Fot. imago stock&people/Imago Stock and People/East News
Pożegnanie

Nie żyje Tatjana Patitz. Supermodelka miała 56 lat, wystąpiła w teledysku “Freedom ‘90” George’a Michaela

Jaka była przyczyna jej śmierci?

Marcjanna Maryszewska 12 stycznia 2023 08:27
Fot. imago stock&people/Imago Stock and People/East News

Świat modelingu obiegła smutna informacja o śmierci Tatjany Patitz. Słynna niemiecka supermodelka miała 56 lat. W latach 90. pojawiła się na okładce brytyjskiego “Vouge” razem z Naomi Campbell, Christy Turlington, Lindą Evangelistą i Cindy Crawford. Później w tym samym składzie wystąpiły w teledysku do piosenki George’a Michaela. Prywatnie Tatjana udzielała się charytatywnie, aktywnie wspierała działania na rzecz zwierząt oraz osób LGBTQ+. Niestety jej życie przerwała ciężka choroba...

Nie żyje Tatjana Patitz. Przyczyna śmierci supermodelki

Magazyn “Vogue” jako pierwszy poinformował, że niemiecka modelka Tatjana Patitz nie żyje. Jednak opinia publiczna poznała jej przyczynę śmierci dopiero jakiś czas później — po tym, jak głos zabrała agentka gwiazdy, Corinne Nicolas. Przekazała ona wówczas w rozmowie z CNN, że supermodelka zmagała się z rakiem piersi. Pomimo walki z tą ciężką chorobą niestety nie doczekała się swojego szczęśliwego finału. 56-latka zmarła w środę 11 stycznia...

„Przeżyli ją syn, siostra i rodzice. Wszyscy jesteśmy zdruzgotani jej odejściem. Była współczującą duszą, życzliwym i hojnym sercem oraz zagorzałą orędowniczką praw zwierząt. Jednym z działań, które wspierała, była ochrona dzikich koni", powiedziała agentka modelki w oficjalnym oświadczeniu dla People.

Głos zabrała również jej znajoma z branży, Cindy Crawford. W przeszłości obie panie wystąpiły razem na okładce magazynu “Vouge" — były jednymi z pięciu supermodelek, które wspólnie wywarły ogromny wpływ na branżę. Kobieta pożegnała przyjaciółkę w poruszających słowach.

„Byłyśmy dziećmi w branży mody i czuję, że dorastałyśmy razem. Brałyśmy udział w tak wielu sesjach zdjęciowych i za kulisami pokazów. Uważałam ją za osobę o łagodnym usposobieniu, wrażliwą, życzliwą, dociekliwą i, kto mógłby kiedykolwiek zapomnieć te przeszywające oczy. Jej miłość do zwierząt i natury była zaraźliwa. Składam kondolencje jej rodzinie”, napisała na Instagramie. 

CZYTAJ TAKŻE: Dirty Dancing wcieliła się w postać Lisy Houseman. Jak potoczyły się losy Jane Brucker?

Naomi Campbell, Linda Evangelista, Tatjana Patitz, Christy Turlington and Cindy Crawford Peter Lindbergh

Fot. Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER

Tatjana Patitz była jedną z pierwszych supermodelek

Urodzona w Niemczech Tatjana należała do pierwszej generacji supermodelek. Swoją karierę zaczęła bardzo wcześnie — podpisała kontrakt z magazynem "Elite" jeszcze przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Wiodła prym u boku innych znanych w świecie modelingu osobistości: Cindy Crawford, Naomi Campbell, Lindy Evangelisty oraz Christy Turlington. Kobiety zapozowały na okładce pierwszego numeru brytyjskiego "Vouge" w styczniu 1990 roku. Również tym samym składzie pojawiły się jakiś czas później w teledysku “Freedom ‘90” George’a Michaela.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Anna Lewandowska o stracie ciąży: „To był najtrudniejszy moment w moim życiu”

Tatjana Patitz od zakończenia swojej kariery modelingowej w 2002 roku jeszcze kilkukrotnie pojawiła się na wybiegu. Prywatnie zajmowała się działalnością charytatywną i to właśnie temu poświęciła swoje ostatnie lata życia. Jako miłośniczka koni aktywnie promowała działania na rzecz zwierząt. Wspierała również akcje szerzenia świadomości na temat HIV, wielokrotnie okazywała poparcie społeczności LGBTQ+, a także poruszała kwestie równości płci.  

Tatjana Patitz, 23.08.2015

Fot. imago stock&people/Imago Stock and People/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.