Gwiazdy, protest przeciwko Lex TVN: Kinga Rusin, Agata Młynarska
Fot. Instagram @kingarusin, @agata.mlynarska
O TYM SIĘ MÓWI

Tadla, Młynarska, Rusin. Gwiazdy protestują przeciwko „Lex TVN”

Tysiące osób wyszły na ulice polskich miast

Konrad Szczęsny 20 grudnia 2021 12:14
Gwiazdy, protest przeciwko Lex TVN: Kinga Rusin, Agata Młynarska
Fot. Instagram @kingarusin, @agata.mlynarska

W niedzielę w całej Polsce odbyły się protesty przeciwko tzw. „Lex TVN”. W piątek 17. grudnia Sejm głosami partii rządzącej przyjął ustawę, którą wcześniej zawetował Senat. Teraz trafi ona na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. W niedzielnych manifestacjach udział wzięło wiele gwiazd, w tym m.in. Monika Olejnik, Beata Tadla, Agata Młynarska czy Kinga Rusin.

„LEX TVN” - protesty w całej Polsce

Przyjęta przez Sejm ustawa to nie tylko uderzenie w grupę Discovery, właściciela TVN i zmuszenie jej do odsprzedania swoich udziałów innym inwestorom. To również kwestia blokowania zagranicznych inwestycji w Polsce. W związku z decyzję parlamentarzystów w niedzielę wieczorem, 19. grudnia 2021 roku, w ponad 100 miejscowościach w Polsce odbyły się protesty. 

Liczna manifestacja przeszła ulicami stolicy. Wzięły w niej udział znane osoby, w tym m.in. Monika Olejnik, Kinga Rusin, Beata Tadla, Agata Młynarska, żona ministra PiS Marianna Schreiber, lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk czy dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. Na transparentach widniały takie hasła, jak „wolne media” czy „media bez wyboru”, zwracano się także z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy, by tę ustawę zawetował. Czy tak się stanie? Według wcześniejszych zapowiedzi współpracowników głowy państwa, scenariusz ten wydaje się wielce prawdopodobny...

Powstała również w tej sprawie specjalna petycja stacji TVN, którą podpisać można POD TYM ADRESEM.  

Czytaj także: Ustawa przeciwko TVN. Martyna Wojciechowska, Magdalena Różczka, Filip Chajzer i inne gwiazdy stają w obronie wolnych mediów

Barbara Nowacka, Donald Tusk, protest przeciwko Lex TVN, Warszawa, 19.12.2021 rok
Fot. Piotr Molecki/East News

Barbara Nowacka, Donald Tusk, protest przeciwko Lex TVN, Warszawa, 19.12.2021 rok 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?