Wielka Brytania Królowa Elżbieta II
Fot. Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II nie przyjęła nagrody. Uważa, że nie spełnia kryteriów

Trudno się z nią nie zgodzić!

Gabriela Czernecka 20 października 2021 10:22
Wielka Brytania Królowa Elżbieta II
Fot. Samir Hussein/WireImage

Nie od dziś wiadomo, że królowa Elżbieta II ma ogromne poczucie humoru. Potwierdzeniem z pewnością jest najnowsze wydarzenie, jakie miało miejsce we wtorek. Monarchini odmówiła bowiem przyjęcia nagrody dla seniora roku, bo… uważa, że nie spełnia kryteriów. Poznajcie szczegóły! 

Królowa Elżbieta II odmówiła przyjęcia nagrody 

Brytyjczycy nie wyobrażają sobie bez niej monarchii. W kolorowych strojach, by każdy ją widział co roku monarchini wychodzi na pałacowy balkon, by pomachać do swoich poddanych. Ci z radością i zachwytem oddają jej szacunek. Trudno się dziwić, skoro dziś większość Brytyjczyków to Ci, którzy urodzili się już za czasów jej panowania. W tym roku Elżbieta II skończyła 95 lat. Ceniona jest za swoje wyczucie stylu, ogromne wsparcie, jakim darzy naród, poczucie obowiązku, ale i za… poczucie humoru, którego zdecydowanie jej nie brakuje. Tego dowodem może być najnowsze  wydarzenie. 

Zobacz: Filip i Elżbieta byli razem 73 lata. Te zdjęcia mówią wszystko o ich trudnym małżeństwie

Wielka Brytania Królowa Elżbieta II
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Monarchini została właśnie wyróżniona nagrodą seniora roku. Gyles Brandreth, przewodniczący kapituły przyznającej nagrodę Oldie of The Year, napisał do sekretarza królowej list z pytaniem, czy królowa przyjmie wyróżnienie. Elżbieta II oczywiście odpisała na list, ale... odmówiła przyjęcia nagrody. Dlaczego?

Zobacz także: Królowa Elżbieta II mocnozaniepokoiła poddanych. Na najnowszych zdjęciach porusza się o lasce

Królowa uważa, że nie spełnia kryteriów: „Jej Wysokość wierzy, że mamy tyle lat, na ile się czujemy, w związku z czym monarchini nie uważa, że spełniała odpowiednie kryteria, by móc przyjąć nagrodę, ale ma nadzieję, że znajdzie Pan bardziej godnego odbiorcę”, napisał sekretarz królowej, Edward Young w odpowiedzi. Jego list tak bardzo rozbawił twórców nagrody, że zamieszczono go w najnowszym numerze miesięcznika dla seniorów The Oldie Magazine. I jak tu nie kochać brytyjskiej królowej? 

Wielka Brytania Królowa Elżbieta II
Fot. Paul Hackett - WPA Pool/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.