Księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images for the Invictus Games Foundation
Królewskie życie

Wielka Brytania. Księżna Meghan szczerze o relacjach z Elżbietą II i samopoczuciu po jej śmierci

Opowiedziała też o spuściźnie monarchini

Marta Nawacka 20 października 2022 14:46
Księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images for the Invictus Games Foundation

Żona księcia Harry'ego zdobyła się na szczere wyznanie w najnowszym wywiadzie dla Variety. Księżna Meghan opowiedziała w rozmowie o tym, jak się czuła podczas uroczystości pogrzebowych królowej Elżbiety II, a także o swojej relacji ze zmarłą na początku września monarchinią. „Czuję głęboką wdzięczność, że mogłam z nią spędzić czas i ją poznać”, wyznała.

Księżna Meghan o pogrzebie królowej Elżbiety II

Od kiedy w 2020 roku książę Harry i jego żona postanowili odejść z dworu ich relacje z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej pozostawały napięte, a pogorszył je dodatkowo wywiad, jakiego księżna Meghan i jej małżonek udzielili Oprah Winfrey. Szansą na pojednanie zwaśnionych stron mogły być uroczystości pogrzebowe zmarłej na początku września królowej Elżbiety II, w których uczestniczyli Sussexowie.

Książę Harry nie zdążył pożegnać się z babcią i dojechać na czas do zamku Balmoral, w którym przebywała, kiedy podano informację o pogorszeniu się jej stanu zdrowia. W wywiadzie dla Variety księżna Meghan opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszyły jej w tamtym czasie oraz o spuściźnie królowej Elżbiety II. „Nastąpił taki wylew miłości i wsparcia. Jestem naprawdę wdzięczna, że mogłam być z mężem, aby go wspierać w tym trudnym czasie. To, co jest naprawdę piękne, to spuścizna, jaką jego babcia pozostawiła na tak wielu frontach. Z pewnością, jeśli chodzi o przywództwo kobiet, jest najjaśniejszym przykładem tego, jak to wygląda w monarchii. Czuję głęboką wdzięczność, że mogłam z nią spędzić czas i ją poznać. To był skomplikowany czas, ale mój mąż, zawsze optymista, powiedział: teraz dołączyła do męża”, wyznała.

Czytaj też: Wielka Brytania. Taka była Kate Middleton przed ślubem z księciem Williamem

Księżna Kate, książę William, książę Harry i księżna Meghan, 10.09.2022, Windsor
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Księżna Kate, książę William, książę Harry i księżna Meghan, 10.09.2022, Windsor

Księżna Meghan o relacjach z królową Elżbietą II

W tym samym wywiadzie żona księcia Harry'ego opowiedziała również o swoich relacjach z królową Elżbietą II. Podkreśliła, że kontakt z babcią ukochanego był dla niej bardzo ważny. „Zastanawiałam się nad tym pierwszym oficjalnym, zaangażowanym kontaktem, jaki z nią miałam, jakie to było wyjątkowe. Czuję się szczęśliwa. I nadal jestem dumna, że miałam miłe relacje z matką rodziny”, wyznała księżna Meghan w rozmowie z Variety.

Obecnie książęca par Sussex mimo żałoby stara się skupić na przyszłości i obecnych działaniach. „W ważnych momentach widzisz życie w wielu perspektywach. To sprawia, że zastanawiasz się, na czym chcesz skupić swoją energię. W tej chwili czujemy się pobudzeni i podekscytowani wszystkimi rzeczami, do których dążymy. Skupiamy się również na naszej fundacji. Duża część naszej pracy obejmuje przestrzeń filantropijną”, wyjaśniła księżna Meghan w tym samym wywiadzie.  

Zobacz także: Księżna Meghan wspomina pracę w teleturnieju. „Zmuszano mnie jedynie do wyglądania"

Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, 10.07.2018
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, 10.07.2018

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.