Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O tym się mówi

Tak Telewizja Polska uczci pamięć Ani Przybylskiej. Wyjątkowy gest i ukłon w stronę fanów

Co szykuje stacja?

Marta Nawacka 27 lipca 2022 07:48
Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

W październiku fani zmarłej w 2014 roku aktorki będą mogli obejrzeć wyjątkowy biograficzny film wspominający Annę Przybylską. „Ania” trafi do kin dokładnie dwa dni po ósmej rocznicy śmierci kobiety, 7 października. Z tej okazji Telewizja Polska postanowiła ponownie wyemitować serial, który przyniósł aktorce wielką popularność. „Złotopolscy” pojawią się na antenie 1 sierpnia.

Telewizja Polska ponownie wyemituje „Złotopolskich”

Premiera serialu miała miejsce w 1998 roku i trwała przez 12 lat. „Złotopolscy” opowiadali o losach rodzin Złotopolskich i Gabrielów, a w produkcji mogliśmy oglądać wielu znanych aktorów i aktorek. Na ekranie pojawili się m.in. Piotr Szwedes, Alina Janowska, Piotr Machalica, Anna Milewska, Ewa Ziętek, Anna Dereszowska czy Paweł Wawrzecki. Jednym z bohaterów był także Andrzej Piaseczny, który wykonał również piosenkę tytułową. Serial przyniósł ogromną popularność Annie Przybylskiej, która pojawiła się po raz pierwszy w 53. odcinku, wcielając się w rolę policjantki Marylki Baki. TVP2 właśnie od tego momentu zdecydowało się wyemitować produkcję.

Czytaj też: Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski są już po rozwodzie. Jest orzeczenie o winie

Anna Przybylska jako Marylka Baka na planie
Fot. Krzysztof Jarosz/FORUM

Anna Przybylska jako Marylka Baka na planie Złotopolskich" 

Telewizja Polska uczci pamięć Anny Przybylskiej

Powrót serialu jest nawiązaniem do premiery filmu biograficznego „Ania”, który wejdzie do kin 7 października, dwa dni po ósmej rocznicy śmierci Anny Przybylskiej. Fani będą mogli obejrzeć „Złotopolskich” od poniedziałku do czwartku o godzinie 11:15 i 11:50, a także w piątki o 11:50. Jak informuje biuro prasowe Telewizji Polskiej: „Emisja wybranych odcinków serialu „Złotopolscy” z Anną Przybylską w roli Marylki wiąże się z zaplanowaną na 7 października premierą kinową filmu dokumentalnego „Ania” o życiu i karierze aktorki". Wielbicieli serialu z pewnością ucieszy nowa, lepsza jakość produkcji. „25 lat od premiery "Złotopolskich" widzowie obejrzą produkcję w nowej, lepszej jakości — po rekonstrukcji cyfrowej, przygotowanej przez Zespół z Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP”.

Ponowna emisja „Złotopolskich” jest ściśle związana z premierą filmu opowiadającego o życiu i karierze uwielbianej aktorki. To jednak nie jedyny ukłon stacji w stronę Ani Przybylskiej, jej rodziny oraz fanów. We wrześniu Telewizja Polska wyemituje także inne produkcje, w których pojawiła się serialowa Marylka Baka, m.in. „Bilet na Księżyc”.  

Zobacz także: Olga Borys skradła serca telewidzów w serialu „Lokatorzy", ale nagle zniknęła z ekranów. Jak dzisiaj wygląda jej życie?

Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz

Anna Przybylska w sesji dla magazynu VIVA!, 2010 rok

Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Anna Przybylska, VIVA! grudzień 2011, VIVA! 25/2011
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Anna Przybylska z dziećmi w sesji dla magazynu VIVA!, 2011 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…