Księżna Camilla i książę Carol na obchodach Dnia Wspólnoty Narodów, Londyn 14.03.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Czy niefortunna uwaga księżnej Camilli pozbawi księcia Karola szansy na objęcie tronu?

„To zniweczyło 20 lat ciężkiej pracy Camilli i Karola”

Marta Nawacka 10 sierpnia 2022 14:48
Księżna Camilla i książę Carol na obchodach Dnia Wspólnoty Narodów, Londyn 14.03.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Związek księcia Karola i Camilii Parker-Bowles od zawsze wzbudzał spore kontrowersje. Dopiero parę lat temu wizerunek żony następcy tronu zaczął się ocieplać i zarówno królowa Elżbieta II, jak i poddani przekonali się do księżnej Kornwalii. Do tego stopnia, że po objęciu przez Karola tronu miała ona zostać królową małżonką. Okazuje się jednak, że to może się jeszcze zmienić... Wszystko przez jedną uwagę, na którą zdobyła się księżna Camilla.

Księżna Camilla przez lata walczyła o sympatię poddanych

Książę Karol zakochał się w Camilli Parker-Bowles jeszcze zanim wszedł w związek z Dianą Spencer. Choć to właśnie królowa ludzkich serc została jego pierwszą żoną, to on nigdy nie zapomniał swojej miłości. Po rozstaniu z Dianą związał się z miłością swojego życia, a w 2005 roku wziął z nią ślub. Niestety para, a zwłaszcza nowa księżna, długo nie cieszyła się sympatią poddanych oraz niektórych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Dopiero po latach księżnej Camilli udało się zaskarbić sobie sympatię Brytyjczyków, a także samej królowej Elżbiety II, która na początku tego roku podjęła ważną decyzję w jej sprawie: kiedy książę Karol zasiądzie na tronie, jego ukochana ma zostać królową małżonką, choć podczas ślubu zakochanych nie wchodziło to w ogóle w grę, a Camilla otrzymała tytuł księżnej Kornwalii.

Czytaj też: Królowej Elżbiecie II nie spodobał się dom Williama i Kate. Szczególnie jedno pomieszczenie

Książę Karol i księżna Camilla, 17.05.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę Karol i księżna Camilla, 17.05.2022

Przez uwagę Camilli książę Karol nie zasiądzie na tronie?

Po podjętej i ogłoszonej przez królową decyzji w sprawie tytułu księżnej Camilli, 75-latka coraz częściej zaczęła pojawiać się w różnych magazynach, co miało na celu ocieplić jej wizerunek. Jednak fakty, jakie zawał Tom Bower w swojej książce „Zemsta. Meghan, Harry i wojna między Windsorami” mogą poważnie zaszkodzić reputacji żony księcia Karola, a tym samym stosunkowi poddanych do książęcej pary. Autor zdradza, że to właśnie księżna Camilla zdobyła się na rasistowski komentarz w odniesieniu do dziecka księcia Harry'ego i księżnej Meghan. „Czy nie byłoby zabawnie, gdyby twoje dziecko miało rude włosy afro?”, miała zażartować księżna Kornwalii.

I choć początkowo książę Harry miał zareagować śmiechem na stwierdzenie żony swojego ojca, to kiedy powtórzył to Meghan, wpadł w złość. Odkąd te informacje ujrzały światło dziennie, pałac robi, co może, by zaprzeczyć tym doniesieniom i uratować reputację księżnej Camilli. Oskarżenia małżonki przyszłego króla o rasizm mogą poważnie zaszkodzić wizerunkowi małżonków... „Karol uważa, że Camilla powinna być bardziej ostrożna, zwłaszcza gdy stawka jest tak wysoka. To zniweczyło 20 lat ciężkiej pracy Camilli i Karola, którym udało się zmienić ją w akceptowalną przyszłą królową. Jest być może bardziej zdenerwowany niż Camilla. Wie, że nie jest popularny wśród młodszego pokolenia Brytyjczyków i jest szczerze zdenerwowany. Skandal rasistowski z udziałem Camilli jest ostatnią rzeczą, jakiej potrzebowali – Karol obawia się, że może to zagrozić jego sukcesji”, zdradza informator Woman's Day 

Zobacz także: Królowa Elżbieta II ma problemy ze zdrowiem? Odwołano jej udział w ważnym wydarzeniu

Książę Harry, księżna Camilla, Londyn, Wielka Brytania, 15.06.2013 rok
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Książę Harry, księżna Camilla, Londyn, Wielka Brytania, 15.06.2013 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…