Książę Harry i Meghan Markle new
Fot. Alexi Lubomirski/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Znane są już szczegóły ślubu Meghan Markle i księcia Harry’ego

Weronika Kostyra 12 lutego 2018 14:00
Książę Harry i Meghan Markle new
Fot. Alexi Lubomirski/Getty Images

Ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego to jedno w najważniejszych wydarzeń tego roku. Para stanie na ślubnym kobiercu w sobotę 19 maja i wiadomo już dokładnie, jak będzie przebiegał ten dzień.

Ślub i wesele księcia Harry’ego i Meghan Markle

Ceremonia rozpocznie się w południe w kaplicy Świętego Jerzego na zamku Windsor. Ślubu udzieli młodej parze arcybiskup Canterbury, Justin Welby. Moment składania przysięgi obserwować będzie około 800 gości. Następnie o godzinie 13 para młoda wsiądzie do bogato zdobionego zabytkowego powozu przejedzie wyznaczoną 3-kilometrową trasę w pobliżu zamku. To wtedy wszyscy ciekawscy będą mogli zobaczyć parę książęcą. Organizatorzy ślubu chcą, by wszyscy „poddani” mogli cieszyć się atmosferą tego wyjątkowego dnia i podziwiać księcia Harrry’ego i księżną Meghan. Dopiero wtedy para powita swoich gości na zamku, odbędzie się tam lunch dla 240-300 osób.

Wesele będzie jednak podzielone na kilka etapów. Dopiero kolacja zorganizowana przed ojca Harry’ego, księcia Karola, będzie miała charakter prywatny i wezmą w niej udział tylko rodzina i najbliżsi przyjaciele – czyli skromne 350 osób. Dzień zakończy przyjęcie, na którym 600 zaproszonych gości będzie świętować i cieszyć się szczęściem państwa młodych.

Lista gości nie jest jeszcze znana, lecz na ślubie na pewno zjawi się arystokracja i śmietanka towarzyska całego świata, ale także gwiazdy filmowe – przyjaciele Meghan. Pewne natomiast jest, że całość będzie kosztować fortunę, którą w całości pokryje rodzina królewska.

Do tej pory obawy budził fakt, że dokładnie na ten sam dzień zaplanowany jest Puchar Anglii. Obie imprezy nie będą jednak ze sobą kolidować, ponieważ wydarzenie sportowe rozpocznie się dopiero o 17.30, czyli po zakończeniu oficjalnej części uroczystości ślubnych.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.