książę Harry i książę William konflikt
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Harry i William na odsłonięciu pomnika Diany. Te zdjęcia mówią same za siebie!

Zobaczcie fotografie z uroczystości! Czy bracia w końcu się pogodzili?

Gabriela Czernecka 1 lipca 2021 16:14
książę Harry i książę William konflikt
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Cała Wielka Brytania wspomina księżną Dianę, ukochaną królową ludzkich serc, która obchodziłaby dziś sześćdziesiąte urodziny. Tę okazję synowie księżnej Walii postanowili uczcić w niezwykły sposób. Od co najmniej dwóch lat trwały przygotowania do uczczenia tego wyjątkowego dnia. Dziś w ogrodach pałacu Kensington, w rocznicę 60. urodzin księżnej Diany, odbyło się oficjalne odsłonięcie pomnika na jej cześć. Było to o tyle ważne wydarzenie, że William i Harry mieli okazję spotkać się po raz drugi od czasu słynnego i kontrowersyjnego wywiadu Sussexów u Oprah. Jak przebiegła uroczystość i czy doszło do słynnego pojednania braci? Poznajcie szczegóły i zobaczcie zdjęcia.

Harry i William znowu razem. Odsłonięcie pomnika księżnej Diany 

Uroczystość odsłonięcia pomnika księżnej Diany od miesięcy wzbudzała spore zainteresowanie, i to nie tylko w Wielkiej Brytanii. Wykonanie posągu zapowiedziano już na początku 2017 roku, przed 20. rocznicą śmierci księżnej Diany. Wówczas bracia ogłosili wspólny projekt, a w oświadczeniu pisali wprost, że czują, żę to odpowiedni czas, by pokazać wszystkim pozytywny wpływ, jaki ich matka wywarła na Wielką Brytanię i cały świat: „Nasza matka wpłynęła na życie tak wielu ludzi. Mamy nadzieję, że posąg pomoże wszystkim tym, którzy odwiedzają Pałac Kensington, zastanowić się nad jej życiem i jej spuścizną”, mogliśmy przeczytać w oświadczeniu. Nikt nie przypuszczał, że drogi braci od tamtej pory kompletnie się rozejdą. Na szczęście wytrwali wspólnie przy projekcie i choć ich relacjom wciąż daleko do określenia ich dobrymi, to dzisiejszego dnia postanowili odłożyć na bok wszelkie kłótnie i skupić się na pełnieniu obowiązku.  

Zobacz: Królowa ludzkich serc, celebrytka, sprytna manipulatorka. Jaka tak naprawdę była Diana?

POMNIK KSIĘŻNEJ DIANY
Fot. Rex Features/East News

Przypomnijmy, że konflikt księcia Williama i księcia Harry’ego bacznie śledziły w ostatnim czasie media, które z niecierpliwością oczekiwały na kolejne spotkanie najsłynniejszych braci na świecie. Niedawno Harry i William mieli okazję pojawić się na pogrzebie dziadka, księcia Filipa. Zamienili wówczas kilka słów ze sobą, ale były to czysto kurtuazyjne rozmowy.

Zobacz: O tym William i Harry rozmawialina pogrzebie księcia Filipa. Ujawniono szczegóły

Chwilę później młodszy z synów księżnej Diany, książę Harry, powrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie od dwóch lat wiedzie życie u boku ukochanej żony, księżnej Meghan oraz dwójki dzieci - Archiego i Lilibet. Nic dziwnego, że przyjazd Harry’ego do Wielkiej Brytanii był mocno oczekiwany nie tylko przez fanów rodziny królewskiej, ale i samą rodzinę Windsorów. Książę po odbyciu obowiązkowej kwarantanny, która obowiązuje w Wielkiej Brytanii, udał się dziś do ogrodów pałacu Kensington, gdzie wraz z bratem uczestniczyli w odsłonięciu pomnika księżnej Diany.

Pomnik księżnej dIany Harry i William
Fot. Pool PA/Associated Press/East News

Odsłonięcie pomnika księżnej Diany. William i Harry pogodzili się?

Jeszcze przed ceremonią media donosiły, że Harry'emu tego dnia (i w czasie całej podróży do rodzinnego kraju) nie będzie towarzyszyła Meghan. Chwilę później podano, że na uroczystości nie pojawi się księżna Kate oraz trójka dzieci: George, Charlotte i Louis. Cała rodzina Cambridge zamierza w rodzinnym gronie zobaczyć pomnik księżnej Diany. Na oficjalnym otwarciu i uroczystej prezentacji ich jednak zabrakło. Pojawili się za to najbliżsi członkowie rodziny księżnej Diany, czyli hrabia Spencer oraz siostry Diany - lady Sarah i Lady Jane oraz członkowie komitetu ds. monumentu, rzeźbiarz Ian Rank-Broadley oraz projektant ogrodów Pip Morrison. 

Zobacz: Jak mieszkała księżna Diana w pałacu Kensington? Tu spędziła najpiękniejsze chwile z dziećmi…

Bracia pojawili się w dobrych humorach i chętnie rozdawali uśmiechy. Sprawiali wrażenie, jakby konflikt, o którym mówi cały świat, był tylko wymysłem mediów... Widać było jednak, że obaj mocno się stresują - Wiliam był bardzo spięty, a Harry tradycyjnie trzymał guzik u marynarki. 

Pomnik księżnej dIany Harry i William
Fot. Pool PA/Associated Press/East News

Pomnik księżnej Diany w ogrodach pałacu Kensington - jak wygląda?

Nie ma wątpliwości, że dla obu było to bardzo stresujące wydarzenie. Obaj dokonali uroczystego odsłonięcia pomnika księżnej Diany. Tak prezentuje się stworzone przez rzeźbiarza Iana Rank-Broadleya dzieło. Rzeźba ma odzwierciedlać osobowość księżnej Diany i jej wizerunek w późniejszym okresie jej życia, kiedy działała charytatywnie, wzbudzała zaufanie i ogólny zachwyt swoją działalnością. Pomnik Diany pokazuje księżną, która otacza ramionami dwójkę dzieci. Ma podkreślać troskę i ciepło, jakim otaczała każdego. 

Pomnik księżnej dIany Harry i William
Fot. Pool PA/Associated Press/East News

Wygląda na to, że bracia postanowili odłożyć na bok wszelkie waśnie. Książę William i książę Harry ramię w ramię szli przez pałacowe ogrody. We wspólnym oświadczeniu powiedzieli: „Każdego dnia pragniemy, by nadal była z nami i mamy nadzieję, że ten posąg będzie właśnie postrzegany jako symbol jej życia i dziedzictwa”. Bracia wspomnieli także o cechach matki: „Dziś, w sześćdziesiąte urodziny naszej mamy wspominamy jej miłość, siłę i charakter - cechy, które uczyniły z niej siłę dobra na całym świecie, zmieniającą i wpływającą na niezliczone życia na lepsze”.

Tak prezentuje się pomnik księżnej Diany. Pozostaje nam trzymać kciuki za to, by dzisiejsza uroczystość była wstępem do kolejnych spotkań braci, na których w końcu dojdą do porozumienia.  

Harry i Wiliam pomnik Diany
Fot. Pool PA/Associated Press/East News

Pomnik księżnej dIany Harry i William
Fot. Pool PA/Associated Press/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.