Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To koniec idealnego wizerunku księżnej? Meghan została oskarżona o oszustwo!

Chodzi o słowa, jakie wypowiedziała podczas jednego ze spotkań

Gabriela Czernecka 15 października 2020 14:44
Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Księżna Meghan została oskarżona o oszustwo. W ostatnich miesiącach żona księcia Harry’ego nie ma dobrej prasy, ale te doniesienia z pewnością nie poprawią jej wizerunku. Chodzi o spotkanie najbardziej wpływowych kobiet następnej generacji, w którym uczestniczyła księżna. Zdobyła się wówczas na mocne wyznanie, które okazało się być... plagiatem. Internauci bowiem dostrzegli, że gdzieś już te słowa słyszeli…

Oszustwo księżnej Meghan

Odkąd księżna Meghan i książę Harry opuścili rodzinę królewską, nieustannie mierzą się z falą nieprzychylnych komentarzy na swój temat. Szczególnie krytycznie media rozpisują się na temat Meghan, którą w głównej mierze obwinia się o decyzję o odejściu pary z rodziny Windsorów. Jeszcze będąc członkinią rodziny królewskiej księżna Sussex zmagała się z hejtem. Teraz mimo że wjedzie życie z dala od mediów i rzadko pokazuje się publicznie, prasa wciąż jej nie sprzyja i chętnie dokumentuje jej wpadki i niedociągnięcia.

Księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. Screen Twitter

Tym razem nie mogło być inaczej. Wraz z mężem, Meghan znalazła sposób na zaistnienie w mediach. Księżna pojawia się publicznie tylko i wyłącznie w kontekście działań charytatywnych i promowania ważnych dla niej wydarzeń. Ostatnio miała okazję wziąć udział w spotkaniu najbardziej wpływowych kobiet magazynu Fortune i... wywołała niemałe zamieszanie. Została bowiem oskarżona o kopiowanie słów jednego z ekspertów, który wypowiada się w filmie dokumentalnym Netflixa Social Dilemma (Dylemat społeczny). Przypomnijmy, że film pokazuje w jaki sposób za pomocą odpowiedniego algorytmu maskowane są przed nami niebezpieczeństwa mediów społecznościowych.

Faktycznie, słowa Meghan są niemal identyczne jak słowa Edwarda Tufte’a, który wypowiadał się w filmie Netflixa. „Są tylko dwie branże, które nazywają swoich klientów użytkownikami: biznes narkotykowy i internet”, mówi. Podczas rozmowy z redaktorką Fortune, Emmą Hinchliffe, Meghan powiedziała coś niemal identycznego. „Niewiele jest rzeczy na tym świecie, w których nazywasz (osobę)… użytkownikiem. Ludzie, którzy są uzależnieni od narkotyków są jak osoby korzystające z mediów społecznościowych”, wyznała księżna Meghan podczas spotkania.

To jednak nie wszystko. Internauci zwrócili uwagę na jeszcze jedną rzecz.

Książę Harry, księżna Meghan, przemowa dla TIME 2020
Fot. Screen TIME

Dokument ostrzega również, że „media społecznościowe działają jak narkotyk”, co Meghan rozwinęła w swoim wystąpieniu mówiąc, że uważa, że media społecznościowe mają „taką samą zdolność do uzależniania jak narkotyki”. Internauci nie mają wątpliwości, że Meghan doskonale wiedziała, co robi, używając tych słów, a jej zachowanie ostro komentują, mówiąc wprost: „Jest to plagiat!”. Czy na pewno jest to tylko niewinna inspiracja czy księżna po prostu napisała swoje przemówienie w oparciu o produkcję Netflixa? Jak na razie Meghan nie zabrała głosu w tej sprawie. Pozostaje nam więc czekać na dalszy bieg wydarzeń...  

Księżna Meghan
Fot. Getty Images

Książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.