Jakie tajemnice kryje słynny apartament numer 8?

Redakcja Viva! 31 sierpnia 2020 16:30

Diana była kochana przez miliony ludzi na całym świecie za naturalność, świetny styl i ciepło, którym emanowała. Księżna Walii słynęła z bycia oddaną matką książąt Williama i Harry'ego, niestrudzonego zaangażowania w liczne kampanie charytatywne. Diana potrafiła stworzyć swoim dzieciom bardzo normalny (jak na dworskie warunki) dom. Była też  prawdziwą ekspertką w projektowaniu wnętrz! To właśnie ona pomogła urządzić słynny apartament numer 8 w pałacu Kensigton. To miejsce stało się jej domem na wiele lat.

Apartament księżnej Diany w pałacu Kensigton

Pałac Kensington stał się domem Diany i Karola od dnia ich ślubu w 1981 rokudo przedwczesnej śmierci w 1997 roku księżna zamieszkiwała słynny apartament numer 8.  To tu książęta William i Harry spędzili większość swojego dzieciństwa, a miłość Diany do tego mieszkania była tak wielka, że ​​zdecydowała się w nim zostać po rozwodzie z księciem Karolem w 1996 roku.Księżna wprowadziła się do mieszkania jako młoda kobieta i wkrótce zamieniła „skostniałą” rezydencję w ciepły dom rodzinny. Mieszkanie wypełnione było rodzinnymi zdjęciami, świeżymi kwiatami i osobistymi akcentami, które nadawały mu przytulny klimat. Diana miała zaledwie 20 lat, kiedy zamieszkała w połączonych apartamentach 8 i 9 w Kensigton Palace. W urządzeniu wnętrz pomógł jej projektant Dudley Poplak. Szybko udało się przekształcić trzy piętra pałacu w dom, który odzwierciedlał osobisty styl Lady Di.
 

Apartament numer 8 współcześnie pełni rolę biura Williama i Kate

Apartament numer 8 w Kensigton Palace jest teraz używany przez księcia i księżną Cambridge (a do niedawna także księcia Harry'ego i Meghan) jako biuro. W tym celu pomieszczenia zostały odnowione i przekształcone tak, żeby lepiej spełniały swoją nową funkcję. Ściany są teraz udekorowane w stonowanym neutralnym kolorze, a na podłogach znajdują się podobno kremowe dywany. Jednak na ścianach nadal wiszą te same obrazy i dzieła sztuki, w apartamencie pozostały też niektóre starsze meble.

Jesteście ciekawi, jak mieszkała Diana? Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii!

1/6
diana-apartament-8-kensington-palace-2
Copyright @Getty Images
1/6

W salonie Diana postawiła na bladożółte ściany, duży gobelin i dywan w kwiatowy wzór. Jasnożółta sofa i pomarańczowy fotel z frędzlami dopełniały całość.

2/6
diana-apartament-8-kensington-palace-biuro-2
Copyright @Getty Images
2/6

Przestrzeń biurową Diana zaaranżowała w bardzo kobiecy sposób. Królowały tu pastele, a na podłodze znajdował się biały dywan. Księżna zadbała o przytulny charakter tego pokoju.

3/6
diana-apartament-8-kensington-palace-karol-ksiaze-spotkania-5
Copyright @Getty Images
3/6

W tym samym pokoju co biurko księżnej, znajdowały się też różowe kanapy, biały kominek i białe półki na książki. Tu także Diana przyjmowała gości.

4/6
diana-apartament-8-kensington-palace-karol-ksiaze-spotkania-2
Copyright @Getty Images
4/6

Jadalnia urządzona była w mniej kobiecym stylu. Miała ciemniejszą kolorystykę z ciemnoczerwonymi zasłonami i ciemnozielonym stołem.
 

5/6
diana-apartament-8-kensington-palace-william-harry-dzieci
Copyright @Getty Images
5/6

Najbardziej prywatne pomieszczenia zajmowały najwyższe piętro domu. To tu znajdowały się sypialnie i pokoje zabaw książąt Williama i Harry'ego.

6/6
diana-apartament-8-kensington-palace-william-harry-dzieci-pokoj-2
Copyright @Getty Images
6/6

Luksusowa firma projektowa, specjalizująca się w wystroju pokojów dziecięcych Dragons and Walton Street stworzyła aranżację przestrzeni dla Williama i Harry'ego. Zwróćcie uwagę na zabawny dywan w truskawki!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!