Kate i Wiliam reagują na hejt
Fot. Darren Staples - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Kate i William złamią królewską tradycję? Wszystko dla księcia George'a

W tej sytuacji chyba nie mają innego wyjścia...

Gabriela Czernecka 19 lipca 2021 13:13
Kate i Wiliam reagują na hejt
Fot. Darren Staples - WPA Pool/Getty Images

Czy książę William i księżna Kate zerwą z królewską tradycją? Chodzi o publikację zdjęcia księcia George’a w jego ósme urodziny, które będzie świętował w najbliższy czwartek. Dotychczas co roku Kate i William publikowali najnowszy portret swoich pociech w dniu ich urodzin. Czyżby tym razem zdecydowali się odstąpić od tradycji? Mają ku temu powód… 

Książę George niebawem skończy osiem lat

W najbliższy czwartek, 22 lipca książę George skończy osiem lat. Najstarszy syn księcia Willliama i księżnej Kate będzie miał teraz nowy obowiązek, którego powinien przestrzegać. Każdy chłopiec w rodzinie królewskiej, który skończy osiem lat, według obowiązującego dress code’u może nosić długie spodnie. George będzie miał więc okazję nauczyć się dbania o odpowiedni strój.  To zasada, która pokazuje, że młodzi chłopcy powoli stają się mężczyznami, są traktowani poważniej.

Zobacz: Wielka Brytania. Książę George w dniu ósmych urodzin otrzyma nowy obowiązek

Kate i Wiliam, George
Fot. AP POOL/Associated Press/East News

Do tej pory książę George faktycznie zawsze pokazywał się w krótkich spodenkach. Jego mama, księżna Kate, pilnowała, by wyglądał odpowiednio do okazji i aby swoim strojem nie naruszał królewskiego protokołu. Teraz chłopiec będzie musiał sam nad tym czuwać. Po raz pierwszy księcia George’a mieliśmy okazję zobaczyć w długich spodniach podczas Euro 2020, gdzie towarzyszył Kate i Williamowi. Pojawiło się wówczas wiele komentarzy, że Kate i William mogli odpuścić synowi i pozwolić mu ubrać się jak każde dziecko w jego wieku. Niewielu zwróciło bowiem uwagę na to, że najstarszy syn Kate i Williama był na meczu w ramach reprezentowania królowej, czyli w ramach pełnienia królewskich obowiązków. Obowiązywał go więc odpowiedni strój. Mały George wyglądał więc z klasą i bardzo gustownie.

Kate i William złamią tradycję. Nie opublikują zdjęcia syna?

Warto jednak dodać, że taki strój obowiązuje często w szkołach w Wielkiej Brytanii i dla Brytyjczyków widok małego księcia w garniturze nie jest niczym zaskakującym. Mimo to na małego księcia wylała się fala krytyki. Książę William i księżna Kate, według zagranicznej prasy, są oburzeni tym, co spotkało ich najstarszego syna. Parę mocno zaniepokoiło zachowanie internautów i jak donoszą media, zaczęli zastanawiać się, czy w ogóle warto publikować w tym roku najnowsze zdjęcie księcia George’a z okazji ósmych urodzin.

Zobacz: Wielka Brytania. Kate i William na finale Euro 2020. Wszyscy patrzą na księcia George'a!

W programie Royal Beat True Royalty TV, autorka licznych biografii o rodzinie królewskiej Angela Levin, twierdzi, że Kate i William poważnie rozważają zerwanie z królewską tradycją: Krążą plotki, że możemy nie zobaczyć urodzinowego zdjęcia księcia George’a. Księżną Kate i księcia Williama zdenerwowała nieuprzejmość ludzi szydzących z ich syna”, mówi wprost. 

Czy faktycznie książęca para Cambridge zdecyduje się nie publikować najnowszego zdjęcia najstarszego syna? Dowiemy się już niebawem.  

Książę George hejt
Fot. Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images

Książę George hejt
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.