania humanistyczne, wiele będzie zależało od szczęścia, od ludzi, jakich spotkam na swojej drodze. Myślę o studiach międzywydziałowych, chciałabym studiować jednocześnie kilka kierunków – filozofię, psychologię, historię sztuki. Bardzo interesuje mnie też filologia klasyczna, literatura. A może ASP? Przez długi czas chodziłam na dodatkowe zajęcia z plastyki”.

Spełniło się. Niedawno Maria Dowbor-Baczyńska opuściła rodzinne gniazdo i wyjechała za granicę. Dziś studiuje  psychologię i filozofię na jednej z uczelni w Wielkiej Brytanii. 21-latka unika medialnego szumu. Mimo dużej odległości  stara się regularnie odwiedzać mamę.

Katarzyna Dowbor jest bardzo związana se swoją córką. Ich charaktery się wzajemnie uzupełniają.  ,,Jesteśmy z kompletnie różnych bajek. Mamy inne osobowości, temperamenty. Ja reaguję bardzo emocjonalnie. A Marysia, jak jej tata, jest bardzo zrównoważona, poukładana. Zawsze mi radzi: „Spokojnie, najpierw przemyśl, a później się awanturuj” (śmiech). Mania działa na mnie jak balsam. Wkurzam się, coś mi nie pasuje, a moje dziecko mówi: „Ale mamo, zastanówmy się, może można inaczej, może nie od tej strony”, mówiła dziennikarka kilka lat temu w rozmowie z Aliną Mrowińską.

Trzeba przyznać, że córka Katarzyny Dowbor bardzo się zmieniła! Czy jest podobna do znanej mamy?  Zobacz w naszej galerii, jak się zmieniała!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Dowbor (@katarzyna_dowbor_official)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.