Nina Busk, pogrzeb, przyczyny śmierci
Fot. forumgwiazd.com.pl / Forum
POŻEGNANIE

Tak wyglądały ostatnie chwile Niny Busk. Uczestniczka Sanatorium miłości miała jedno życzenie

65-latkę znaną też z The Voice Senior żegnają przyjaciele...

Rafał Kowalski 19 lipca 2022 09:03
Nina Busk, pogrzeb, przyczyny śmierci
Fot. forumgwiazd.com.pl / Forum

Program Sanatorium miłości przynosi starszym telewidzom nadzieję, pozytywną energię i marzenia o wielkiej miłości. Pozwala też poznać osobowości, których szybko się nie zapomina. Jedną z nich była Janina Nina Busk, której humor zachwycał nas w pierwszym sezonie show TVP. Niestety gwiazda produkcji zmarła w wieku 65 lat. Jak wyglądały jej ostatnie chwile?

Nina Busk chorowała na raka. Kiedy pogrzeb?

W sobotę nadeszła smutna i nieoczekiwana wiadomość przekazana przez Telewizję Polską… „Odeszła od nas Nina Busk, uczestniczka 1. edycji "Sanatorium Miłości". Zapamiętamy na zawsze jej płomienne serce, radość, energię i pasję do życia, którymi dzieliła się z innymi”, czytaliśmy ze smutkiem. Pani Nina miała jedynie 65 lat.

Jak podały kolejne media, uczestniczka Sanatorium miłości i współprowadząca Voice Senior zmagała się z chorobą nowotworową. Z kolei Super Express dotarł do informacji, że seniorka przebywała w ostatnich chwilach życia w hospicjum. Była otoczona najbliższymi – rodziną i znajomymi poznanymi w programie. Do końca nie opuszczali jej Teresa, Małgosia, Wiesia, Marek, Krzysztof, Joanna i Walentyna a także ukochana córka, która przyleciała do Polski z Anglii. Pani Nina miała mimo wszystko cieszyć się ich liczną wizytą. Odeszła w spokoju, z poczuciem ogromnej miłości…

Pożegnanie gwiazdy Telewizji Polskiej odbędzie się 23 lipca o godz. 12 w kościele św. Jakuba w Toruniu. Nina Busk miała jedno życzenie dotyczące ostatniego pożegnania. „Choć przed śmiercią uczestniczka Sanatorium Miłości miała bardzo cierpieć i trafić do hospicjum, zależało jej, aby dzień, w którym będą ją żegnać bliscy, nie był smutny. Miała też marzenie, aby na jej pogrzebie zagrali Romowie!”,  czytamy na stronie SE.pl.

CZYTAJ RÓWNIEŻKrzysztof Prusik wspomina zmarłego Witolda Paszta. Zawdzięcza mu nie tylko zwycięstwo w show

Nina Busk, pogrzeb, przyczyny śmierci,  Sanatorium miłości, Janina Busk
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wspomnienia o Ninie Busk

Jedną z najbliższych przyjaciółek z programu Sanatorium miłości była dla Niny Wiesława Kwiatek. Seniorka nie umiała ukryć smutku w rozmowie z dziennikiem. „"Jestem w rozpaczy i czuję wielką pustkę. Nina była dla mnie jak siostra. Tak zapisałam ją w telefonie. Dzwoniłyśmy do siebie niemal codziennie i godzinami gadałyśmy o wszystkim. Miała bardzo pozytywne podejście do życia, świetne żarty i taki optymizm, którym zarażała innych. Była dla mnie lekarstwem na smutki. Nie dociera jeszcze do mnie to, że już nie odbierze telefonu, i nigdy nie wykasuję jej numeru", mówiła smutno.

Wszyscy nie umiemy uwierzyć w tę przykrą informację… Szczere wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich zmarłej 65-latki. 

Czytaj także: Zawodowo ciągle się rozwija, prywatnie wciąż nie spełnił wielkiego marzenia. Tak wygląda dziś życie Michała Bajora

Nina Busk, pogrzeb, przyczyny śmierci,  Sanatorium miłości, Janina Busk
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Nina Busk, pogrzeb, przyczyny śmierci,  Sanatorium miłości
Fot. forumgwiazd.com.pl / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…