Księżna Kate na spotkaniu z Jill Biden
Fot. Aaron Chown/WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Księżna Kate skomentowała narodziny Lilibet podczas spotkania z Jill Biden

Księżna Cambridge nie była zbyt wylewna

Ksenia Krasko 11 czerwca 2021 21:35
Księżna Kate na spotkaniu z Jill Biden
Fot. Aaron Chown/WPA Pool/Getty Images

W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się szczyt G7, zrzeszający „wielką siódemkę” – wezmą w nim udział premier Boris Johnson, kanclerz Angela Merkel (Niemcy), prezydenci Emmanuel Macron (Francja) i Joe Biden (USA), premierzy Justin Trudeau (Kanada), Yoshihide Suga (Japonia) i Mario Draghi (Włochy), a także przywódcy Unii Europejskiej, prezydenci Korei Południowej i RPA oraz premierzy Australii i Indii. Jest to pierwsze spotkanie światowych liderów od czasu wybuchu pandemii Covid-19, kiedy widzą się osobiście, a nie łączą się online. W przeddzień szczytu, który potrwa trzy dni, księżna Kate spotkała się z Jill Biden. Podczas rozmów z dziennikarzami skomentowała narodziny dziecka Meghan i Harry’ego.

Księżna Kate spotkała się z Jill Biden. Zdjęcia

Elżbieta II wydała w piątek wieczorem oficjalne przyjęcie dla liderów szczytu G7. Odbyło się w Ogrodzie Botanicznym Eden w kurorcie Carbis Bay. Królowej towarzyszyli członkowie rodziny – książę Karol i księżna Camilla, oraz książę William i księżna Kate. To pierwsze spotkanie monarchini i nowego prezydenta USA, Joe Bidena. Polityk jest 13. przywódcą kraju, którego poznała w historii jej niemal 70-letniego panowania.

Zobacz też: Ciężka suknia, niewygodne kanapy i niebieska szminka. Tak wyglądała koronacja Elżbiety II

Wcześniej księżna Cambridge i Pierwsza Dama USA udały się razem do jednej ze szkół w Kornwalii i wzięły udział w dyskusji, której tematem była edukacja wczesnoszkolna. Rozmawiały także o wzmacnianiu pozycji kobiet w świadomości społeczeństwa.

Jak zauważają eksperci, księżna Kate doskonale sprawdziła się w roli „gospodyni”, przyjmując Jill Biden. Nie tylko zachowywała się wzorowo, ale również świetnie wyglądała – sukienka w kolorze fuksji to projekt jej ulubionego projektanta Alexandra McQueena.

Księżna Kate na spotkaniu z Jill Biden
Fot. Aaron Chown/WPA Pool/Getty Images

Księżna Kate i Jill Biden
Fot. Aaron Chown/WPA Pool/Getty Images

Księżna Kate skomentowała narodziny dziecka Meghan i Harry’ego

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, księżna Kate skomentowała narodziny Lilibet Diany, córki Meghan i Harry’ego. „Życzę jej wszystkiego najlepszego. Jeszcze jej nie widzieliśmy, ale mam nadzieję, że niedługo to nastąpi. Nie mogę się doczekać, kiedy ją poznam”, zapewniła żona Williama, dodając, że nie rozmawiała i nie łączyła się z małżeństwem Sussex w ostatnim czasie.

Pierwszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, który publicznie skomentował narodziny dziewczynki, był jej dziadek – książę Karol.

Zobacz też: Wielka Brytania. Książę Karol publicznie skomentował narodziny wnuczki

Według brytyjskich mediów, księżna Cambridge pracuje nad naprawą relacji królewskich braci. Jak donoszą różne źródła, również Meghan Markle poprosiła Kate, aby ta wpłynęła na członków rodziny, którzy nie kryją swojej niechęci do Sussexów po ich wywiadzie z Oprah Winfrey. Podobno żona Williama obiecała pomóc, ponieważ zależy jej na nieskazitelnym wizerunku monarchii, gdzie nie ma miejsca na kłótnie i skandale. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.