Krzysztof Respondek, plan „Dzień Dobry TVN”, Warszawa, 14.01.2020 rok
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Telewizja Polska upamiętni Krzysztofa Respondka w wyjątkowy sposób. Piękny gest kolegów kabareciarza

„Już więcej do żadnego programu nie przyjdzie…”

Rafał Kowalski 14 stycznia 2024 10:58
Krzysztof Respondek, plan „Dzień Dobry TVN”, Warszawa, 14.01.2020 rok
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

To już niemal miesiąc, odkąd nagle zmarł Krzysztof Respondek. Kabareciarz związany ze Śląskiem zmarł po zawale serca, które doznał niespodziewanie w swoim domu. Mimo mijającego czasu smutek po stracie artysty nie maleje. Pamięć o nim chcą teraz przedłużyć pracownicy TVP Katowice, którzy przygotowali specjalny program.

Upamiętnienie Krzysztofa Respondka w TVP – szczegóły

Na profilu TVP 3 Katowice pojawił się wpis, z którego dowiadujemy się, jak koledzy zapamiętali Krzysztofa Respondka oraz co przygotowali dla widzów, którzy chcieliby go powspominać. „Wielokrotnie gościł na antenie TVP Katowice i rozśmieszał wszystkich do łez. Od 22 grudnia wiemy, że już więcej do żadnego programu nie przyjdzie. Ale to On będzie bohaterem najbliższego wydania "Dej pozór. Szoł tok Izoldy Czmok"”, czytamy na Instagramie.

Co zobaczymy dokładnie? "Krzysztofie będą opowiadać jego przyjaciele, znajomi i współpracownicy: Krzysztof Hanke, Robert Talarczyk, Magdalena Piekorz, Olga Bończyk, Michał Bajor, Grzegorz Poloczek, Maciej Pieprzyca, Piotr Kupicha. Będą fragmenty archiwalnych programów, Jego skecze, piosenki i bardzo dużo dobrych wspomnień”, obiecano.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mają wyjątkowe imiona, jedna z nich chciała iść w jego ślady. Krzysztof Respondek dbał o prywatność córek

Program zaplanowano na dziś – 14 stycznia – na godzinę 19:10.  „Powspominamy Krzysia razem. Kto wie, może uda nam się nawet pośmiać? Krzysztof zawsze powtarzał, że humor jest jedynym antidotum na zło tego świata", zakończono post tym wzruszającym zdaniem.

Krzysztof Respondek
Fot. Bartosz Krupa/East News

Jak zmarł Krzysztof Respondek?

Przypomnijmy, że pochowanego pod koniec roku w Tarnowskich Górach Krzysztofa Respondka jako pierwszy pożegnał publiczne Krzysztof Hanke. To on poinformował o tym, że kolega z Kabaretu Rak niestety nie żyje.

Z kolei później inna przyjaciółka 54-letniego kabareciarza dodała, jakie były okoliczności tej nagłej śmierci. „„Trzy dni temu Krzysztof Respondek występował dla górników na wigilijnej imprezie. Nic nie zwiastowało tragedii. Niestety jak udało nam się dowiedzieć, wieczorem po powrocie do domu kabareciarz źle się poczuł. Jego żona wezwała pogotowie. Okazało się, że Respondek miał zawał”, mówiła dla Faktu. „Niestety w karetce nastąpił kryzys i zaczęła się reanimacja, która trwała prawie godzinę. Potem Krzyś trafił od razu na stół operacyjny. To była bardzo skomplikowana operacja w klinice Religi w Zabrzu. Krzysztofowi wszczepiono bajpasy, operację przeżył, niestety potem okazało się, że mózg nie pracuje”, dodawała smutno…

Zachęcamy do obejrzenia wieczornego programu w TVP Katowice. 

CZYTAJ TEŻ: Wzruszające wspomnienie Pawła Adamowicza w TVP. Padły przeprosiny za dawne „Wiadomości"

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.