Jacek Rozenek
Fot. Mateusz Jagielski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tak Jacek Rozenek stawiał pierwsze kroki po udarze. Poruszające wideo

Powrót do formy był dla niego niewyobrażalnie trudny. Widok wyciska łzy...

Konrad Szczęsny 28 listopada 2020 06:44
Jacek Rozenek
Fot. Mateusz Jagielski/East News

W maju zeszłego roku trafił do szpitala po przejściu udaru. To, że wydobrzał, było w głównej mierze zasługą lekarzy. Jacek Rozenek wraca powoli do pełni sił. W sieci zamieścił filmik z rehabilitacji. Nakręcono go dwa miesiące po tym, jak trafił do placówki. Widok jest naprawdę wstrząsający...

Jacek Rozenek po udarze. Tak uczył się chodzić na nowo

Jak sam przyznawał w wywiadach, był już po drugiej stronie. Na szczęście dzięki świetnej opiece lekarskiej Jacek Rozenek zyskał drugie życie. Mimo tego, by powrócił do pełni sił, niezbędna była intensywna rehabilitacja. Wiązała się oczywiście z wielkim wysiłkiem, jednak był to jedyny warunek, by aktor stanął na własnych nogach. I to dosłownie.

„Cały czas mam rehabilitację i to czasem sześć dni w tygodniu po cztery godziny. Rehabilitacja w tej chorobie jest nieziemsko morderczo trudna, a jeszcze bez odpowiednich zasobów finansowych to jest masakra”, zwierzał się jakiś czas temu w „Fakcie”.

Do dramatycznych, ale i niezwykle wzruszających chwil wrócił, publikując nagranie ze szpitala. Zostało nakręcone dwa miesiące po udarze. Widać na nim, jak uczy się chodzić, wspierany przez pielęgniarkę. Początkowo miał nawet problem z zachowaniem równowagi!

„Zdjęcie z Gryfic. Dwa miesiące po udarze, stoję sam i usiłuję utrzymać równowagę. Bardzo trudne. Przypomnienie, ile zdołałem osiągnąć. Miłego dnia dla wszystkich”, podpisał wideo.

Internauci o filmiku Jacka Rozenka ze szpitala

Nagranie wywołało ogromne emocje nie tylko w aktorze. Internautom trudno było powstrzymać łzy wzruszenia, gdy je oglądali. Dali temu wyraz, publikując bardzo emocjonalne komentarze... Zapewnili również, że trzymają kciuki, by powrócił jak najszybciej do pełnej sprawności.

„Długa droga za Tobą Jacek, ale z Twoim charakterem i zawzięciem było wiadomo, że progres to kwestia czasu! Wszystkiego dobrego dla Ciebie i do zobaczenia gdzieś na treningu:)”, podkreśliła jedna z osób. „Pozdrowienia i dużo zdrówka silny bardzo Pan jest i walczy o to by było lepiej. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia”, dodał ktoś inny. „Zdrowia, Jacku. Jak człowiek ma pozytywną energię w sobie, to ciało się samo leczy. Tobie jej nie brakuje, więc to będzie moment, jak wrócisz do pełni sił”, stwierdziła trzecia osoba.

My również dołączamy się do tych życzeń! Nagranie możesz zobaczyć poniżej.  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.