Monika Olejnik, VIVA! 5/2020
Fot. Piotr Porębski
Z ŻYCIA GWIAZD

Monika Olejnik szczerze o pieniądzach: „Są dla mnie czymś ważnym i czymś nieistotnym”

Dziennikarka ma dla Polek jedną radę

Rafał Kowalski 13 czerwca 2022 11:58
Monika Olejnik, VIVA! 5/2020
Fot. Piotr Porębski

O tym, jak ważna jest edukacja finansowa pamięta coraz więcej osób znanych, które wykorzystując rozpoznawalność szerzą treści edukacyjne na ten temat. Niedawno wiele dobrego zrobiła Joanna Przetakiewicz wydając darmowy poradnik: Pieniądze szczęście dają, w którym podpowiada wraz z ekspertami, jak zarządzać finansami. Gościnią premiery książki była Monika Olejnik, która też miała do przekazania kilka potrzebnych słów.

Monika Olejnik o pieniądzach

W ostatnim wywiadzie dziennikarka została zapytana o to, czym są dla niej pieniądze. „Pieniądze są dla mnie czymś ważnym i czymś nieistotnym. Pieniądze są po to, żebyśmy mieli z czego żyć, za co leczyć i za co kupować książki. Są bardzo istotne, ale nie mogą determinować życia”, odpowiedziała Plejadzie.

Przy okazji – nawiązując do Joanny Przetakiewicz – podzieliła się ciekawą refleksją. „To się wydaje śmieszne, to co powiedziała Joasia: „Kto ma pieniądze to wstyd, a jak się ich nie ma, to też jest wstyd"”, przypomniała przed kamerą.

CZYTAJ TEŻ: Martyna Wojciechowska szczerze o miłości. O czym już nie opowie? „Nauczyłam się nie wkraczać na zbyt intymne tematy”

Monika Olejnik o pieniądzach
Fot. Nawrocki FORUM

Jak dbać o pieniądze? Radzi Monika Olejnik

Poradnik Joanny Przetakiewicz ma trafić do jak najszerszego grona kobiet. Szczególnie tych, które chciałyby lepiej zarządzać własnymi finansami. Jak to robić? „Należy się uczyć zarabiania pieniędzy od małego. Zbierać do skarbonki i zastanawiać się, na co je wydać”, twierdzi Monika Olejnik.

Ma też pomysł, by od małego wplatać dzieciom do zabawy edukacyjne wątki dotyczące zarabiania, oszczędzania i życiowych priorytetów. „Najważniejsze, żeby być samodzielną i niezależną. Nie uczyć dziewczynki, że one muszą biegać z wózeczkami, pakować te lalki i je karmić. Żeby miały te same zabawy jak chłopcy. Żeby wiedziały od początku, że owszem dziecko jest ważne, ale to nie znaczy, że ono ma determinować całe życie i należy się pozbyć ambicji”, słuchamy na Plejada.pl.

Zgadzacie się ze słowami dziennikarki? 

SPRAWDŹ TAKŻEAgnieszka Woźniak-Starak szczerze o spisaniu testamentu: „Mam to w planach, ale…”. Dziennikarka wyjaśniła, co sądzi o zabezpieczaniu swoich finansów.

Monika Olejnik, VIVA! 2019
Fot. Mateusz Stankiewicz / SAMESAME

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.