Tomasz Karolak, Viva! sierpień 2010
Fot. Iza Grzybowska
z życia gwiazd

Tomasz Karolak rzadko pokazuje swoje dzieci. Co wiemy o Lenie i Leonie?

Aktor chroni prywatność pociech

Marcjanna Maryszewska 21 czerwca 2022 08:57
Tomasz Karolak, Viva! sierpień 2010
Fot. Iza Grzybowska

Tomasz Karolak, doskonale znany widzom jako sympatyczna głowa rodziny w serialu Rodzinka.pl, sam jest ojcem dwójki dzieci. I choć na pierwsze z nich nie czuł się jeszcze gotowy, to tuż po narodzinach córki poświęcił jej cały wolny czas. Z czasem na świecie pojawił się także syn aktora. „Moment, gdy pojawia się dziecko, jest magiczny, a potem zmienia się już całe życie”, mówił. Mężczyzna bardzo strzeże prywatności swoich pociech... Jak wyglądają Lena i Leon? Czy idą w ślady sławnego taty?

Tomasz Karolak o byciu rodzicem i córce Lenie

Aktor doczekał się dwójki dzieci, chociaż bardzo długo zwlekał z założeniem rodziny, o czym wielokrotnie wspominał. Najstarszego dziecka, Leny, doczekał się dopiero w 2007 roku, w wieku 37 lat. Aktor nie ukrywa, że nawet wtedy nie był przygotowany na zostanie ojcem, i w tamtym czasie całkowicie pochłonęła go praca. Wspominał o tym w „VIVIE!”.

Nie widziałem siebie w roli ojca. No, i w trakcie ciąży trochę Violkę zostawiłem. Była sama, bo pracowałem. (...) Teraz tego żałuję”, zwierzał się. 

Jednak bycie ojcem odmieniło Tomasza Karolaka, który poświęcał wówczas córce cały wolny czas. Nie rezygnował równocześnie z pracy zawodowej, a pracę w teatrze i na planie skutecznie łączył z wychowywaniem dziecka. Według aktora nie ma problemu z pogodzeniem tych dwóch rzeczy, jedynie czasem trzeba w tym celu poświęcić parę godzin snu. 

Tomasz Karolak udzielił w 2015 roku wywiadu Agnieszce Jastrzębskiej, i zapytany o swoją latorośl stwierdził, że jest ono połączeniem charakterów obojga rodziców, a także wspomniał o niesamowitym talencie dziecka.

Lena jest już pannicą (...), która ma zawsze swoje zdanie. Jest mieszaniną i Violki, i moją. Widzimy niewiarygodny talent plastyczny, pomagamy jej w rozwijaniu tej manualnej zdolności. Lena zainspirowała mnie do wyreżyserowania bajki japońskiej razem z synem mojej przyjaciółki, aktorki Soni Bohosiewicz. Lena jak każde dziecko aktorskie jest na planie, w teatrze, ale nie ciągam jej po castingach. Staram się być w pewnych kwestiach zdecydowany i konsekwentny”, mówił ówczesnej reporterce TVN.

Czytaj także: Tak wygląda nieślubny syn księcia Alberta z Monako, Alexandre. Podobny do swojego ojca?

Tomasz Karolak, Lena Karolak, Viola Kołakowska, dzień dziecka z Apart i Disney, Warszawa, 05.06.2016 rok
Fot. Michal WARGIN/East News

Tomasz Karolak, Leon Karolak, Viola Kołakowska, dzień dziecka z Apart i Disney, Warszawa, 05.06.2016 rok

Tomasz Karolak, Lena Karolak, Leon Karolak, premiera filmu „Tomek i przyjaciele”, Warszawa, 23.10.2016 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Tomasz Karolak, Lena Karolak, Leon Karolak, premiera filmu „Tomek i przyjaciele”, Warszawa, 23.10.2016 rok

Tomasz Karolak, Lena Karolak, Viola Kołakowska
Fot. VIPHOTO/East News
Tomasz Karolak, Lena Karolak, Viola Kołakowska, 2016 rok

Tomasz Karolak - co wiadomo o synu aktora?

Przez długi czas drugiego dziecka nie było w planach, o czym Tomasz Karolak konsekwentnie zapewniał w wywiadach. Pytany o powiększenie rodziny odpowiadał wprost, że chce teraz poświęcić się pracy. Z czasem zmienił zdanie, bowiem w 2012 roku Viola Kołakowska zaszła w drugą ciążę, a w lutym kolejnego roku na świat przyszedł ich syn Leon. 

Nie mogę się doczekać syna. Dzięki Lence wiem już, co to za niezwykłe uczucie i jaką frajdą może być rodzicielstwo. Moment, gdy pojawia się dziecko, jest magiczny, a potem zmienia się już całe życie”, zwierzył się „Faktowi” przed narodzinami dziecka.

Nie spodziewał się co prawda, że mała Lena tak szybko doczeka się brata, ale nie krył swojego szczęścia z faktu, że znów zostanie ojcem. Miał przeczucie, że wydarzy się to prędzej czy później, i nawet rodzice Tomasza Karolaka w rozmowie z „Galą” potwierdzili, że para już wcześniej wspominała o tym, że ich córka powinna mieć rodzeństwo. 

Tak jak Lena przejawia talent artystyczny, tak jej młodszy brat jest zafascynowany samochodami, o czym Tomasz Karolak wspomniał w 2015 w rozmowie z „Faktem”.

On się po prostu garnie do kółka, musiałem go posadzić na kolanach. On tam w samochodzie dostaje dosłownie szału, strasznie mu się to podoba. Mój ojciec też kiedyś mnie tak sadzał”.

Czytaj także: 14-letnie dziecko Jennifer Lopez jest niebinarne? Sławna mama mówi o nim w formie neutralnej płciowo

Dzieci Tomasza Karolaka. Co słychać dziś u Leny i Leona?

W ostatnich latach aktor znany z „Rodzinki.pl” nie opowiada już tak często o swojej rodzinie, a swoją decyzję wytłumaczył w rozmowie z Michałem Misiorkiem dla „Plejady”:

„(...) W dobie Instagrama pewne granice się zacierają. Lubię nieraz poinformować moich fanów, że pojechałem z córką do Berlina. Czy odsłaniam tym swoją prywatność? Tak, ale w opisie pod zdjęciem piszę, że odwiedzamy muzea. Mam więc nadzieję, że ktoś, kto to przeczyta, też zabierze swoje dzieci w takie miejsce. Po prostu w pewnym momencie życia, kiedy masz już rodzinę i zaczynasz tworzyć ten mikrowszechświat, którym jest dom, musisz zwolnić, by nie popaść w pewien życiowy schemat. Chcesz być przewodnikiem dla swoich dzieci, chcesz stworzyć żywą i trwałą relację z partnerem. A żeby to zrobić, trzeba zajrzeć do swojego wnętrza i postawić na rozwój duchowy”.  

Źródło: Plejada.pl

Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS
Tomasz Karolak, Viola Kołakowska z dziećmi, 08.10.2016 Warszawa

Tomasz Karolak, Lena Karolak, Bieg po nowe życie, Wisła, 12.06.2021 rok
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Tomasz Karolak, Lena Karolak, Bieg po nowe życie, Wisła, 12.06.2021 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.