Fot. Samir Hussein - Pool/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II mocno zaniepokoiła poddanych. Na najnowszych zdjęciach porusza się o lasce

Co na to jej rzecznik?

Rafał Kowalski 13 października 2021 12:09
Fot. Samir Hussein - Pool/WireImage

Królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów panuje na dworze od 1952 roku. Mimo sędziwego wieku i czasu pandemii wciąż jest aktywna zawodowo. Dwa dni temu 95-letnia Elżbieta II znów ku początkowej uciesze poddanych pokazała się publicznie. Początkowej, bo szybko po wyjściu z limuzyny okazało się, że królowa potrzebowała do poruszania się laski. A to zmartwiło wielu internautów...

Królowa Elżbieta II o lasce – zdjęcia

Wczoraj w Opactwie Westminsterskim odbyło się wyjątkowe nabożeństwo z okazji 100-letnia organizacji Royal British Legion, która wspiera weteranów wojennych. Na uroczystości nie mogło zabraknąć królowej Elżbiety II, której na miejscu towarzyszyła córka – księżniczka Anna. Gdy drzwi auta otworzyły się, fotografom ukazał się szeroki uśmiech najstarszej osoby z rodu Windsorów.

Jak zaobserwowali obecni przed katedrą, królowej Elżbiecie szybko podano do ręki laskę ortopedyczną, za pomocą której 95-latka poruszała się przez resztę wydarzenia. Fotografie, które obiegły cały świat wzbudziły niepokój obserwatorów królewskiego dworu, bo to pierwszy raz, gdy Elżbieta II nie chodziła samodzielnie (poza latami 2003-2004, kiedy była po operacji kolana).

Monarchini nie weszła też do kościoła głównym wejściem, a bocznym - skąd miała zdecydowanie bliżej do wyznaczonego dla niej miejsca.

SPRAWDŹ TEŻ: Kryzys w rodzinie negatywnie odbija się na stanie zdrowia królowej Elżbiety II. To nie tylko wina Meghan i Harry'ego!

Fot. Pool/Max Mumby/Getty Images)

Fot. Arthur Edwards - WPA Pool/Getty Images

Komentarz pałacu i dziennikarzy na zdjęcia królowej Elżbiety II o lasce

Redakcje z Wielkiej Brytanii poprosiły rzecznika Elżbiety II o ustosunkowanie się do najnowszych fotografii, jednak odpowiedzi nie otrzymały... Dziennikarze utrzymują jednak, że 95-letnia nestorka roku Windsorów, nie ma większych problemów z chodzeniem, a laska ortopedyczna po prostu daje jej wygodę.

W przeszłości z powodu coraz starszego wieku królowa korzystała już nie raz z różnych udogodnień. Między innymi użyła windy, a nie schodów, gdy pięć lat temu przemawiała w parlamencie czy też unika regularnie zakładania na głowę ciężkiej korony. Złoty symbol jej władzy leży zazwyczaj obok Elżbiety II na poduszce.

Wiedzieliście o tym? 

Czytaj także: Tak wyglądały ostatnie chwile księcia Filipa. Królowa Elżbieta II czuwała przy nim do samego końca...

Fot. Frank Augstein - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.