Michał Bajor, VIVA! listopad 2015, 23/2015
Fot. Rafał Masłow / Serwis Sony Music Poland
Z ŻYCIA GWIAZD

Zawodowo ciągle się rozwija, prywatnie wciąż nie spełnił wielkiego marzenia. Tak wygląda dziś życie Michała Bajora

Artysta obchodził właśnie 65. urodziny!

Konrad Szczęsny 13 czerwca 2022 13:04
Michał Bajor, VIVA! listopad 2015, 23/2015
Fot. Rafał Masłow / Serwis Sony Music Poland

Jest lubianym aktorem, ale przede wszystkim muzykiem, który jak nikt potrafi czarować dźwiękiem. Michał Bajor 13 czerwca obchodził 65. urodziny i zawodowo nie zwalnia tempa! Artysta pod koniec 2020 roku założył nawet profil na Instagramie i od tego momentu jest w stałym kontakcie ze swoimi fanami. Tam zdradził im, że choć na cztery miesiące zakończył sezon koncertowania, to w niedługim czasie mogą oni liczyć na nowy album oraz niespodzianki z jego strony... A o czym marzy wokalista? W jednym z wywiadów wyznał, że jednego ważnego marzenia, dotyczącego miłości, nie udało mu się do tej pory spełnić...

Michał Bajor o karierze, popularności i swoim wieku

Mimo że stroni od błysku fleszy i największą popularność ma już za sobą, wciąż posiada wierne grono odbiorców. Michał Bajor, znany choćby z roli Nerona w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza, woli skupiać się na działalności muzycznej, a ta jest naprawdę imponująca. Przez dekady na scenie współpracował z uznanymi na polskim rynku kompozytorami, jak Włodzimierz Korcz, Jarosław Kukulski, Marcin Nierubiec czy Piotr Rubik. Jego największym przebojem wciąż pozostaje „Miłość moja największa” z 1998 roku.

Warto pamięć, że ma na koncie również kilka znaczących ról. Wystąpił m.in. w „Wieczorze u Abdona” Agnieszki Holland z 1975 roku, w którym zagrał Michasia u boku Beaty Tyszkiewicz, zaś w 1988 roku pojawił się w nominowanym do Oscara „Hanussen” Istvana Szabo. Jakiś czas temu wspominał, że niektóre z ról wymagały od niego specjalnych przygotowań, którym w pełni się poświęcał. Spędzał między innymi czas w stadninie, by oswajać się z końmi, a nawet... udał się do szpitala psychiatrycznego.

Koniec końców związał się jednak z muzyką. Ostatni album „Kolor Cafe: przeboje włoskie i francuskie” wydał w 2019 roku. Płyta, jak znakomita większość sygnowanych jego imieniem i nazwiskiem, odniosła sukces i pokryła się złotem. Michał Bajor z powodzeniem kontynuuje karierę i bardzo przykłada się do tego, by głos nigdy go nie zawiódł. W tym celu m.in. odstawił herbatę (wysusza struny głosowe) oraz mocno ograniczył wszelkie używki. To, co najbardziej go kręci w karierze, to... brawa!

„Od wielu lat tym, co mnie autentycznie kręci, są... brawa. To jest coś fantastycznego. Nie ścianki, nie ustawki, nie tak zwana celebrycka popularność. Ona mnie nie interesuje, choć rozumiem, że jest wpisana w dzisiejszy świat. Nie oceniam tego, ale bawi mnie, gdy obserwuję ludzi, którzy walczą o taką popularność. To są często osoby chwilki. Dla mnie adrenaliną jest praca. Laurence Olivier, jeden z największych aktorów na świecie, powiedział, że w zawodzie aktora nie tak ważne są posłannictwo czy misja, ale właśnie brawa. Kiedy wybrzmiewa ostatni dźwięk bądź zapada kurtyna w teatrze – robi się cisza, a potem brawa i standing ovation. Brawa jeszcze mocniej podnoszą adrenalinę. Są jak uderzenie do mózgu”, zachwycał się siedem lat temu w rozmowie z „VIVA!”.

Dodał, że o sławie marzył od najmłodszych lat. Był stworzony, by odnieść sukces, bo wychowywał się w stolicy polskiej piosenki. „Od małego gasiłem telewizor, gdy pokazywali opolski lub sopocki festiwal piosenki. Mówiłem, że umiem lepiej. I odgrywałem rodzicom. Strasznie się śmiali. Udawałem Młynarskiego, Demarczyk, różne postaci ze sceny. Najchętniej w łazience, bo tam było dobre echo. Na krześle ustawiałem pionki z gry chińczyk. Dwa główne pionki to był Lucjan Kydryński z Ireną Dziedzic, a pozostałe to zagraniczni artyści. I zmyślając, w różnych językach śpiewałem na cały głos. Ojciec był aktorem, babka śpiewała, mama jest bardzo muzykalna. Mieszkaliśmy w Opolu, ojciec miał wejściówki na próby festiwalowe”, wspominał.

Dodał, że zgadza się ze świętej pamięci Danutą Rinn, że po ukończeniu 50. roku życia niewiele już się w życiu chce. On jednak pozostaje aktywny zawodowo. Z powodzeniem wydaje kolejne płyty i wciąż może powiedzieć, że ma wierne grono słuchaczy.

CZYTAJ TEŻShazza choruje na nowotwór. Piosenkarka disco-polo wystosowała apel do fanów

Michał Bajor o swoim marzeniu -  miłości

Michał Bajor nie ma żony ani dzieci. Już w 2015 roku podkreślał, że miłość w jego życiu jest niespełnionym marzeniem. „Ja już się w życiu wykochałem. Oczywiście parę osób mi powiedziało: „Nie mów, że coś minęło. Bo nigdy nie wiadomo, kto stoi za rogiem”. Ale powiem panu, że jakoś tego rogu nie widzę”, zwierzał się.

Dodał jednak, że nie czuje się samotny. Co więcej, z uwagi na liczbę aktywności, sen jest dla niego luksusem. „Pan myśli, że ja mam czas na samotność? Moją ulubioną chwilą w czasie doby – poza brawami – jest sen. Moment, kiedy zasypiam i nie muszę połknąć tabletki. Mam, niestety, bardzo wyczulony słuch. W hotelu nigdy moi współpracownicy – menedżer, muzycy czy kierowca – nie pójdą spać, dopóki nie dostaną telefonu, że zostaję w swoim pokoju. Muszę najpierw posłuchać, co się dzieje za ścianą, czy pode mną nie ma restauracji. I to nie jest kaprys. Inaczej nie zasnę i nawet korki mi nie pomogą”, wyliczał.

Michał Bajor w sesji dla VIVY!, listopad 2015:

Michał Bajor, VIVA! listopad 2015, 23/2015
Fot. Rafał Masłow / Serwis Sony Music Poland
 

Instagram Michała Bajora 

Jakiś czas temu Michał Bajor zafundował w swoim życiu prawdziwą rewolucję. Artysta postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów i... założył profil na Instagramie! W grudniu 2020 roku opublikował tam pierwsze zdjęcia. Na jednym z nich pozuje z bliskimi. Opatrzył je podpisem, w którym odniósł się do tradycji bożonarodzeniowych. „Drodzy Moi! Zbliżają się Święta tak bardzo ważne dla wielu z Nas i to nie tylko ze względu na tradycję. Nie będą łatwe i aż tak radosne, bo nie będą beztroskie. A życzenia na Nowy Rok, tym razem będą pełne niepokoju, podwójnej nadziei, wyjątkowe”, rozpoczął.

Zwierzył się również, że przez 65 lat życia tylko raz nie spędził świąt w gronie najbliższych. Opisał także szereg tradycji związanych z tym okresem... „Odkąd pamiętam ten rozśpiewany Kolędami czas, zawsze wspominam go wśród Najbliższych, od Dziadków, przez Rodziców aż po Brata z Jego rodziną, no i moją Bratanicą Bogumiłą, której jestem ojcem chrzestnym. Tylko raz nie było mnie na Święta w Polsce. Byłem w Ameryce, a w Boże Narodzenie w Nowym Jorku. Nie mogę powiedzieć, że było mi smutno, bo byłem wśród przyjaciół. Ale nie mogę też powiedzieć, że chciałbym to powtórzyć... Dołączam zdjęcie z Rodzicami/dzisiaj Taty już nie ma/i z Bratem Piotrem. I takie święta będę pamiętał na zawsze. Pozdrawiam serdecznie”, zakończył Michał Bajor.

Czy wokalista chciałby się jeszcze zakochać i czy nie brakuje mu czułości i bliskości? „Trochę się oziębiłem. Może kiedyś się sparzyłem?... Ale nie ukrywam, nie szukam zmian na siłę. I dobrze mi z tym”, zaznaczył w wywiadzie dla „VIVY!” z 2015 roku. Dodał jednak, że wciąż ma w sobie wiele afirmacji wobec życia i lubi je takim, jakie jest. „Może sobie coś odebrałem. Ale nie płaczę w poduszkę. Nie ronię męskich łez. Starokawalerskich”, zapewnił.

Parę dni temu artysta poinformował na swoim Instagramie fanów, że zakończył sezon koncertowania i teraz czeka go czteromiesięczna przerwa. „Jak co roku, od kilkunastu lat, czekają mnie teraz “na własną prośbę” , cztery miesiące przerwy. Ale NIE LABY, gdyby ktoś chciał mi pozazdrościć tak długich wakacji", napisał Michał Bajor. Dodał także, że będzie to dla niego pracowity czas, który poświęci nowej płycie. „Oczywiście, jak zawsze, trochę podróżuje poza Polskę, ale co drugi sezon w większości te długie 4 miesiące są bardzo pracowite, bo poświęcone kolejnej płycie". A co zamierza później? Okazuje się, że fani wokalisty mogą się spodziewać niespodzianek. „Jeszcze od października do grudnia będę koncertował z “Kolor Cafe”. Ale już od końca stycznia 2023 nowy recital, kolejny album i trochę niespodzianek. Stąd tegoroczne przygotowania w czasie wakacji. Dlatego też będzie mnie mniej, ale cierpliwości, może się nam wszystkim to “opłaci”. Pozdrawiam czerwcowo i pogodnie", zakończył swój wpis.

Profil Michała Bajora na Instagramie znajdziesz POD TYM LINKIEM. Z okazji 65. urodzin życzymy zdrowia, szczęścia i... spełnienia marzeń! 

Zobacz także: Monika Olejnik szczerze o pieniądzach: „Są dla mnie czymś ważnym i czymś nieistotnym”

Michał Bajor na rodzinnym zdjęciu z bliskimi:

Tak obecnie wygląda Michał Bajor:

Michał Bajor, 18.11.1985 rok
Fot. INPLUS/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.