To on poprowadzi "Pytanie na Śniadanie" u boku Katarzyny Pakosińskiej. Kim jest Piotr Wojdyło? 
Fot. Niemiec/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Został ekranowym partnerem Katarzyny Pakosińskiej w "Pytaniu na śniadanie". Kim jest Piotr Wojdyło? 

To jego debiut w tej roli 

Dorota Falkowska 3 marca 2024 09:02
To on poprowadzi "Pytanie na Śniadanie" u boku Katarzyny Pakosińskiej. Kim jest Piotr Wojdyło? 
Fot. Niemiec/AKPA

Swoją pracę w TVP zaczynał jako pogodynek, a od niedawna tworzy duet w lubianym programie śniadaniowym z Katarzyną Pakosińską -  aktorką kabaretową i autorką książek. Co wiemy o Piotrze Wojdyło? 

Piotr Wojdyło: wykształcenie, życie prywatne

Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło zostali przed widzami "Pytania na śniadania" ujawnieni jako ostatnia para. Wiadomość o tym duecie z pewnością ucieszyła niejednego fana śniadaniówki. 

„Są cztery pary, ale będzie piąta para — będzie już jutro. Kasia i Piotr. Dzisiaj tu nie przyjdą. Możemy zdradzić, że będzie to para, która słynie z fenomenalnych uśmiechów — a nawet głośnych śmiechów. Oni się będą nawzajem nakręcać i myślimy, że będzie to rezonować do państwa z telewizorów”, zapewniali prowadzący we wtorkowym wydaniu 19 lutego „Pytania na śniadanie”. Nowa para gospodarzy zadebiutowała na ekranach we wtorek 20 lutego. Co wiemy o ekranowym partnerze Katarzyny Pakosińskiej?

Z wykształcenia aktor, który po raz pierwszy na scenie stanął przed 20 laty. Mówi o sobie "konferansjer, prezenter i aktor z Krakowa". W 2009 r. został absolwentem studium aktorskie SPOT. Studiował także kulturoznawstwo i dziennikarstwo radiowo-telewizyjne na Akademii Ignatianum w Krakowie oraz na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Pracował jako aktor w Teatrze Lalki i Aktora Parawan w Krakowie. Dodatkowo współtworzył grupę kabaretową Prysły Zmysły.

"Praca na scenie, kontakt z ludźmi i mówienie do nich to moja praca i jednocześnie wielka pasja", możemy przeczytać na stronie internetowej Piotra Wojdyło. 

Czytaj też: Piotr Kraśko o mało wcale nie został dziennikarzem! Jakie ma wykształcenie?

To on poprowadzi
Fot. Niemiec/AKPA

W mediach zadebiutował jako pogodynek w krakowskim oddziale TVP. Obejmował tam także funkcję gospodarza serwisu informacyjnego i programu publicystycznego. Z czasem stał się także częścią redakcji tworzącej platformę multimedialną Play Kraków. Jak się okazje, poza pracą aktora i prezentera telewizyjnego, Piotr Wojdyło spełnia się też w roli konferansjera. 

"Często łączę pracę konferansjera z event managerem, w obydwu funkcjach jestem rzetelny, a jednocześnie spontaniczny" — pisał na swojej stronie nowy prowadzący "Pytania na śniadanie". Na swoim profilu na Threads dodał, że lubi tym, co robię, inspirować innych.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem. Wraz z żoną Piotr Wojdyło doczekał się trójki dzieci.  

Zobacz też: Filip Pławiak zachwycił w serialu "Rojst". Widzowie nie szczędzą aktorowi komplementów

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.