Księżna Kate
Fot. Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tak księżna Kate wspiera Meghan po stracie dziecka... Zdobyła się na piękny gest! 

I już planuje kolejny...

Olga Figaszewska 4 grudnia 2020 11:49
Księżna Kate
Fot. Rex Features/East News

Meghan Markle niedawno zdobyła się na wyznanie o stracie dziecka. Tekst opublikowany na łamach The New York Times poruszył fanów brytyjskiej monarchii. Nikt nie spodziewał się, że książę Harry i jego ukochana przeżywają tak dramatyczne chwile. Brytyjska rodzina królewska okazała Meghan i Harry’emu ogromne wsparcie. Księżna Kate na wieść o ogromnej tragedii w rodzinie książęcej pary Sussex zdobyła się na ważny gest. A to nie koniec jej planów...

Księżna Kate wspiera Meghan po stracie dziecka

Drugą ciążę Meghan straciła w lipcu. Żona księcia Williama zajmowała się synkiem, Archiem. Nagle doświadczyła silnego bólu.

„Po zmianie pieluszki poczułam ostry skurcz. Upadłam na podłogę z nim w ramionach, nucąc kołysankę, aby uspokoić nas oboje, radosna melodia ostro kontrastowała z moim poczuciem, że coś jest nie tak. Wiedziałam, że tuląc moje pierworodne dziecko, tracę drugie”, napisała w felietonie.

W szpitalu był przy niej ukochany mąż. Harry trzymał ją cały czas za rękę. „Czułam wilgoć jego dłoni, całowałam jego kostki, mokre od naszych łez. Patrzyłam na zimne, białe ściany szpitala przez zaszklone oczy. Próbowałam sobie wyobrazić, jak się z tego podniesiemy”, opisywała w poruszających słowach. „Poczucie bólu i straty nękają nas przez 2020 rok”, dodała.

Wyznanie Meghan skomentował rzecznik Pałacu Buckingham, podkreślając, że rodzina królewska nie będzie wypowiadać się w tak bardzo osobistej sprawie. Jak donoszą zachodnie media, najbliżsi księcia Harry’ego już kilka miesięcy temu wiedzieli o tragedii małżonków. Byli dla nich ogromnym wsparciem. 

„Książę Karol wspierał Meghan Markle i Harry’ego w żałobie po stracie dziecka. W rodzinie królewskiej panuje wielki smutek z powodu tego, co się stało”, donosiło US Weekly, powołując się na osobę z bliskiego kręgu rodziny.

Podobno ta tragedia zbliżyła do siebie księżną Kate i Meghan. Żona Williama wykonała pierwszy krok i od razu skontaktowała się ze szwagierką, żeby jej wysłuchać i pocieszyć. „Poczuła, że czas nawiązać kontakt. Mówi się, że osobiście zadzwoniła do Meghan, aby okazać jej wsparcie”, informuje brytyjska prasa. 

Magazyn New Idea dotarł do informacji, które jeszcze bardziej szczegółowo opisują intencje Kate, które do tej pory nie przepadała na żoną Harry’ego. „Kate dużo pracuje z mamami i dziećmi, które doświadczyły tragedii. Teraz to jej własna szwagierka przeżywa taki ból. Wie, że ​​mimo wszystko musi pomóc”, czytamy w magazynie. Z kolejnych zdań dowiadujemy się z kolei, że ukochana księcia Williama chciałaby spotkać się osobiście z Meghan. Może ten krok naprawiłby ich relacje? „To może być historyczne spotkanie pomiędzy małżonkami, które pogodzi zwaśnione małżeństwa. Kate i William zdają sobie sprawę z tego, że teraz rodzina jest najważniejsza”, napisali dziennikarze New Idea.

Mamy nadzieję, że 2021 roku przyniesie członkom brytyjskiej rodziny królewskiej pokój i zakończenie sporów. 

Fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Księżna Kate
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.