królowa Elżbieta II, dama dworu Lady Susan Hussey
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. To ona towarzyszyła królowej podczas pogrzebu. Kim jest tajemnicza dama dworu?

Poznajcie bliżej lady Susan Hussey, damę królewskiego dworu

Gabriela Czernecka 24 kwietnia 2021 16:08
królowa Elżbieta II, dama dworu Lady Susan Hussey
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Podczas pogrzebu księcia Filipa nie brakowało momentów pełnych wzruszeń. Pogrążona w żałobie rodzina królewska po raz ostatni oddała hołd księciu Edynburga 17 kwietnia. Dziś ich oficjalna żałoba dobiegła końca, ale internauci zwrócili uwagę, że podczas pogrzebu Filipa królowej towarzyszyła pewna kobieta. Kim jest Lady Susan Hussey? Poznajcie bliżej tajemniczą damę dworu. 

Kim jest kobieta, która towarzyszyła królowej na pogrzebie?

Ostanie pożegnanie księcia Filipa odbyło się 17 kwietnia. Monarchini wraz z najbliższą rodziną i przyjaciółmi pożegnali ukochanego ojca, męża, dziadka, pradziadka czy przyjaciela. Książę odszedł zaledwie dwa miesiące przed setnymi urodzinami. Cała ceremonia przepełniona była elementami pełnych wzruszeń. Jednym z nich z pewnością był hołd, jaki królowa Elżbieta II złożyła na trumnie księcia Filipa czy moment, w którym monarchini nie była w stanie powstrzymać łez.

Zobacz: Tajemnicze pudełko w powozie księcia Filipa. Już wiadomo, co się w nim znajdowało

królowa Elżbieta II dama dworu na pogrzebie Filipa
Fot. VICTORIA JONES/AFP/East News

Przejmującym widokiem był także obraz samotnie siedzącej w kościelnej nawie królowej. Od samego początku podawano, że monarchini na uroczystość przybędzie sama i nie pojawi się w orszaku żałobników, którzy szli za trumną. Mogliśmy zobaczyć wśród nich m.in. dzieci księcia FIlipa - Karola, Annę, Andrzeja i Edwarda, oraz jego wnuki - Harry’ego, Williama oraz Petera Philipsa. Królowa tuż za ich konduktem dołączyła do bliskich w kościele podjeżdżając pod niego słynnym Bentleyem. W drodze towarzyszyła jej jednak tajemnicza kobieta. Kim jest Lady Sussan Hussey?

królowa Elżbieta II, dama dworu Lady Susan Hussey
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Lady Sussan Hussey - kim jest przyjaciółka królowej

To właśnie ona podtrzymywała królową w najcięższych chwilach. Lady Sussan Hussey to jedna z najbliższych królowej osób. Powiernica jej sekretów i tajemnic, dama dworu i doradczyni. Brytyjskie media wprost nazywają ją „prawą reką” królowej. Urodziła się 1934 roku, ma arystokratyczne korzenie - jest córką 12. hrabiego Waldegrave i hrabiny Mary Hermiony. Od piętnastu lat jest wdową - gdy miała 25 lat stanęła na ślubnym kobiercu u boku barona, Marmaduke’a Husseya.

Lady Susan Hussey kim jest
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wspólnie wychowywali dwójkę dzieci - córkę Katherine Elizabeth oraz syna, Jamesa Arthura. Niewielu wie, że od lat przyjaźni się z królową. Początkowo w pałacu zajmowała się odpisywaniem na korespondencję Windsorów, ale zasłynęła z tego, że jest bardzo oddana i lojalna. Szybko zaczęto powierzać jej nieco ważniejsze zadania. Zyskała sympatię monarchini i stała się damą dworu. Lady Susan Hussey zaprzyjaźniła się także z księżną Dianą. Była nawet jedną z rodziców chrzestnych małego księcia Williama. 

Zobacz także:  Wielka Brytania. Po śmierci księcia Filipa królowa Elżbieta II musi podjąćważne decyzje

Mówi się, że przy dogadywaniu szczegółów ceremonii pogrzebowej księcia Filipa, królowa Elżbieta II sama poprosiła o jej obecność. W końcu lady Susan od lat towarzyszyła królowej i jej mężowi zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Nic dziwnego, że to właśnie ją monarchini w tym jakże trudny dla niej dniu chciała mieć u swego boku. 

królowa i Lady Susan Hussey
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

królowa Elżbieta II, dama dworu Lady Susan Hussey
Fot. Chris Radburn/PA Images via Getty Images

Źródła: Cosmopolitan, Daily Mail.

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.