Vicki Michelle jako Yvette Carte-Blanche, plan serialu „Allo, allo”, około 1989 roku
Fot. Georges De Keerle/Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Tak dziś wygląda seksowna Ivette z serialu Allo Allo!. Zobacz, jak się zmieniła

Aktorka Vicki Michelle skończyła w tym roku 71 lat

Damian Brillowski 10 grudnia 2021 16:59
Vicki Michelle jako Yvette Carte-Blanche, plan serialu „Allo, allo”, około 1989 roku
Fot. Georges De Keerle/Getty Images

Któż z nas nie pamięta serialu "'Allo 'Allo!". Spiskowanie, zdrady, romanse i kłótnie dostarczały widzom niezapomnianych emocji podczas oglądania. Serial wyróżniał się dużym poczuciem humoru. Jedną z ulubionych postaci była kelnerka Yvette Carte-Blanche. Kobieta dzięki swojej zjawiskowej urodzie szybko zapadła w pamięć. Od zakończenia serialu minęło prawie 30 lat. Co dziś robi i jak wygląda aktorka Vicki Michelle, która 14 grudnia skończyła 71 lat? 

Vicki Michelle jako Yvette Carte-Blanche w serialu Allo Allo! 

​Brytyjski serial komediowy "'Allo 'Allo!" zadebiutował na ekranie w 1984 roku (pilotażowy odcinek pokazano już 1982 roku). Przez kolejne lata serial wywoływał uśmiech na twarzach wielu milionów ludzi. W czym tkwił sukces serialu? Może w tym, że w celny sposób ośmieszał stereotypowe zachowania i przywary Anglików, Niemców, Francuzów czy Włochów. Akcja serialu została osadzona w kawiarni Café René w francuskim miasteczku Nouvion w trakcie II wojny światowej. To właśnie kawiarnia stanowiła ulubione miejsce spotkań Francuzów i Niemców, stojących po przeciwnych stronach barykady. Główną rolę w serialu grał Gorden Kaye. Jako właściciel kawiarni René Artois ciągle pakował się w kłopoty oraz namiętnie romansował z kelnerkami. Jedną z jego kochanek była Yvette Carte-Blanche, w którą wcielała się angielska aktorka Vicki Michelle. Co wiadomo o aktorce? 

Vicki Michelle przyszła na świat 14 grudnia 1950 roku w miejscowości Chigwell w Wielkiej Brytanii. Już jako dziecko uwielbiała wcielać się w różne znane osobistości. Często naśladowała włoską ikonę kina - Sophii Loren. Aktorstwem na poważnie zainteresowała się po zakończeniu liceum. Gdy zdobyła kwalifikacje, rozpoczęła naukę w szkole teatralnej. Zadebiutowała na ekranie w 1971 roku w horrorze erotycznym "Virgin Witch". Następnie wystąpiła w komediodramacie "Alfie Darling" u boku Joan Collins, gwiazdy „Dynastii”.  W przeciągu dekady zagrała w wielu filmowych i telewizyjnych produkcjach, niestety żadna z nich nie przyniosła jej oczekiwanego rozgłosu. Ten pojawił się wraz z przyjęciem roli w nowym serialu komediowym "'Allo 'Allo!".

Czytaj także: Tak dziś wygląda życie serialowej pani Bukiet! Zobacz, jak się zmieniła

Vicki Michelle jako Yvette Carte-Blanche, plan serialu „Allo, allo”, około 1989 roku
Fot. Georges De Keerle/Getty Images

Vicki Michelle jako Yvette Carte-Blanche, plan serialu „Allo, Allo”, około 1989 roku

Vicki Michelle jako Yvette zdobyła ogromną rozpoznawalność 

W jednym z wywiadów aktorka przyznała, że w trakcie castingu zabiegała nie tylko o rolę Yvette, ale również Michelle z ruchu oporu. Następnie przez pół roku czekała na telefon od produkcji. Gdy w końcu zadzwonili, dowiedziała się, że jednak zagra uwodzicielską Yvette. Aktorka nie żałuje, że przez prawie 10 lat wcielała się w postać seksownej kelnerki. Od początku bardzo jej zależało, aby móc wystąpić w tej brytyjskiej produkcji.

„Kiedy przeczytałam scenariusz pilota serialu, od razu pomyślałam, że jest świetny! Czytając go, śmiałam się niemal cały czas. W tamtym czasie miałam okazję przeglądać wiele skryptów różnych produkcji, ten się jednak wyróżniał. Po nakręceniu serii, wszyscy byliśmy przekonani, że jest naprawdę śmieszny. Emisja pierwszych odcinków nie miała jednak zbyt dużej oglądalności. Dopiero z czasem ludzie zaczęli sobie polecać nasz serial. Więc gdy w telewizji pojawiły się powtórki, słupki oglądalności znacząco wzrosły. I tak zaczął się sukces "'Allo 'Allo!", wspominała po latach. 

Aktorka wcielała się w postać Yvette przez wszystkie 9. sezonów telewizyjnego hitu. Co ciekawe, zanim serial się zakończył dostał drugie życie. Oprócz telewizji historie serialowych bohaterów zaczęto pokazywać na deskach teatru, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i zagranicą. Dzięki temu ekipa zwiedziła m.in. Australię i Nową Zelandię. Zaś widzowie mogli na żywo podziwiać ulubione postaci z serialu. „Byliśmy zgraną grupą. W końcu spędzaliśmy ze sobą wiele czasu. Graliśmy nie tylko w serialu, ale i występowaliśmy na scenie. Przez wiele lat utrzymywaliśmy ze sobą kontakt. To była w pewnym sensie moja rodzina”, wspominała  aktorka.

Czytaj także: Zagrał Herkulesa Poirota w adaptacji powieści Agathy Christie. Oto fascynujące życie Davida Sucheta!

Gordon Kaye, Vicki Michelle, plan serialu „Allo, allo”, około 1989 roku
Fot. Georges De Keerle/Getty Images

Gordon Kaye, Vicki Michelle, plan serialu „Allo, Allo”, około 1989 roku

Po Allo Allo! kariera Vicki Michelle podupadła

Vicki Michelle grała postać seksownej kelnerki aż 10 lat. Ostatni odcinek wyprodukowano w 1992 roku. Jak przyznała po latach aktorka, nikt z ekipy nie spodziewał się, że serial tak długo potrwa. „Nikt nie myślał na początku, że serial będzie emitowany aż przez dziesięć lat. My spędzaliśmy na planie osiem tygodni w roku. Nie odczuliśmy więc tego, że przez tak długi czas graliśmy w jednej produkcji”, ujawniła gwiazda w jednym z wywiadów. 

Po zakończeniu serialu, kariera Vicki nieco przygasła. Ale to nie oznacza, że całkowicie przestała grać. Najczęściej można ją było spotkać na deskach teatru np. w przedstawieniu dla dzieci "Śpiąca królewna", w którym to wcielała się w postać złej królowej. Aktorka od wielu lat angażuje się też w działalność charytatywną, za co w 2010 roku została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego klasy Kawaler (MBE).

Czytaj także: Pamiętacie Xenę: Wojowniczą księżniczkę? Tak dziś wygląda życie Lucy Lawless

Córka poszła w ślady sławnej mamy

Co ciekawe, w ślady sławnej mamy postanowiła pójść jej córka Louise. Kobieta od początku ma ogromne wsparcie w swojej rodzicielce. Panie współpracowały razem przy filmie „Run For Your Wife", w którym to Vicki pełniła rolę producentki a Louise zagrała jedną z głównych ról. 

14 grudnia Vicki Michelle skończyła 71 lat. I chociaż czasami pojawia się na ekranie (najnowszy film, w którym wystąpiła to „Cold Sun” z 2021 roku), to dla publiczności na zawsze pozostanie jedną z ulubionych bohaterek "'Allo 'Allo!". Zobacz, jak obecnie wygląda serialowa Yvette.  

Czytaj także: Wzdychały do niego miliony kobiet. Tak wygląda dziś Joe Lando, serialowy Sully z Doktor Quinn

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.