Książę Harry, królowa Elżbieta II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Królowa zatrudniła prawników. To jasny sygnał wysłany w stronę wnuka...

Co na to książę Harry?

Gabriela Czernecka 23 sierpnia 2021 15:41
Książę Harry, królowa Elżbieta II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Nie ma wątpliwości, że książę Harry w ostatnich miesiącach jest dość zajęty. Wnuk królowej intensywnie pracuje nad książką, w której opisze swoje dotychczasowe życie, zarówno te za murami pałacu, jak i to, które wiedzie teraz w Stanach Zjednoczonych u boku żony, księżnej Meghan oraz dwójki dzieci - Archiego i Lilibet. Zachodnie media donoszą jednak, że zwykle stojąca po stronie wnuka królowa, tym razem straciła cierpliwość i podjęła mocne kroki, by uniemożliwić Harry'emu niszczenie jej dziedzictwa. Poznajcie szczegóły.

Królowa Elżbieta II  zatrudniła prawników 

Wiadomość o tym, że książę Harry w przyszłym roku wyda książkę, w której opowie o swoim życiu mocno wstrząsnęła zagraniczną prasą. Media do tej pory snują domysły, jakie szczegóły z życia w brytyjskiej rodzinie królewskiej zdecyduje się ujawnić wnuk królowej. Przypuszcza się, że książę nie zamierza ukrywać pewnych niewygodnych dla Windsorów faktów, a skoro tak wyglądał jego wywiad u Oprah Winfrey, wielu sądzi, że i w książce znajdzie się kilka mocnych zarzutów i oskarżeń skierowanych w stronę królowej i jej rodziny.

Zobacz: Wielka Brytania. Wiadomo, jakie plany na przyszłość mają księżna Meghan i książę Harry!

Harry i królowa
Fot. Stuart C. Wilson - WPA Pool / Getty Images)

Monarchini, która zawsze wiernie stała u boku wnuka i wspierała go w jego decyzjach, a które nie zawsze były zgodne z tym, czego by oczekiwała, tym razem nie zamierza bezczynnie obserwować jak jej ukochany wnuk niszczy wizerunek monarchii. Jak podaje The Sun, doradcy pałacu Buckingham już prowadzą rozmowy z ekspertami prawnymi wyspecjalizowanymi w sprawach zniesławienia. Rodzina królewska nie zamiera dłużej tolerować szokujących, a często niezgodnych z prawdą zwierzeń Sussexów.

Książka Harry'ego zniszczy wizerunek Windsorów?

I gdy zwykle Windsorowie nie komentują tworzonych na ich temat artykułów, tak tym razem nie mają zamiaru dopuścić do tego, by Harry i Meghan ponownie naruszyli wizerunek rodziny: „Istnieje granica tego, ile królowa i jej rodzina są w stanie zaakceptować. Royalsi zaczęli otaczać się adwokatami. Harry i Meghan szybko się dowiedzą, że powtarzające się ataki nie będą tolerowane”, pisze The Sun, powołując się na swojego informatora. 

Zobacz także: Książę Harry ma napisać kilka książek. Jedna z nich ma ukazać się zaraz po śmierci Elżbiety II

Doradcy królowej rozważają wysłanie prawnego ostrzeżenia do wydawcy książki Harry'ego. Czy mają ku temu powód? Jak najbardziej: „Jeżeli ktoś wymieniony w książce zostanie bezpośrednio oskarżony o jakąś rzecz, może to być uznane za zniesławienie, a nawet naruszenie jego praw do prywatnego życia rodzinnego”, pisze The Sun.

I o ile amerykańska opinia publiczna jest zachwycona tym, co mówią Harry i Meghan, o tyle Brytyjczycy doskonale znają zasady życia w rodzinie królewskiej i wiedzą, że małżeństwo Sussex nie do końca odnalazło się w tym systemie. Fakt, że zdecydowali się odejść z rodziny królewskiej jest dla nich jak najbardziej logiczny, ale ujawnianie sekretów funkcjonowania monarchii jest czymś nie do pomyślenia. Książka księcia Harry'ego ma trafić do sprzedaży pod koniec 2022 roku, a dochód z jej sprzedaży ma być przeznaczony na cele charytatywne. Czy Harry zdecyduje się ponownie rozważyć treść swojej publikacji? Jeśli nie, wówczas książę straci wsparcie jedynej osoby, która do tej pory mocno mu kibicowała...  

Harry i królowa
Fot. John Stillwell - WPA Pool/Getty Images)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.