Księżniczka Charlotte, Igrzyska Wspólnoty Narodów, 2.08.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Księżniczka Charlotte otrzyma wyjątkową pamiątkę po księżnej Dianie

Okazuje się, że ozdoba ma wielką wartość nie tylko sentymentalną...

Marta Nawacka 13 września 2022 14:33
Księżniczka Charlotte, Igrzyska Wspólnoty Narodów, 2.08.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Księżniczka Charlotte, jedyna córka księżnej Kate i księcia Williama i jednocześnie najstarsza wnuczka zmarłej w 1997 roku księżnej Diany, otrzyma wyjątkową i drogocenną pamiątkę po swojej babci. Chodzi o przekazywany z pokolenia na pokolenie skarb rodziny Spencerów, który królowa ludzkich serc miała na sobie w dniu ślubu z księciem Karolem.

Wyjątkowa tiara księżnej Diany

W dniu swojego ślubu z księciem Karolem księżna Diana miała na sobie suknię, o której mówił cały świat. Zdobiło ją dziesięć tysięcy pereł oraz długi na osiem metrów tren. Głowę panny młodej zdobiła wówczas wyjątkowa tiara wysadzana brylantami. Nie należała ona jednak do brytyjskiej rodziny królewskiej. To skarb rodziny Spencerów, który przekazywany jest w familii z pokolenia na pokolenie w linii żeńskiej.

Tiara była znakiem rozpoznawczym księżnej Diany. Jej wartość wycenia się na 400 tysięcy funtów, czyli ponad dwa miliony złotych. Ozdobiona jest diamentami w kształcie gwiazd i tulipanów, a jej obecna wersja wykonana została prawdopodobnie na początku lat 30. XX wieku.

Czytaj też: Księżna Kate powiedziała dzieciom o odejściu królowej. Reakcja Louisa wzrusza do łez

księżna Diana suknia ślubna
Fot. Ron Burton /Mirrorpix/Getty Images

Ślub księżnej Diany i księcia Karola, 29.07.1981 rok

Księżna Diana, 11.04.1983
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Księżna Diana, 11.04.1983

Charlotte otrzyma cenną pamiątkę po księżnej Dianie

Wraz w wstąpieniem swojego ojca na tron, książę William został oficjalnym następcą brytyjskiego tronu. Charakterystyczna tiara księżnej Diany zostanie więc teraz ofiarowana księżniczce Charlotte, jedynej córce księżnej Kate i jej męża, a jednocześnie najstarszej wnuczce Lady Di. Syn królowej ludzkich serc finalizuje obecnie ustalenia w tej sprawie wraz z jej bratem. „William zdaje sobie sprawę, że hrabia ma własne córki, ale obaj zgodzili się, że kultowy atrybut Diany powinien należeć do jej najstarszej wnuczki”, podaje informator dziennika Mirror.

Jak donoszą brytyjskie media, dzieci księżnej Kate i księcia Williama mogą już poszczycić się sporą fortuną. Najwięcej z rodzeństwa odziedziczy księżniczka Charlotte, której majątek szacuje się na około 3,6 miliarda funtów. Następny jest książę George z majątkiem o wartości 2,2 miliarda funtów oraz najmłodsze z dzieci, książę Louis z 721 milionami funtów.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Książę Harry w oświadczeniu oddał hołd królowej. Te słowa wyciskają łzy...

Księżniczka Charlotte, 5.06.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Księżniczka Charlotte, 5.06.2022

Księżna Kate, książę William i księżniczka Charlotte, Commonwealth Games, 2.08.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Księżna Kate, książę William i księżniczka Charlotte, Igrzyska Wspólnoty Narodów, 2.08.2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.